• Nauczanie hybrydowe

• Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Od 10 maja do 14 maja - kontynuujemy nauczanie zdalne.

Od 17 maja przechodzimy na nauczanie hybrydowe.

Od 17 maja do 21 maja - nauka w szkole będzie dla wszystkich klas pierwszych i trzecich. Klasy drugie kontynuują naukę zdalnie.

Od 24 maja do 28 maja - nauka w szkole dla wszystkich klas drugich. Pozostałe klasy mają nauczanie zdalne.

Do zobaczenia w szkole!

E. Smereczyńska

• Projekt Deutsch Plus

• Drodzy Uczniowie!

Projekt Deutsch Plus oferuje Wam wiele możliwości rozwoju. Tym razem macie możliwość skorzystania z niesamowitej oferty edukacyjnej. Jeśli myślicie o zdawaniu w przyszłości certyfikatu językowego Instytutu Goethego poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomie A1-B1  (certyfikat ten jest powszechnie ceniony i uznawany na arenie międzynarodowej)– zgłoście się na spotkania online przygotowujące do niego. Certyfikat jest płatny (ale Wy macie zniżkę), a przygotowanie do niego w pełni dla Was bezpłatne. Spotkania poprowadzone będą przez fachowców z Instytutu Goethego i oscylować będą wokół następujących obszarów: Czytanie, Pisanie, Mówienie, Słuchanie. Podszkolicie wiedzę i będzie poprowadzeni w kierunku dobrze zdanego egzaminu. Znajomość języków obcych jest kwestią istotną na rynku pracy. Zrobienie takiego certyfikatu po szkole wiązałoby się z dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami.

Każdy zgłasza się indywidualnie – należy wejść w link: https://bit.ly/3eGz6K1 i wypełnić formularz.

Zachęcamy do korzystania z szansy, jaką daje Wam udział szkoły w projekcie.

Informacji udziela nauczyciel języka niemieckiego Joanna Matysiak.

• Inspirujące spotkanie

• Chętni uczniowie klas I i II pod nadzorem nauczycieli języka niemieckiego pani Katarzyny Maciąg i pani Joanny Matysiak wzięli udział w spotkaniu on-line z panią Anna Lisa Tuczek z Bonn. Spotkanie organizowane w ramach projektu Deutsch Plus, moderowane przez panią Justynę Ciecharowską z Instytutu Goethego, było świetną okazją do podszkolenia języka niemieckiego, odnalezienia się w konkretnej sytuacji komunikacyjnej jak również stanowiło bazę do poznania nowych, niespotykanych dotąd treści. Prowadząca jest profesjonalną poetry slamerką, występującą na wielu scenach w Niemczech. Na swoim koncie posiada wiele dowodów uznania. Niezwykle utalentowana, serdeczna, otwarta a co najważniejsze zarażająca pasją do twórczości literackiej. Uczniowie poznawali zasady pisania „poetry slam - tekstów”, jakże popularnych w Niemczech,  uczyli się prezentowania ich na scenie, poznali gamę ważnego słownictwa. „Było super, warsztaty były świetne, większość zrozumiałam”, brzmiały niektóre opinie uczestników. Tego typu warsztaty z pewnością motywują do systematycznej pracy, urzeczywistniają język i nadają realnego sensu temu, co ma miejsce na lekcjach języka obcego. Warsztaty z Native Speakerem to dla wielu niesamowite przeżycie. W obecnych wirtualnych czasach takie spotkania stanowią wartość dodaną. W jednej chwili można być jednocześnie w Polsce i w Niemczech, współtworzyć coś niesamowitego. Zachęcamy zatem do aktywnego udziału w projektach wszystkich uczniów.

Nauczyciele języka niemieckiego

• Olimpiada Buduj z Pasją - etap okręgowy

• 22 kwietnia przeprowadzone zostały w całym kraju zawody okręgowe Olimpiady Buduj z Pasją. Organizatorem etapu okręgowego dla Mazowsza od 10 lat jest nasza szkoła. Gościliśmy uczniów ze szkół budowlanych z Warszawy, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Włocławka, Nowego Dworu Mazowieckiego i Góry Kalwarii. Impreze uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa (głównego sponsora) Pani Ewa Lubianiec - członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pani Magdalena Boniecka - Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy . Nie zabrakło również sponsorów - Sławomir Wojtun z firmy EKODOMY i Damian Majcher z firmy MIDAS.

• Pokaz iluzji

• Drodzy Uczniowie –pasjonaci j. niemieckiego!

Zapraszamy na pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Szumnego. Pozwólcie się oczarować językowi niemieckiemu :D Pokaz odbędzie się we wtorek (13.04) o godz. 18.00. Przesyłamy link do YT-Livestream: https://youtu.be/0is2K2JMtrU. A oto lista potrzebnych rzeczy:

a) talia kart (nie musi być kompletna)

b) ołówek

c) gumka recepturka

d) ręcznik np. do wycierania naczyń (nie papierowym tylko z tkaniny)

e) dobry humor:)

Bądźcie tam razem z nami, liczymy na Was!!!

Nauczyciele języka niemieckiego

• Goethe-Institut

• Uwaga Maturzyści!!!

Wirtualny tydzień drzwi otwartych - wydarzenie online