• Zaprzysiężenie Młodzieżowej Rady Gminy

     • Przedstawiciele Samorządu Szkolnego Alicja Szaran i Mikołaj Zalewski, w czasie sesji Rady Gminy Góra Kalwarii zostali uroczyście zaprzysiężeni na radnego Młodzieżowej Rady Gminy. Pamiątkowe mandaty wręczył im Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.​​​​​​​​​​​​​

     • WYPRAWA NA PAINTBALL – TO BYŁ STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ !

     • 26 października 2022 roku uczniowie klas I LOg i I Bel wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na paintball do Widma Garwolin.

      Pole paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności współpracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki , a także zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie oraz rozwijali kondycję fizyczną.

      Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę.

      Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna zabawa wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na koniec odbyło się ognisko, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem.

      Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, z planem kolejnego wyjścia na pole paintballowe.

     • Szkolny konkursu piosenki patriotycznej!

     • W piątek 4 listopada o godz. 13,30 w sali nr 5 odbędą się eliminacje do szkolnego konkursu piosenki patriotycznej.

      Proszę o wcześniejszą informację na dziennik, kto byłby chętny oraz podanie tytułu piosenki .

      Zainteresowane osoby musza mieć podkład na pendrive lub płycie i będą wykonywać piosenkę w sali nr 5 przed jury.

      Piosenkę można wykonać solo, w duecie lub zespołowo.

      Gorąco zachęcam do udziału.

      Katarzyna Maciąg

     • Zrozumieć statystykę

     • _________________________________________________________________________________________

      Uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego w ramach przedmiotu Elementy statystyki opisowej brali udział w X edycji akcji „Zrozumieć statystykę”, organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Jak co roku Urząd prowadzi zajęcia mające na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej. Tematem zajęć było: jak poprawnie interpretować dane statystyczne?

     • Wycieczka na Majdanek

     • 21.10. 2022 r. uczniowie klasy I policyjnej i straży granicznej ( wraz z wychowawcami brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin Majdanek. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.Był to czas refleksji nad losem pomordowanych ludzi pochodzących z 50 różnych krajów. Szacuje się, że w Majdanku zginęło ok. 80 tysięcy ludzi.

      Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej. Młodzież choć zmęczona, ale bardzo zadowolona wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

     • Z wizytą u Marszałka Franciszka Bielińskiego

     •  

       

      Dnia 18 października uczniowie z klasy: I TGB i I Bmw wybrali się do letniej rezydencji magnackiej, zbudowanej na przełomie XVII i XVIII wieku w Otwocku Wielkim, która najpierw była wiejską willą rodziny Bielińskich, a następnie siedzibą rodową. Celem wycieczki było poznanie biografii patrona  naszej szkoły – marszałka Franciszka Bielińskiego m. in. odpowiedzialnego za bezpieczeństwo władcy, rozbudowę miasta Warszawa oraz wybrukowanie jej ulic. Mieliśmy też możliwość  poobcować ze sztuką, bo obecnie pałac uzyskał status Muzeum Wnętrz, oddziału Narodowego w Warszawie. W dawnych pokojach marszałka podziwialiśmy malowidła ścienne i sprzęty użytku codziennego. Piękna pogoda pozwoliła także pospacerować po parku, otoczonym starodrzewem.

     • Uwaga konkurs „Fund das Geld”

     • Goethe-Institut w Warszawie zaprasza chętnych do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Fund das Geld”. Idea zacna, realizacja oparta na kreatywności i umiejętności planowania. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w PDFie plakatu lub prezentacji (np. za pomocą programu PowerPoint), które prezentować będą pomysł – inicjatywę ekologiczną, mającą wpływ na życie lub funkcjonowanie wspólnoty szkolnej przy jednoczesnym wskazaniu zewnętrznych źródeł finansowania przez fundraising. Konkurs ma na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej oraz wykształcenie świadomości działania wspólnych inicjatyw. Językiem pracy jest język niemiecki. Na plakacie / prezentacji należy przedstawić pomysł, sposób i wysokość finansowania, sposoby pozyskania środków, skutki, jakie będzie miało wdrożenie przedstawionego pomysłu. Pracować można w grupach do 4 osób. Konkurs przeznaczony jest tylko dla uczniów w kategorii wiekowej 15-18 lat. Z jednej szkoły można zgłosić max. 5 drużyn. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego. Serdecznie zapraszamyJ

      Joanna Matysiak

     • Z wizytą w Kassel – inspirujące spotkanie z Panią Weroniką

     • W czwartek uczniowie naszej szkoły spotkali się z panią Weroniką Wiewiór, absolwentką germanistyki, studentką psychologii, uczestniczką programu Erasmus +. Nasz gość opowiedział naszej młodzieży o pobycie w Kassel, studiowaniu psychologii na tamtejszym uniwersytecie, życiu poza granicami naszego kraju, w końcu o możliwościach, jakie oferuje młodym ludziom Europa. A wachlarz tych możliwości jest ogromny. Kluczem do sukcesu jest znajomość języków obcych, odrobina odwagi i wiara, że się uda- bo niby dlaczego miałoby się nie udać. Musimy sobie uświadomić, że jesteśmy obywatelami Europy, obywatelami świata. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z faktu, że jedynym ogranicznikiem do samodoskonalenia się jest nasza wyobraźnia. Dzięki znajomości języków obcych dziś możemy być na wykładzie w Berlinie, by następnego dnia wybrać się na zakupy do Paryża. Możemy pracować i kształcić się gdzie tylko chcemy. I to dzięki takim programom jak np. Erasmus+. Podróżowanie nie jest trudne. Uczniowie, studenci dzięki atrakcyjnym cenom biletów mogą jeździć po Europie i cieszyć się obcowaniem z inną kulturą i obyczajowością. Wystarczy tylko chcieć. Wykorzystujcie zatem Wasz potencjał i Wasze możliwości. Uczcie się języków obcych i -gdy tylko macie taką możliwość - korzystajcie z Erasmusa. Tak jak pani Weronika, która wróciła właśnie z Niemiec po rocznym pobycie w Kassel. Co ze sobą przywiozła? Wspaniałe znajomości i nawiązane przyjaźnie, takie na całe życie, z ludźmi z całego świata, doświadczenie w pracy, wiedzę zdobytą na uczelni, piękne zdjęcia z wielu wycieczek krajoznawczych, podszlifowany niemiecki. Wreszcie wspomnienia na całe życie no i tym samym bogatsze CV. Czwartkowe spotkanie, niezwykle inspirujące i wyjątkowe, dało młodzieży impuls do działania, uświadomiło, że przygoda czeka tuż za przysłowiowym rogiem.

      Serdecznie dziękujemy pani Weronice za poświęcony czas, energię, motywację i ogrom przydatnej wiedzy dot. Niemiec, funkcjonowania Erasmusa, zasad rekrutacji i życia w obcym kraju. Było nam niezmiernie miło móc uczestniczyć w tak cudownym spotkaniu.

      Joanna Matysiak

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października Dzień Edukacji Narodowej.

      W naszej szkole obchody tego święta były połączone z Dniem Patrona Szkoły oraz ślubowaniem klas I. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8:30 od podniesienia flagi państwowej na maszt, odśpiewania hymnu Polski oraz przytoczenia zebranym życiorysu Marszałka Franciszka Bielińskiego. Następnie o godz. 10 rozpoczęło się uroczyste ślubowanie klas 1 TE, 1 TB, 1 TGD, 1 LOG, 1 LOP, 1 BF, 1 BMW i 1 BEL. 

      Asystę honorową wystawiła klasa III LOG, wartę honorową klasa IV PP1.

     • Wizyta w galerii Villa de Fleur

     • Uczniowie Technikum w dniu 12 października brali udział w wycieczce do Konstancina Jeziornej. Celem wycieczki była wizyta w galerii Villa de Fleur, w której zorganizowano wystawę prac wybitnej malarki Tamary Łempickiej oraz w Domu Kultury "Hugonówka", gdzie wystawiono obrazy Iwony Wojewody pt. Przestrzeń człowieka.

      Wystawa, organizowana przez Muzeum Villa la Fleur prezentuje ponad siedemdziesiąt oryginalnych dzieł Tamary Łempickiej: obrazów olejnych, rysunków i grafik. Obiekty te pochodzą z francuskich i polskich muzeów państwowych, ale także ze zbiorów prywatnych z Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Osobistego charakteru, nadają wystawie pamiątki po artystce – użyczone przez rodzinę Tamary Łempickiej. Pośród nich odnajdziemy: elementy garderoby, biżuterię, fotografie, notatki i korespondencję.

       

     • ​​​​​​​ „Pamięci Żołnierzom Niezłomnym”

     • 11 października reprezentacje uczniów z klas ochrony granicy państwowej i służby policyjnej na zaproszenie p. Mariusza Terlikowskiego ze Stowarzyszenia  Pamięci Narodowych Sił Zbrojnych im. Brygadiera Mączyńskiego odbyła wycieczkę do Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Gościem specjalnym wycieczki był por. Władysław Sieradzki żołnierz NSZ z oddziału „Szarego”, uczestnik walk w uroczysku Zimne Doły w Lasach Chojnowskich. W wycieczce towarzyszył nam również szczep „Nieboskłon” z drużyny harcerskiej ze Szkoły Specjalnej w Łbiskach oraz posłanka Dominika Chorosińska. 
      Pamięć o Żołnierzach Wyklętych – o ludziach, którzy po latach okupacji niemieckiej postanowili dalej walczyć o wolną Polskę z nowym okupantem sowieckim jest ważnym elementem naszej historii. Muzeum w Ostrołęce jest pierwszym w Polsce, które ukazuje fenomen polskiego oporu przeciwko sowietyzacji Polski po 1945 roku. Dzięki zaprezentowanej tam  wystawie dowiedzieliśmy się jak wyglądał proces sowietyzacji Polski, jak trudne wybory stały przed żołnierzami i społeczeństwem niegodzącymi się na narzucanymi siłą regułami funkcjonowania państwa. Ekspozycja przybliżyła nam nurty podziemia antykomunistycznego, a także podejmowane przez Żołnierzy Wyklętych akcje zbrojne, największe bitwy podziemia oraz najważniejsze postaci Niezłomnych. Dowiedzieliśmy się również o wymiarze sprawiedliwości w systemie represji stalinowskich, o procesach pokazowych, propagandzie i komunistycznych zbrodniach.
      Dodatkową atrakcją była strzelnica cyfrowa na której nasi uczniowie wykazali się  dużymi umiejętnościami strzeleckimi  oraz konsumpcja tradycyjnej potraw kuchni żydowskiej - kugela.
      Bardzo polecamy wizytę w muzeum w Ostrołęce.

     • 23 -24 września 2022r. Wieluń  - II Ogólnopolski Dzień Budowlańca.

     • 23 -24 września 2022r. Wieluń  - II Ogólnopolski Dzień Budowlańca. Byliśmy tam! Były fajne warsztaty znanych polskich firm budowlanych – nowoczesne technologie. Naszą Budowlankę reprezentowali Przemek Król i Radek Łosiniecki z klasy 4 PTB. Świetna zabawa, trochę edukacji i poznanie walorów  kulturowych  ziemi wieluńskiej. 

     • Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Chłopców

     • Dnia 6 października 2022 r. na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii rozegrano Gminne Mistrzostwa W Piłce Nożnej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 15 zawodników, którzy wywalczyli III miejsce.

     • Zwolnieni z Teorii

     • W piątek 30.09. odwiedził uczniów Technikum Mateusz, przedstawiciel „Zwolnionych z teorii”.

      Zwolnieni z Teorii to największa Olimpiada, w której do tej pory ponad 80 tys. uczniów z całej Polski, zrealizowało już ponad 2,8 tys. Projektów. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie. Najlepsze projekty co roku odbierają nagrody z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych - premiera lub ministrów. Olimpiada rozłożona jest w czasie podobnie jak rok szkolny (wrzesień-kwiecień). Uczniowie zdobywają doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłysną podczas rozmów rekrutacyjnych. Za realizację projektu, każdy uczeń otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute. To prestiżowa instytucja, zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie mogą zdobyć certyfikat od Google i Coca-Cola. Bogate doświadczenie uzyskane podczas organizacji projektów daje znaczną przewagę uczestnikom naszej Olimpiady przy ubieganiu się o pracę czy studia za granicą.

      Uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie  rejestrują się  platformie www.zwolnienizteorii.pl. Koordynatorem i opiekunem  w naszej szkole jest certyfikowany nauczyciel „Zwolnionych z teorii” dr Agnieszka Chabowska-Litka

     • Wycieczka do SG w Dubiczy

     • 27 września klasy 2LOg, 3LOg oraz 4Ps2 pojechały na wycieczkę programowa do placówki SG w Dubiczy Cerkiewnej przy granicy białoruskiej. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy SG, nasi kadeci mogli poznać ich pracę oraz poznać teren przygraniczny. Zwiedzilismy również Grabarkę - monaster żeńskich Świętych utworzony w 1947 r . Pogoda pozwoliła, aby można było zorganizować ognisko w pięknym miejscu.

  • Galeria zdjęć

    brak danych