• „Fiktive Familie”

    • Joanna Matysiak

     eTwinning-owa rodzina w natarciu

     W najbliższym czasie na lekcji języka niemieckiego realizowany będzie krajowy projekt eTwinning „Fiktive Familie”. Projekt realizowany jest we współpracy z 35 innymi szkołami
     z całej Polski. Będzie magicznie- uczniowie stworzą własne awatary, zadbają o logo, zaprezentują się szerszej widowni na padlecie, stworzą członków fikcyjnej rodziny
     z wykorzystaniem narzędzi TIK. Projekt jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania niezapomnianych relacji z uczniami z innych szkół, wreszcie do podsumowania swoich umiejętności językowych. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej. Uczniowie stworzą wewnątrz własnych grup wirtualne książeczki o rodzinie, nauczą się opowiadać o sobie
     i krewnych oraz przeprowadzać wywiad.
     Inicjatywa przewidziana jest do połowy kwietnia br. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i życzymy gute Unterhaltung!

      

     Joanna Matysiak

    • „Adventskalender”

    • Konkurs rozstrzygnięty

     Z wielką radością zawiadamiam, że uczennica klasy 2PS2 Karolina Kuliga zdobyła zaszczytne wyróżnienie w konkursie „Adventskalender”. Rywalizacja była zacięta, do konkursu przystąpiło wiele szkół z okręgu radomskiego. Pracę Karoliny cechowały staranność, dokładność, estetyka, co znalazło uznanie Komisji Konkursowej złożonej z organizatorów – członków Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (Radom). Karolinie składam serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Niezmiernie ważne jest uczestniczenie w konkursach, angażowanie się w wiele inicjatyw – każda aktywność przynosi wiedzę, rozwija pasje, tworzy bagaż doświadczeń.

     Joanna Matysiak

    • Akademia czujnego rodzica

    • Drodzy Rodzice i Opiekunowie, 

     Zapraszamy Państwa na kolejne spotkania w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Nadal możliwa jest niestety tylko formuła online, ale ufamy, że jesteście Państwo gotowi z niej skorzystać. Warto w proponowanym dniu i godzinie usiąść wygodnie w fotelu, z filiżanką dobrej kawy lub herbaty i posłuchać o tym co ważne dla nas i naszych dzieci. Formuła online okazuje się zatem całkiem użyteczna, pozwala bowiem na wygodny fotel, choć rozumiem, że wielu z nas jest zmęczonych ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera. Zachęcam jednak bardzo do zarezerwowania czasu 23 lutego i 16 marca i skorzystania z wykładów, które dla Państwa przygotowaliśmy w I kwartale roku 2021.     

      

     23 lutego 2021 - wtorek - godz. 17.30; platforma ZOOM

     Temat : Dziecko i stres – w poszukiwaniu przyczyn trudnych zachowań u dzieci

     Poniżej link:

     Feb 23, 2021 05:30 PM Warsaw

     https://zoom.us/j/93960067876

     Meeting ID: 939 6006 7876

      

     O czym będzie wykład:

     - stres- czym jest, co się dzieje kiedy go odczuwamy, jakie są jego skutki

     - co stresuje dzieci?

     - jak wspierać budowanie odporności na stres u dziecka

     - intensywne emocje, konflikty - jak rozumieć i wspierać dziecko gdy jest trudno

      

     Prowadząca: Kamila Szulc - psycholożka i trenerka, wspiera rodziców i dzieci w budowaniu bliskich relacji

    • Budowa hali sportowej

    •  W środę 20 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na  celu wprowadzenie wykonawcy na plac budowy.

     Pan Starosta Ksawery Gut oraz Pani Dyrektor Elżbieta Smereczyńska podpisali stosowne dokumenty rozpoczynające prace związane z inwestycją. 

      Za kwotę 6 340 000,00 zł w terminie do 30 czerwca przyszłego roku firma Wojtpol z Kozienic wybuduje nam: nową halę sportową, która będzie dwa razy większa od starej sali gimnastycznej i będzie dzieliła się na trzy sektory, przebuduje starą sale gimnastyczną na warsztaty szkolne dla zawodów budowlanych, powstanie tez nowe zaplecze sanitarne dla hali sportowej i warsztatów, wszystko zostanie połączone łącznikiem, który będzie zapewniał komunikację między budynkami szkoły, warsztatów, hali sportowej i internatu. 

     Cały kompleks szkolny zyska również jedną spójną kolorystykę elewacji. 

    • Konkurs kolęd i pastorałek

    • Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale wracamy z akcentem świątecznym jeszcze na chwilę.

     Ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu kolęd i pastorałek, który właśnie został rozstrzygnięty!!!

      

     I miejsce - Aleksandra Chołuj z kl. II GP

     II miejsce - Dominika Żołądek z kl. I LOh

     III miejsce - Kinga Kania z kl. I Loh.

      

     Dziękujemy za poświęcony czas i gratulujemy serdecznie.

     Poniżej zamieszczamy nagrania.

    • ,,Kartka dla Seniora"

    • 22.12.2020r Zwycięzcy konkursu klas mundurowych ,,Kartka dla Seniora" przekazali wszystkie nadesłane prace pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii na ręce Pani Dyrektor. Gratulujemy zwycięzcom jak również wszystkim którzy swoją pracą wnieśli trochę radości w Święta Seniorów. I miejsce w konkursie zajęła Weronika Cieciorka z klasy I LOp miejsce II Maciej Wojno klasa I LOp miejsce III Weronika Patrykowska klasa I Lop

    • Konkurs kolęd i pastorałek.

    • Zapraszam do udziału w tym świątecznym konkursie w wersji zdalnej. Tak, jak w przypadku konkursu pieśni patriotycznych, każdy z uczestników nagrywa film z prezentacją kolędy lub pastorałki i wysyła plik do mnie na chat prywatny e teams do dnia 20 grudnia. Może być wykonanie indywidualne oraz duet. Miłe widziany ubiór tematycznie związany ze świętami.

     Serdecznie zapraszam do udziału.

     Organizator: Katarzyna Maciąg

    • Szlachetna Paczka

    • 04.12.2020r Kadeci klasy 1Lop wraz z Panią Dyrektor Barbarą Możdzan oraz wychowawcą przekazali dary zebrane w ramach wsparcia akcji Szlachetna Paczka Druhom OSP Góra Kalwaria wraz z Panią Katarzyną Paprocką.

    • Wyniki konkursu pieśni patriotycznych;:

    •  I miejsce - Małgorzata Sasanka kl. II Gs

      II miejsce Dominika Żołądek - kl. I LOh

     III miejsce - Natalia Panek kl. III LOs

     Jury w składzie: Katarzyna Maciąg Ewa Gromadzka Michał Zabrocki Dominika Szlązak Agata Cichacka- Bienias

     Dziękuję w imieniu jury za wspaniałe doznania muzyczne   Zapraszam już dziś do konkursu kolęd i pastorałek. Bliższe informacje już niebawem.

     GRATULUJEMY !

      I miejsce - Małgorzata Sasanka

      II miejsce Dominika Żołądek

     III miejsce - Natalia Panek

   • IX Ogólnopolska edycja Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-Lieder-Wettbewerb
    • IX Ogólnopolska edycja Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-Lieder-Wettbewerb

    • Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi… Jeśli słoń nie nadepnął Ci na ucho i choć trochę przejawiasz uczucie zauroczenia językiem niemieckim – ten konkurs jest właśnie DLA CIEBIE! Co trzeba zrobić? Nic wielkiego – zaśpiewać piosenkę po niemiecku utrwalając to przy tym w formacie mp3. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety lub zespoły muzyczne.

     Konkurs jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego / oddz. Warszawa /, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie, oraz Polsko–Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy ’ego Brandta w  Warszawie.

     Tematyka, gatunek i rodzaj piosenek są dowolne. Mogą to być piosenki z podręczników, przeboje lub utwory napisane samodzielnie. Każdy wykonawca biorący udział w konkursie prezentuje jedną piosenkę w języku niemieckim. Prezentacja nie może przekraczać 5 minut. Niedozwolone jest śpiewanie piosenek zawierających treści niezgodne z przyjętymi obyczajami, obrażające uczucia innych osób czy zawierające wulgaryzmy. Teksty takie wykluczają z konkursu. Tekst piosenki powinien być odpowiedni do wieku wykonawcy, uczestnik powinien rozumieć śpiewany tekst.


     Konkurs jest dwuetapowy. Etap I trwa do 07 grudnia 2020. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety lub zespoły muzyczne.


     Wszystkich chętnych do wzięcia udziału proszę koniecznie o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.
     Joanna Matysiak
      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677 Administrator IT tel. +48 506 616 616
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych