• Tenis stołowy - Mistrzostwa gminy.

    • I miejsce pań i II miejsce panów. Gratulujemy i zyczymy powodzenia na Mistrzostwach powiatowych.

    • WIOSENNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

    • https://bielinski.edupage.org/photos/skin/clipart/ifx8ff3abb2e8f9a7f0_oglosz_wiosna2.png

   • II miejsce naszych budowlańców
    • II miejsce naszych budowlańców

    •       Starostwo Powiatowe w Piasecznie po raz kolejny wspiera Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Kalwarii i Olimpiadę  Budowlaną „Buduj z Pasją”, która realizowana jest w ramach Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Warszawie. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i skierowana jest do przyszłych adeptów branży budowlanej, pobierających naukę na poziomie technikum oraz szkoły branżowej. Odbywający się w dniu 02 marca br. etap był regionalną kwalifikacją, do którego zgłosiło się 7 szkół z województwa mazowieckiego. Pierwsze 2 drużyny awansowały do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Zabrzu. Olimpiada podzielona była na 2 części: teoretyczną, w których zawodnicy musieli uporać się z 40 pytaniami z zakresu budownictwa ogólnego oraz praktyczną zakresie technologii wykonywania określonych robót budowlanych. II miejsce naszych uczniów technikum budowlanego dało nam awans do ogólnopolskiego finału.

     Przewodniczaca Kapituły Olimpiady Pani Elżbieta Smereczyńska, pod której opieką byli uczniowie z naszej szkoły,  podsumowując etap regionalny podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za bardzo dobre przygotowanie do olimpiady. 

     Konkurs odbył się dzięki wsparciu sponsorów: Eko Dom, Kubala, PPG, CKP oraz oczywiście Starostwa Powiatowego w Piasecznie, które oprócz wspaniałych nagród dla wszystkich uczestników olimpiady ufundowało Kurs z programu AUTO CAD a dla uczniów naszej budowlanki płatny STAŻ w powiatowym Wydziale Inwestycji i Drogownictwa.

     Nasi srebrni Olimpijczycy (Adrian Krawczyk, Sebastian Sowa) osobiście odebrali ten wspaniały prezent z rąk Pana Ksawerego Guta (Członka Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego).

     Pragniemy nadmienić że Pan Gut jest absolwentem naszej szkoły, więc kto jak nie on rozumie potrzeby naszych adeptów budownictwa.

     Serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w olimpiadzie ogólnopolskiej a wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych architekturą i budownictwem, zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole.

    • TARGI EDUKACYJNE !

    • W najbliższą sobotę 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce (ul. Warszawska 24) w godz. 10-13 odbędą się „Targi Edukacyjne” dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się naocznie z ofertą zaproszonych szkół średnich - zapraszamy do naszego stoiska, gdzie będziecie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

      

      

    • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty–Salvador Dali

    • Miło nam poinformować, że Anna Hagowska, uczennica klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty–Salvador Dali“, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów. Zgłoszono ponad 889 prac ze 129 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 184 prac z 98 placówek oświatowych.

     Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty–Salvador Dali - Obrazek 1 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty–Salvador Dali - Obrazek 2

      

    • III MIEJSCE w powiecie naszych SIATKAREK!

    • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej zakończył się sukcesem naszej drużyny. Na zaszczytnym III miejscu na podium stanęły siatkarki naszej "Budowlanki". Brąz pod czujnym okiem Trenera p. prof. Roberta Sosnowskiego wywalczyły: Majka Kaczmarek – kapitan drużyny, Gabrysia Kaczmarska, Anna Krzyczkowska, Paula Osuch, Natalia Dąbrowska, Ada Mańkowska, Klaudia Przychodzeń. GRATULACJE!!!!!

     III MIEJSCE w powiecie naszych SIATKAREK! - Obrazek 1


      

    • Trening strzelecki Naszych Kadetów

    • Kolejny (ostatni w tym roku) trening strzelecki kadetów naszego LO pod czujnym okiem wspaniałych instruktorów.

     Dzisiejsze szkolenie kończyło się już egzaminem umiejętności strzeleckich i oczywiście oceną.

     Ogromnie cieszy duża ilość 5 i 6.

     Wyłoniliśmy zwycięzców z wszystkich 3 kategorii:

     - Karabinek AR-15

     - Karabinek kbk AK

     - Pistolet Glock

     Na koniec dnia dołączyła do nas nasza kadra pedagogiczna, która również strzelała na ocenę Celującą.

     Wielkie podziękowania należą się naszym instruktorom, których metodyka nauczania, niesamowita wiedza z zakresu strzelectwa oraz cierpliwość przyczyniła się do wyników naszych kadetów.

     DZIĘKUJEMY !!!

     Trening strzelecki Naszych Kadetów - Obrazek 1

     więcej zdjęć w albumie fotograficznym

   • Dzień Kadeta
    • Dzień Kadeta

    • 29 listopada młodzież z naszego LO o profilu Ochrona Granicy Państwowej wraz z uczniami klasy Pożarniczej oraz ostatnio utworzonej klasy o profilu Służba Policyjna otrzymała patent młodszego kadeta. Tego ważnego dnia zostało podpisane porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, dzięki któremu w Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego powstał nowy kierunek: Służba Policyjna to istotny krok dla rozwoju naszego szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim kadetom którzy tego dnia z rąk Dyrektora Jarosława Adwenta odebrali swój Paten

     Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w galerii. 

   • Dziennik elektroniczny działa już prawie miesiąc.
    • Dziennik elektroniczny działa już prawie miesiąc.

    • Przypominamy że w razie problemów technicznych (zakładanie konta, logowanie) zarówno uczniowie jak i rodzice mogą zgłosić się o pomoc do naszego informatyka.

     e-mail: informatyk@zsz-gk.pl tel: 506 616 616 - Robert Sobieraj

   • 50 lat „Budowlanki” minęło, jak jeden dzień.
    • 50 lat „Budowlanki” minęło, jak jeden dzień.

    • 415 nauczycieli i 6,5 tys. uczniów przewinęło się przez Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Budowlanych przez pół wieku jego istnienia.

     Jubileusz świętowaliśmy w sobotę 21.10.2017r.

     Wśród zaproszonych gości obecni byli członkowie Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego: starosta Wojciech Ołdakowski, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, członek zarządu Katarzyna Paprocka, członek zarządu Ksawery Gut, który – co warto zaznaczyć – jest także absolwentem szkoły.

     Zaszczycili nas również swoją obecnością Burmistrz MiG Góry Kalwarii Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Nadstawny oraz Wiceburmistrz Jan Wysokiński (były pracownik naszej placówki).

     Nie zabrakło również byłych dyrektorów szkoły w osobach: Czesław Dębek, Henryk Gromadzki, Jan Taraszewski. 

     Zasadnicza Szkoła Budowlana dla Pracujących przy Warszawskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego „Żelbet „ w Górze Kalwarii powstała w lipcu 1967 roku. Przez kolejne dziesięciolecia placówka się zmieniała. Dodawano jej specjalizacji i kierunków. Jednak dopiero w 1990 roku przestała być szkołą przyzakładową i stała się Zespołem Szkół Budowlanych. W 1997 roku placówka otrzymała imię Marszałka Franciszka Bielińskiego. Obecnie – jak podczas sobotniej uroczystości zauważyła Pani wicedyrektor Elżbieta Smereczyńska – do klasach o kierunkach budowlanych szkoła przyjmuje coraz mniej uczniów (brakuje chętnych), jednak nadal funkcjonuje w powszechnej świadomości jako „Budowlanka”. W ostatnich latach zespół szkół jest najmocniej kojarzony z klasami licealnymi o profilach mundurowych – przede wszystkim związanych z ochroną granic państwowych, a od zeszłego roku z policyjnym i strażackim.

     Podczas uroczystego apelu związanego z obchodami jubileuszowymi było wiele chwil wzruszeń. Szczególnie, kiedy dyrektor Jarosław Adwent wręczał wyróżnienia długoletnim nauczycielom i pracownikom obsługi. Jako pierwsza kwiaty otrzymała polonistka Zofia Bazyl, pracująca w szkole od pół wieku. Dla niej wszyscy zebrani zaśpiewali „100 lat!”.

     W imieniu absolwentów życzenia jubilatce złożył Jerzy Pełka, prezes kalwaryjskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Tutaj zdobywaliśmy wiedzę, kształciły się nasze charaktery, zawiązywały przyjaźnie i pierwsze miłości – powiedział, czym wzbudził duży aplauz. – Czasem byliśmy niesforni, nie uczyliśmy się. Ale większość z nas nie miała problemu, żeby dostać się na studia i zdobyć pracę.

     W dniu urodzin szkoła dostała prezenty – od zarządu powiatu portret patrona, a od władz Góry Kalwarii przenośny zestaw nagłaśniający. Uczniowie uczcili jubileusz programem satyrycznym „Szkoła na wesoło”. Z okazji 50-lecia została przygotowana wystawa zdjęć przypominająca jej dzieje, a także imponujący tort.

         Uroczystość ta była okazją do spotkań, rozmów,  podsumowań. Dostarczyła nam wszystkim wielu radosnych wzruszeń i wrażeń. Było to możliwe dzięki współdziałaniu bardzo wielu osób.

          Wyrazy podziękowania składamy więc na ręce Komitetu Organizacyjnego, który od wiosny przygotował logistycznie i technicznie jubileusz, dokładając wszelkich starań i  uwzględniając najmniejsze detale.

          Serdecznie dziękujemy władzom samorządowym działającym na różnych szczeblach za udział w uroczystościach, przekazane nam życzenia oraz życzliwość okazywaną naszym działaniom.

         Słowa podziękowania kierujemy do  przybyłych na uroczystość  księży, którzy sprawowali mszę św. w intencji pracowników, uczniów, absolwentów oraz nieżyjących pracowników szkoły.

         Dziękujemy wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość, byli z nami.

         Dziękujemy wszystkim nauczycielem którzy pracowali w naszej szkole i zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia. Dziękujemy również tym, którym stan zdrowia nie pozwolił na przyjazd ale przekazali nam gratulacje i myślami byli z nami.

        Dziękujemy wszystkim absolwentom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, z entuzjazmem opowiadali o swoim pobycie w szkole i dostarczyli nam wielu wzruszeń.

        Dziękujemy za wspaniały występ Zespołowi  Ludowemu "URZECZENI" oraz "KALWARKI".

        Dziękujemy uczniom naszej szkoły, których postawa, zachowanie, przedstawiony program artystyczny  potwierdziły profesjonalizm i zdolności oraz sprawiły, że mogliśmy poczuć dumę z naszych uczniów.

        Dziękujemy przedstawicielom prasy za rzetelne i wyczerpujące przedstawienie szerokim rzeszom czytelników informacji o tak ważnym dla nas wydarzeniu.

         Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom jak i obsłudze- za pomoc przy organizacji i realizacji obchodów Jubileuszu naszej szkoły. Państwa pomysłowość, wsparcie, zaangażowanie i ciężka praca pozwoliły zaprezentować bogatą historię szkoły oraz stworzyć niepowtarzalną atmosferę  zjazdową.

        Wszystkim dziękujemy za okazaną sympatię i przychylność oraz przekazane gratulacje i serdeczne życzenia. Wyrażamy nadzieję, że będziemy podejmować współpracę w czasie realizacji innych zadań, a także wspólnie będziemy świętowali kolejne jubileusze.

      

     Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych

     im. Marszałka Franciszka Bielińskiego

     w Górze Kalwarii

      

     zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii


      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat - 504 00 74 74
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria www.zsz-gk.pl sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

  • Buduj z Pasją
  • Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym.
  • Uroczysta Wigilia Naszych Kadetów
  • Kadeci LO na strzelnicy w GK
  • Mistrzostwo internatu w PS
  • Dzień Kadeta 2017
  • Wieczór Pieśni Patriotycznej
  • Jubileusz 50-lecia
  • Z życia naszego internatu
  • Zakończenie roku szkolnego 2016-17
  • II Memoriał Strzelecki im. płk. D. Kossakowskiego
  • Mistrzostwa Polski w plażówce