• Taktyka i techniki interwencji

     • Jak co roku o tej porze kadetów naszego LO szkolą instruktorzy jak wykorzystywać środki przymusu bezpośredniego w interwencji - sami zobaczcie jak im idzie.

     • Siła tradycji z wizją przyszłości - Święto Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.

     • Obecnością na uroczystych obchodach święta ASzWoj zaszczycili dostojni goście na czele z ministrem Stanisławem Wziątkiem.

      Licznie przybyła generalicja, kadra kierownicza MON, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych, uczelni wojskowych, przedstawiciele duchowieństwa, władz Rembertowa, byli rektorzy – komendanci, kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy administracji, studenci i uczniowie klas mundurowych w tym kadeci naszego LO.

      Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z pokazem sprzętu wojskowego, uzbrojenia i umundurowania na placu apelowym uczelni. Swoje stanowiska promocyjne wystawiły także zaprzyjaźnione jednostki wojskowe. Dla wszystkich dostępny był także tradycyjny żołnierski poczęstunek – grochówka i chleb wypiekany przez wojskowych

     • Uroczystości CPKP BOA

     • 24 kwietnia br. w siedzibie Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" w Warszawie odbyła się uroczystość ku czci podkom. Piotra Molaka, który zginął tragicznie podczas operacji Policyjnej 28 lat temu na stacji benzynowej przy ul. Ostrobramskiej.

      Uczniowie klasy policyjnej ZSZ im. MArszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii po raz kolejny zostali wyróżnieni i zaproszeni przez Kierownictwo Jednostki oraz Policji na tą wyjątkową uroczystość.

      Udzial uczniów klas mundurowych o profilu policyjnym, w tego typu przedsięzięciach, stał sie już stałym elementem realizowanego programu kształcenia i wpisuje się coraz mocniej w kalendarz uroczystości organizowanych przez Kierownictwo Policji oraz organizacji zrzeszających obecnych i byłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

     • Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

     • 6 czerwca 2024 roku, m. in. w ramach obchodów Dnia Dziecka, promowania zdrowego stylu życia i sportu drużynowego odbył się Szkolny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców. Zgłosiło się 5 drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

      I miejsce zajęła drużyna - JŻS,

      II miejsce – LKS „Aligator”

      III miejsce – GS

      Rywalizacja przebiegła zgodnie z zasadą „fair play” i zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów przez panią Dyrektor.

     • Zawody Strzeleckie o Puchar TYGRYSA Warka 2024

     • W dniu 8 czerwca 2024 r. na strzelnicy w Warce zostały przeprowadzone VI zawody strzeleckie byłych funkcjonariuszy pododdziałów antyterrorystycznych policji o „Puchar Tygrysa”.

      Organizatorami zawodów był między innymi Klub Żołnierzy Rezerwy, a więc i strzelcy z naszego ZSZ.

      Dzieki perfekcyjnej organizacji był czas na korzystanie z przygotowanych atrakcji, których tego dnia nie zabrakło na Wareckiej strzelnicy.

     • Ćwiczenia terenowe z geodezji.

     • Na ćwiczeniach terenowych z geodezji uczniowie klasy 1TBG poziomowali i centrowali nad punktem teodolity optyczne na czas.

      W dalszej części zajęć młodzież wykonywała pomiar kątów poziomych metodą kierunkową przy użyciu teodolitu elektronicznego Zipp02. Teodolit #GeoMax Zipp02 to instrument do wszystkich zadań ogólnobudowlanych wymagających dokładnego pomiaru kąta.

     • I Trójbój Strzelecki

     • W dniu 22 maja 2024 r. przeprowadzone zostały zawody w ramach I Trójboju Strzeleckiego.

      Ich organizatorem była Sekcja Strzelecka KŻR LOK działająca w naszej szkole, UKS "Budowlani" Góra Kalwaria oraz oczywiście nasz ZSZ.

      We współzawodnictwie uczestniczyło 25 osób, które wzieło udział w 3 konkurencjach (strzelanie do tarczy, strzelanie dynamiczne oraz beep test).

      W zmaganiach zwycięzył Ksawery Żmijewski z 3log a na kolejnych miejscach podium uplasowali się Nikodem Bezak z 3lop oraz Bartosz Skłodowski z 2bel.

      Statuetki dla najlepszych oraz medale dla wszystkich zawodników wręczała Pani Dyrektor ZSZ Elbieta Smereczyńska, Prezesi KŻR LOK w Warce i UKS "Budowlani" w Górze Kawarii.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjąć w naszym albumie.

     • Marsz terenowy do PARKU LINOWEGO

     •  

      Dnia 15.05.2024 klasa 2 i 3 naszego LO wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę pieszą do Parku Linowego w Pęcłąwiu.

      Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy. Mimo kilku otarć czy nieudanych prób przejścia  dzień przeminął w miłej atmosferze.

      Głównym celem wycieczki był marsz w terenie leśnym oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych oraz oczywiście integracja klasowa. 

      Na wstępie pracownik Parku Linowego zapoznał kadetów z regulaminem. Uczniowie spróbowali swoich sił, pokonując 3 trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

      Po wspólnych zmaganiach  zjedliśmy kiełbaski z grila na łonie natury i pozwoliliśmy sobie na  chwilę relaksu oraz wytchnienia.

     • Szkolny konkurs matematyczny

     • 12 śmiałków i nieubłaganie upływający czas, działający na ich niekorzyść. 12 śmiałków i wyzwanie, by zrobić coś, czego lękają się inni. 12 ich było…

      Tik tak, tik tak… wskazówka sekundowa przekształca continuum w czasoprzestrzenny odmierzacz siły, wytrwałości i tego, co drzemie w odważnych młodych ludziach, a nadchodząca, czekająca ich próba, dowiedzie, iż jest jeszcze ktoś, kto jest w stanie odważnie i konsekwentnie powiedzieć „chcę tego”, stając naprzeciwko niepewnej sytuacji.

      I stało się…

      Jak co roku, grupa odważnych uczniów klas branżowych zgłosiła się do wzięcia udziału w corocznym wydarzeniu. Mimo zewnętrznych głosów niechęci i natłoku innych zajęć – podjęli wyzwanie udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym ZSP w Górze Kalwarii, który stanowił swego rodzaju nietuzinkową formę walki z (niezrozumiałym) lękiem przed matematyką – nauce o tym, co nas otacza, z czego korzystamy i co nas prowadzi – jednym słowem o tym, co jest wszędzie.

      Zmierzyli się z wyjątkowymi i niespotykanymi w swoim kształcie zadaniami natury matematyczno-logicznej, gdzie nie tylko liczy się sam wynik, ale i przede wszystkim to, w jaki sposób można zanalizować i zinterpretować dany problem.

      12 ich było… i 12 wygrało. A i owszem…nikt się nie poddał. Pokazali, co to pragnienie i determinacja. Pokazali, że można wszystko, gdy tylko się spróbuje.

      Gwiazdy nie tylko świecą w nocy, ale również i w dzień. Oto oni (kolejność alfabetyczna):

      Czajka Paweł

      Gryczka Paweł

      Kijewska Karolina

      Kozicki Oskar

      Miara Zuzanna

      Mońko Szymon

      Piątkowska Katarzyna

      Rosa Dawid

      Szostak Sebastian

      Śpiewak Wiktoria

      Zakrzewski Marcin

      Żak Kinga

      Uroczyste gratulacje wraz z nagrodami za włożony wysiłek, wręczyła pani Dyrektor– Elżbieta Smereczyńska, stwierdzając że matematyka jako „królowa nauk” będzie determinowała kształt obecnego i przyszłego świata, a ci, co ją poznali, staną się rzeźbiarzami naszej światowej przyszłości.

     • Technikum ekonomiczne z wizytą w Vistula

     • W odpowiedzi na zaproszenie Akademii Finansów i Biznesu Vistula, uczniowie technikum ekonomicznego uczestniczyli w wykładach i Global Festiwal. Impreza stanowiła podsumowanie warsztatów, paneli dyskusyjnych Sustainbility Week - tydzień zrównoważonego rozwoju. Bardzo się cieszymy, że byliśmy częścią tego święta nauki, radości, młodości, tolerancji i różnorodności.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     • Fotorelacja z Uroczystego Zakończenia roku szkolnego klas maturalnych, które miało miejsce wczoraj 26 kwietnia. Pożegnaliśmy trzy klasy liceum 4LOG , 4LOP, 4LOH a także dwie klasy technikum 5PTB oraz 5 PTE . Tegorocznym maturzystom życzymy wielu sukcesów w dalszym życiu oraz powodzenia na maturze!

     • Pokaz sprzętu geodezyjnego w naszym Technikum.

     • W dniu 25.04.2024r. #Geoline Polska zaprezentował sprzęt geodezyjny marki Geomax oraz Leica. Przedstawione zostały zestawy do pomiaru tachimetrycznego oraz skaner laserowy Leica #RTC360 służący do dokumentowania i rejestrowania otoczenia w 3D. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowymi technologiami wykorzystywanymi we współczesnej geodezji. Prezentacje sprzętu przeprowadzili – Tomasz Kuźnar i Karol Wachowicz. Na koniec były nagrody dla uczniów i latanie dronami.

      #Geomax #Zoom90 #Zoom95 #Geoline #Zenith06 #Skaning #XPAD

     • Euroweek - Bystrzyca Kłodzka - dni 4-7

     • W drugiej części obozu językowego, wolontariusze z Gruzji, Indonezji i Indii przygotowali wspaniałe atrakcje w postaci debaty oksfordzkiej dotyczącej poważnych i kontrowersyjnych tematów: 

      Szkoła prywatna czy publiczna?, Czy popieracie karę śmierci? Czy jesteś za czy przeciw aborcji?, Miasto czy wieś? Uczniowie uczyli się, jak być liderem i organizować pracę grupy. Niektórzy musieli wyjść ze swojej strefy komfortu podczas realizacji zadań, ale poradzili sobie fantastycznie. 

      Wieczorami grupy integrowały się podczas przygotowania i prezentacji zabawnych i kreatywnych scenek, doskonaląc język angielski. Pobyt na obozie zakończył się ogniskiem z kiełbaskami oraz tańcami i zabawami pod gwieździstym niebem. 

      Z pewnością na długo zapamiętamy ten wyjazd. 

      Mariusz Stachniak 

      Katarzyna Maciąg 

      Monika Królak

     • Targi POLSECURE

     • W dniu 25 kwietnia klasy mundurowe z LO uczestniczyli w III Międzynarodowych Targach POLSECURE w Kielcach.

      Poznali bogatą ofertę najnowszego sprzętu, wyposażenia i usług dla służb bezpieczeństwa publicznego, zobaczyli prezentacje dynamiczne innowacyjnych rozwiązań sprzętowych w specjalnej strefie pokazowej oraz dowiedzieli się o najważniejszych aspektach i możliwościach w pracy służb bezpieczeństwa publicznego.

      Drugą część wycieczki spędzili czas w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku gdzie dowiedzieli się wiele informacji o życiu, twórczości oraz podróżach poety.

       

       

       

     • DZIEŃ ZIEMI

     • Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. To międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniała okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

      18 kwietnia 2024r gościliśmy w naszej szkole panią Monikę Radzikowską – dyrektor wydziału gospodarowania odpadami komunalnymi w Górze Kalwarii i panią Paulinę Lewandowską – podinspektor do spraw ekodoradztwa oraz pana Pawła Fabijańskiego – przyrodnika i fotografa z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

      Uczniowie dowiedzieli się jak segregować śmieci i dlaczego warto to robić, jak recykling przyczynia się do ochrony środowiska, jak można wykorzystać recykloing odpadów komunalnych w codziennym życiu, dlaczego warto chronić bagna, mokradła i torfowiska oraz jaka jest ich rola w ekosystemach.

      Na zakończenie zaproszeni goście przygotowali dla uczestników quiz, który polegał na udzielaniu odpowiedzi na zapytania z omawianej wcześniej prezentacji. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali upominki w postaci nasion mięty, bazylii, oregano i pomidorów. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym tematem przewodnim było hasło tegorocznego Dnia Ziemi: „Planeta vs Plastik”, za który zostały wręczone zagrody książkowe. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska.

      Dziękujemy zaproszonym gościom za współpracę a naszej młodzieży za pełne zaangażowanie i udział w tegorocznym Dniu Ziemi

      Alicja Leszczyńska

      Aneta Mielczarek

      Bożena Obłąkowska

     • EuroWeek

     • 28 uczniów z klas 3 LOg, 3 TBE oraz 2 LOg wraz z opiekunami wyruszyło w poniedziałek na 7-dniową przygodę z językiem angielskim. Podróż przebiegła w przyjemnej atmosferze.

      Na miejscu przywitali nas wolontariusze z Peru, Meksyku i Indonezji. Nasza młodzież bierze udział w różnorodnych aktywnościach, wyzwaniach i zabawach.

      Były prezentacje rodzimych krajów wolontariuszy oraz zabawne i kreatywne przedstawienia w wykonaniu naszych uczniów, Ukryta prawda, Master Chef, Janusz i Grazyna w Japonii, Ślub Beyonce, Nauka łamańców językowych po polsku oraz Magiczny występ. Całość zakończyła się Polonezem. Oprócz zabaw, młodzież poruszała w grupach tematy związane z problemami młodych ludzi i społeczeństwa. Wieczorami integrowaliśmy sie na się na dyskotece i grach.

      Z niecierpliwością czekamy na dalsze atrakcje.

       

       

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych