• Aktualności

   • Drodzy Wychowankowie...

    Dobre wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie rozważni,

    nie obawiajcie się używać słowa „nie”

    w sytuacjach namawiania was do czynów złych, niebezpiecznych.

    Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi, z nowymi siłami do pracy

    w kolejnym roku szkolnym.

    Kierownik i Wychowawcy Internatu

     


    BEZPIECZNE WAKACJE

    Wakacje kojarzą się nam przede wszystkim z odpoczynkiem. Każdy ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane, takie jak obozy lub kursy językowe.

    Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności, zwłaszcza w obecnym czasie.

    O czym nam przypomina plakat wykonany przez Kaję Wójcicką.

     


     


     

    Drodzy wychowankowie...

    Koniec roku szkolnego już za kilka dni.

    Jeśli ktoś jeszcze nie zabrał swoich rzeczy z internatu, proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem Szkoły.

    Przypominam również o złożeniu wniosków o przyjęcie do Internatu na rok szkolny 2020/21. Podania do wypełnienia znajdują się w zakładce  Internat, druki do pobrania. Dokumenty można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły bądź przesłać na adres placówki.

    Kierownik Internatu


     
    26 maja – Dzień Mamy

    „Mama to osoba, która zastąpi każdego, ale nikt nie jest w stanie zastąpić Jej”, dlatego ma swoje święto prawie na całym świecie.

    Dzień ten ma przypominać jak ważna jest dla nas, na wszystkich etapach życia. Każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion dobrych słów za jej bezwarunkową miłość.

    Przyłączamy się do życzeń wszystkich dzieci i ślemy piękny rysunek wykonany przez naszą wychowankę.


    Akcja pod hasłem " Czas na puzzle "

    Gdy pogoda jest kapryśna, nuda nam doskwiera, chcemy odpocząć od komputera, otwórzmy pudełko z puzzlami!

    Puzzle relaksują, rozwijają więzi emocjonalne, umacniają! Mimo prostoty umysłu, zapewniają rozrywkę na wiele godzin.

    Zainteresowanym proponujemy "challenge" z tymi klockami, jeśli dużo elementów w pudełku mamy!

     

    Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, młodzież, rodziców i nauczycieli. Polega ona na ułożeniu puzzli dostosowanych do wieku i przesłaniu zdjęcia z efektem końcowym na adres a.bojanowicz@zsz-gk.pl

    W temacie należy wpisać: imię i nazwisko.

    Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału.         FOTORELACJA – tak spędzamy czas podczas kwarantanny.
    (Zdjęcia przesyłane były od początku zamknięcia szkół, wtedy jeszcze były dozwolone wyjścia bez maseczek, do lasu i dla zdrowia. )

            

             

             • Drodzy wychowankowie włączamy się do kampanii "Kto nie nosi ten roznosi". Razem możemy więcej, bo Twoja maseczka chroni mnie, a moja Ciebie. Od 16 kwietnia w miejscach publicznych mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Kaja Wójcicka wykonała plakat do tej  naszej wspólnej akcji.


    # KARTKA DLA MEDYKA

    Ogólnopolska akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Celem było podziękowanie wszystkim związanym z medycyną za ich trudną pracę i znak, że ich doceniamy i jesteśmy wdzięczni. Przyłączyła się do niej też wychowanka naszego Internatu – Kaja Wójcicka. Brawo Kaja.

     

     


    Coś dla miłośników mindfulness

     


    ...pedagog radzi...


    ...pedagog radzi...


    ...pedagog radzi...


     „Przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem.

    Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej! Kobieta siedząca przed komputerem, lewą ręką podpiera głowę Od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone.

    Powód jest prosty – nie chcemy, abyście byli narażeni na zakażenie koronawirusem. Nie chcemy również, aby wirus zarażał kolejne osoby. Dlatego musisz pamiętać, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możesz w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!”

     


    DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE.

    Dzień Kobiet, Dzień Kobiet - niech każdy się dowie że dnia 9.03.2020 obchodziliśmy Święto Kobiet.

    Delegacja wychowanków, w imieniu wszystkich internackich panów podczas uroczystej kolacji złożyła życzenia Naszym Drogim Paniom!

    Dziękujemy za to że każdego dnia choć trochę możemy ogrzewać się w Waszym blasku! Życzymy, abyście zawsze były kochane, doceniane i szanowane przez swoich partnerów i kolegów. Przez życie szły z optymizmem, pewnością własnej urody, wartości i umiejętności, a dzisiejszego wieczoru bez wyrzutów sumienia delektowały się słodkościami które Wam przygotowaliśmy!

      


    Spotkanie  wigilijne

    BozeNarodzenie2018web-e1545651285959.png Święta Bożego Narodzenia to rodzinne, chrześcijańskie święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. W dniu 18 grudnia 2019 r. przy blasku świątecznej choinki oraz elegancko nakrytym stole spotkali się wychowankowie internatu z wychowawcami by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi p. dyrektorem- Jarosławem Adwentem i p. Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy - Magdaleną Boniecką zjedliśmy kolację wigilijną.

    Nasze spotkanie  przebiegało w miłej,  ciepłej i wzajemnej życzliwości atmosferze przy dźwiękach tradycyjnych polskich kolęd.

     

     

    Wigilia - zdjęcia


    4 grudnia grupa wychowanków wybrała się na seans filmowy do kina Uciecha w Górze Kalwarii.  Młodzież obejrzała film pt. "Diego" fascynującą opowieść o ikonie popkultury, sławie i fatum.

    Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

       


    W dniu 15 października 2019 r. w naszej społeczności internackiej gościliśmy wielokrotnego mistrza świata w kickboxingu, działacza społecznego oraz współautora ogólnopolskiej kampanii profilaktyki społecznej "Łączy nas sport, nie narkotyki" - Piotra Bąkowskiego. Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy o zagrożeniach wynikających
    z przemocy, nadużywania alkoholu, środków odurzających czy internetu oraz promocję sportu jako alternatywy pokonywania problemów

    zapraszamy do galerii


    *Pierwsze wspólne spotkanie integracyjne*

    Nowy rok szkolny to nowe wydarzenia w internacie. Do pierwszych należą coroczne obchody Dnia Chłopaka.

    Z tej okazji dziewczyny upiekły dla chłopców pyszne babeczki i przygotowały słodkości.

    Wychowawcy otrzymali kubki latte. Upominki i gorące życzenia zostały przekazane podczas uroczystej kolacji.

    Takie spotkanie to okazja do rozmowy i wspomnień.

    Było miło, zaskakująco i wesoło, czyli tak jak chcieliśmy, aby ten dzień .      zdjęcia w galerii


     nowy numer telefonu -  510 072 677 

     


    Pierwsze spotkanie samorządu internatu w roku szkolnym 2019/20

             Dnia 17 września 2019 roku samorząd internatu, w głosowaniu jawnym wybrał Młodzieżową Radę Internatu. Na przewodniczącą wybrano Milenę Kalbarczyk. Wspierać ją będzie Kacper Sieński jako zastępca. Skarbnikiem została Sandra Jaworska.

             Opiekunami  Młodzieżowej Rady Internatu w roku szkolnym 2019/20 są: Barbara Chacińska i Kamila Szostak.

    Wszystkim życzymy owocnej pracy!

     

     


    Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!


    Informujemy że internat po świętach będzie otwarty już 23.04.2019 od godz. 20.00.

     


    Uroczysta kolacja dla Naszych pięknych Pań z internatu.

    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !

    więcej zdjęć w Albumie


      

    W tym roku w naszym internacie w dniach 11 – 14.02.2019 po raz pierwszy pracowała nietypowa poczta – Internatowa Poczta Walentynkowa. Do naszej „serduszkowej” pocztowej skrzynki  początkowo nieśmiało, później trochę śmielej wpadło kilka Walentynkowych listów. W listonoszy zamienili się przedstawiciele Rady Młodzieżowej Internatu i niektórzy  Wychowawcy. Listy -Walentynki trafiły do adresatów, po twarzach  dało się poznać, że niektóre listy były oczekiwane,  a niektóre budziły pewne zaskoczenie. Zatem należało by sądzić, że Internatowa Poczta Walentynkowa spełniła swoje zadanie –  w niektórych przypadkach przełamała pierwsze lody, a w pozostałych może potwierdziła to co zaczęło się tlić w niektórych sercach.

    W następnych roku z pewnością poczta też będzie „pracowała” w dniu 14 lutego i po tegorocznym sukcesie, jedna skrzynka pocztowa może być za mało.

    Dziękujemy wszystkim którzy razem z nami  w ten nietypowy oryginały sposób wzięli udział w obchodzeniu

    dnia św. Walentego – Dnia Zakochanych.

     

     


     


    Mieszkańcy Naszego internatu już ubrali świąteczne drzewko.

    W świetlicy można wreszcie poczuć że święta coraz bliżej.

      


    Juz po raz kolejny mieskzańcy z internatu rywalizowali z kadrą pedagogiczną o Puchar Przechodni Mistrza w siatkówce.

    Po prawie 1,5 godzinnym emocjonującym pojedynku i niezwykle zaciętym tie-break, zwyciężyli wychowawcy.

    Tak więc kolejny rok to u nich w pokoju będzie można oglądac to wspaniałe trofeum.

    Mecz miał przede wszystkim zintegrować mieszkańców i wychowawców internatu, a to udało sie wyśmienicie. To były 2 godziny przyjemnej sportowej rozrywki i wspaniałego dopingu jaki zgotowali swoim faworytom kibice.

    Dziękujemy wszystkim za przybycie, wzięcie udziału w tym wydarzeniu i zapraszamy za rok.

    Ze sportowym pozdrowieniem.

    Hu, Ha.

    więcej zdjęć w albumie internatu

     


    Mecz siatkarski Wychowawcy VS Wychowankowie o PUCHAR PRZECHODNI MISTRZA INTERNATU

    już w najbliższy poniedziałek tj. 10.12.2018 o godz: 17:00.

    TRENOWAAAAAAAĆ !!!


    Wieczór Pieśni Patriotycznych

    14 listopada mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami brali udział w IX Wieczorze Pieśni Patriotycznych, zorganizowanym przez uczniów klas mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Kalwarii. Wszystkich uczestników, oprócz podniosłego nastroju, połączyło wspólne śpiewanie pieśni legionowych. To wyjątkowe wydarzenie miało niezwykłą i widowiskową oprawę wizualną, wykonaną przez uczniów i kadetów naszej szkoły, a zarazem wychowanków internatu, m.in.: Martę Trzaskowską, Patryka Jakubowskiego, Edgara Kołodziejczyka, Dominika Wilińskiego, Dominika Strzelczyka. W przygotowaniach brali też udział: Krystian Rachwalski, Maciej Kocyk i Kamila Wargocka. Uroczystość wyróżniła się także walorami artystycznymi. Podziwialiśmy m.in. talenty wokalne laureatów Szkolnych i Gminnych Festiwali Pieśni Patriotycznych, a przede wszystkim: Emilię Słupek i Wiolettę Cichecką, które wykonały utwory: "Miejcie nadzieję" i "Tango na jeden głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" oraz Julię Pawińską, która zaśpiewała piosenkę pt. "Dziewczyna z grantem".

    zdjęcia w albumie


    Nasi Panowie mają  Święto - DZIEŃ CHŁOPAKA!!!!

    W związku z tym Nasze Panie, zaplanowały niespodziankę !!!

     

    Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów - mało złości,

    jak najmniej smutków- dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy.

    Tego wam  dzisiaj Płeć Piękna życzy!!!

    Było słodko, było miło i było wesoooooło!!!!

     

    Zdjęcia 


    Pierwsze spotkanie samorządu internatu w roku szkolnym 2018/19

    Dnia 13 września 2018 roku  samorząd internatu, po krótkiej prezentacji kandydatów, w głosowaniu jawnym wybrał Młodzieżową Radę Internatu.
    Na przewodniczącą wybrano  Weronikę Marczak, wspierać ją będą
    Edgar Kołodziejczyk i Patrycja Małek jako zastępcy.
    Skarbnikiem została Wioletta Cichecka.

    Opiekunami  Młodzieżowej Rady Internatu w roku szkolnym 2018/19 są:

    Barbara Chacińska i Beata Płatek.

    Wszystkim życzymy owocnej pracy!

     


    Koniec wakacji, powrót do szkoły i naszego kochanego internatu !

     

     

     

     


    NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE. ZABAWA NA CAŁEGO.

    Puchar siatkarski o Mistrza Internatu przechodzi w ręce wychowawców.

    Zwyciężyli 3:0 z wychowankami i to u nich w pokoju internatu przez kolejny rok można będzie podziwiać to trofeum.

    Gratulujemy wszystkim zawodnikom formy a kibicom dziękujemy za gorący doping.

    Do zobaczenia za rok na siatkarskim parkiecie !


    Turniej Siatkarski o Puchar Przechodni Mistrza Internatu 2017.

    14 grudnia godz. 16:30 SG przy ul. Budowlanych 14.

    Belfry vs. Wychowankowie internatu.

     

    MISTRZ JEST TYLKO JEDEN !!!


    W naszej świetlico-kuchni pojawiły się nowe sprzęty do użytku mieszkańców. Możemy teraz zrobić zapiekankę, pizzę, a nawet upiec ciasto!!! :)))

    Musimy zadbać o to aby jak najdłużej one nam służyły. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi za zakupione prezenty i za to że o nas pamięta!!!

     

     


    Wieczór Pieśni Patriotycznej. Wychowankowie internatu wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez uczniów ZSZ im. Marszałka Franciszka Bilińskiego w Górze Kalwarii. To był miło spędzony czas na wspólnym śpiewaniu pieśni.

       

    więcej zdjęc tutaj


    tel. 504 00 74 74 - pokój wychowawców w internacie.

     

     


     

    Pierwsze wspólne spotkanie integracyjne ... DZIEŃ CHŁOPAKA !!!!

    W czwartek 28. 09.2017r. odbył się mecz piłki siatkowej. wspólnie w piłkę zagrali wychowankowie oraz wychowawcy internatu.

    Następnie wszyscy udali się na uroczystą kolację i oglądanie  filmu na świetlicy i w internacie.

    Pani Kierownik Internatu wszystkim naszym chłopcom złożyła życzenia z okazji "Dnia Chłopaka"!!!

     


     

    Pierwsze spotkanie samorządu Internatu za nami....

    W poniedziałek 11. 09.2017r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.
    W jej skład weszli:

    przewodniczący - Radek Kania

    z-ca przewodniczącego - Weronika Marczak

    skarbnik - Edgar Kołodziejczyk

    Opiekunem samorządu została Barbara Chacińska.

     

    Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

     

     


    Z życia naszego internatu (nowe zdjęcia)

     


    4 września od godz.10.00 rozpoczynamy kwaterowanie przyjętych uczniów

    do Internatu ZSZ im.Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii.
    Pierwszym posiłkiem będzie obiad.


    Z A P R A S Z A M Y


    13.06.2017 o godz. 18:00 odbędzie się zakończenie\podsumowanie roku szkolnego

    dla mieszkańców internatu, podczas którego zostaną wręczone dyplomy 


     


    Turniej TS w internacie - Wychowawcy vs Wychowankowie

     

     


    Mistrzostwa Internatu w TS

     

     


    WIGILIA W INTERNACIE

    Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji, pachnące choinką. Spotkanie wigilijne jest także tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą mieszkańców.

    Ta szczególna uroczystość odbyła się w naszym internacie 14 grudnia. Przy biało nakrytym stole spotkali się wychowankowie internatu z wychowawcami, z dyrekcją szkoły oraz z zaproszonymi gośćmi ze starostwa. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

    Oczywiście najważniejszym punktem tego wieczoru, było przełamanie się opłatkiem, z nauczycielami, kolegami i koleżankami, oraz złożenie życzeń, przy których polało się trochę łez wzruszenia – ale przecież tak powinno być, bo w końcu opłatek to symbol zgody. Gdy już wszyscy obdarowani zostali dobrocią innych poprzez życzenia, zasiedliśmy do stołów.

    Skoro była to Wigilia, nie obyło się również bez kolęd, które rozbrzmiewały w całym internacie. Kiedy skończyliśmy śpiewać, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, by mieć co wspominać w dalszym życiu i by te nasze wspomnienia nadal były tak żywe jak są teraz.

    Wigilia w internacie w Górze Kalwarii jest niebywałym wydarzeniem – podniosłą uroczystością, którą wszyscy głęboko przeżywamy.


    MISTRZOWIE INTERNATU 

    2016

    zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia

     


    VII Wieczór Pieśni Patriotycznych

    W środę dnia 16 listopada o godzinie 18.00 w stołówce internatu szkolnego Zespołu Szkół Zawodowych.

    Zaproszeni goście spędzili czas przy pięknych tonach muzyki i strofach niebanalnych wierszy. Na tn Wieczór zostali zaproszeni artyści z okolicznych szkół:

    • SP im Kawalerów Orderu Uśmiechu (wystąpiła Kinga Maciąg z kl. V i Aleksandra Sosnowska z kl. VI)
    • Gimnazjum w Górze Kalwarii ( wystąpiła Julia Romaniuk z kl. I )
    • LO im. ks. Zygmunta Sajny w Górze Kalwarii (wystąpiła Wiktoria Łubianka przy akompaniamencie Tadeusza Sasa )

    Wystąpili uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej Orfeusz pod dyrekcją pani Aleksandry Puacz – Markowskiej: Emilia Trochim, Oliwia Cis, Natalia Widłak Maja Olejnik, Jan Wrochna i Małgorzata Charko, zespół wokalny „Orfeusz”  i chór „Grapa Family”.

    Wszyscy mieszkańcy internatu uczestniczyli w tej urocystości. 

     

    zdjecia w albumie

     

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria www.zsz-gk.pl sekretariat@zsz-gk.pl
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

  • Dzień Technikum Ekonomicznego
  • Dzień KObiet w internacie
  • Wigilia w internacie
  • Antyterroryści w Naszej szkole.
  • Dzień Otwarty w "Budowlance"
  • Dzień Kadeta 2018
  • Mogiła strażników granicznych w Górze Kalwarii.
  • Dzień Chłopaka w Internacie
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-18
  • Pożegnanie klas maturalnych, rocznika 2018
  • Buduj z Pasją - Zabrze - Finał