• Finał Olimpiady ”Zwolnieni z teorii”

     • W piątek 21.04. na terenie Wyścigów Konnych w Warszawie odbył się Wielki Finał Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

      W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli wszyscy uczniowie, którzy ukończyli projekt w IX edycji. Nie mogło zabraknąć uczennic naszej szkoły Weroniki i Dominiki Żołądek, Alicji Szaran i Martyna Groszek, które zrealizowały projekt „Kaczki dziwaczki”. Dziewczyny za realizację projektu otrzymały międzynarodowe certyfikaty biznesowe: Project Management Principles, Marketing Management Principles.

      Na gali byli obecni nauczyciele, dyrektorzy szkół, którzy wspierali swoich uczniów w realizacji projektów oraz inspirujący goście ze świata biznesu i mediów, z którymi wspólnie świętowaliśmy moc sprawczą tysięcy projektów.

      Brawo dziewczyny!

     • Obóz szkoleniowy kadetów

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas mundurowych 1LOg, 1LOp, 2 i 3 LOp uczestniczyli w obozie w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie. Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce, zakwaterowaniu i obiedzie młodzież została podzielona na grupy. Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach z kodowania alfabetem NATO oraz TDR tabel danych radiowych, natomiast grupa druga zagłębiała tajniki nawigacji, określania punktów oraz azymutów. Kolejno nastąpiła zmiana grup. Wtorek był dniem gdzie uczniowie wykorzystując nabytą pierwszego dnia wiedzę udali się do lasu na zajęcia z topografii i kodowania. W tym czasie grupa II trenowała samoobronę oraz poruszanie się z bronią, po krótkiej przerwie grupy zamieniły się. Po południu odbyły się zajęcia z podstaw strzelectwa, pierwszej pomocy. Na koniec młodzież spróbowała swoich sił na strzelnicach laserowych z różnych rodzajów broni. Środa rozpoczęła się dla jednej z grup od zajęć z budowy różnych rodzajów ognisk. Dla grupy drugiej zaplanowano zajęcia z taktyki poruszania się w terenie i naukę szyków bojowych. Wieczorami odbywały się zajęcia sportowe . Czwartek był długo wyczekiwanym dniem strzelania, uczniowie po wstępnym szkoleniu i pod nadzorem instruktorów, strzelali do tarcz z karabinków sportowych i broni krótkiej oraz rozkładali i uczyli się obsługi AK-47. Piątek był dniem wykwaterowania, podziękowania opiekunom oraz instruktorom za wspólny i bardzo owocnie spędzony czas. Dzięki uczestnictwu w obozie młodzież zdobyła nowe umiejętności i rozwinęła te, które poznali na zajęciach w szkole.

      Jeszcze raz dziękujemy CSKM - Centrum Szkolenia Klas Mundurowych oraz Partyzanci Lubelszczyzny za tak obfity w nowe doświadczenia czas.

      Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

     • MISTRZOSTWA LOK W DWUBOJU OBRONNYM

     • Liga Obrony Kraju na trwałe wpisuje się do katalogu działań proobronnych i patriotycznych naszego kraju. Upowszechnia ona tradycje oręża polskiego oraz wspiera proces edukacji obywatelskiej i patriotycznej młodzieży szkolnej.

      W tym roku m.łodzieżowa sekcja strzelecka KŻR LOK w skład której wchodzą uczniowie naszej szkoły reprezentowała Mazowsze na Mistrzostwach Polski w Olsztynie.

      Panowie w Marszobiegu, którego elementem była konkurencja rzutów granatem i strzelania zakończyli zmagania tuż za podium na 4 miejscu.

      Po zawodach nie zabrakło również zwiedzania Olsztyńskiej starówki i muzeum na Polach Grunwaldu.

      Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy młodzież do uprawiania strzelectwa sportowego

     • „Młodzież zapobiega pożarom”

     • W sobotę, 22 kwietnia klasy 2LOg i 3 LOg oraz delegacje z klas 4 PS1 i 4 PS2 wzięły udział jako goście w 45 ogólnopolskim turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Uwielinach w gminie Prażmów. Zawody poprzedził uroczysty apel. Nasi kadeci wraz z opiekunami zostali bardzo gorąco i miłe przyjęci.

     • Dzień Ziemi

     • W dniu 27.04.2023 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę”.

      Na obchody zostali zaproszeni Pan Paweł Fabijański - fotograf, ekolog i obserwator przyrody z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz Pani Monika Radzikowska - naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi z Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Podczas spotkania zaproszeni goście zorganizowali quiz na temat wiedzy związanej z ochroną środowiska. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody: drzewka i książki.

      W czasie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem „Zainwestuj w naszą planetę”. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 1 Lop Paweł Sawicki, drugie miejsce uczennica klasy 2 Log Wiktoria Markiewicz. Trzecie miejsce egzekwo zajęły: Patrycja Redzik-Herbowicz z klasy 2 Lop oraz Blanka Korytek z klasy 3 Lop.

      Każdy uczestnik spotkania został poczęstowany smacznym jabłkiem z polskich sadów oraz otrzymał gadżety w postaci długopisów i odblasków oraz mapek prezentujących mapy i ścieżki rowerowe z Gminy Góra Kalwaria.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi!!!

      Organizatorzy

     • Turbolandeskunde

     • W dniu dzisiejszym zwycięska grupa z I etapu szkolnego, wzięła udział w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego Turbolandeskunde w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu. W tym roku liczyły się wiedza i umiejętności dotyczące Austrii. Nasza młodzież była o krok od podium, zabrakło szczęścia, ponieważ pytania były o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności a uczestnicy musieli się wykazać znajomością zagadnień z zakresu historii, geografii, kultury, sztuki, literatury, sportu, tradycji i innych. Konkurs przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze. Gratulujemy serdecznie Karolinie, Stefanowi i Filipowi z klasy 4 PS2.

     • Eliminacje gminne w TS

     • Dnia 14.04.2023r w ZSZ im. Marszałka Franciszka Bielińskiego odbyłyby się eliminacje gminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców . W turnieju udział wzięły trzy szkoły, które walczyły o wyjście na finały powiatowe. Mecze rozegrane były w trzech rzutach, zawodnicy grali singla i debla. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Chłopcy naszej szkoły zajęli 2 m, dziewczęta 3 m. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych startów w zawodach sportowych

     • Warsztaty o Bawarii

     • Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach on-line w całości poświęconym pięknej Bawarii. Niestety było tylko pięć wolnych miejsc- obowiązywała zasada kto pierwszy ten lepszy. Spotkanie zorganizowane było przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Warsztaty wzbogaciły wiedzę naszych uczniów o treści geograficzne, kulturowe, historyczne, ale również te stricte językowe. W Bawarii używa się bowiem dialektu bawarskiego, bardzo różniącego się od języka niemieckiego.

      Uczestnicy spotkania mogą liczyć w kwietniu na pisemne zaświadczenia potwierdzające udziału w tym wydarzeniu. Dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w spotkaniu.

      Joanna Matysiak

     • Euroweek Dni 4-6

     • Tym razem uczniowie mieli zajęcia z wolontariuszami z Turcji, Francji, Albanii, Gruzji i Meksyku. Druga część warsztatów euroweekowych minęła na dalszych projektach np. Picasso, Welcome to Euroweek, Mission impossible, grach integracyjno-ruchowych, takich jak: Clock-game, Boom, mafia, Berek, rock-paper-scissors. Z wielkim zapałem i ciekawością uczyliśmy się kroków zmysłowej Baciaty i twerkowania. Podczas prezentacji o Wietnamie i Francji poznaliśmy kulturę i tradycje tych krajów. Zajęcia przeplatane były pieszymi wycieczkami na szczyt Igliczna, na cmentarz ewangelicki, na tamę oraz nad wodospad. Podczas pożegnalnego wieczoru wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności i nie obyło się bez łez wzruszenia. Nasza młodzież miała okazję poznać nie tylko kulturę i język innych krajów, ale również poznała inne oblicze samych siebie.

      Jesteśmy z nich dumni.

     • Spotkanie z Charlotte

     • 03 kwietnia młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Charlotte Maier – studentką z Niemiec, aktywistką, związaną z Instytutem Goethego i projektem Deutsch Plus. Charlotte przygotowała dla naszych uczniów warsztaty o muzyce w Niemczech. Dowiedzieliśmy się jakiej muzyki słuchają młodzi ludzie w Niemczech, jak często, czego słucha nasz gość. Nasi uczniowie odpowiadali na pytania, wchodzili w interakcję, chętnie uczestniczyli w aktywnościach zaproponowanych przez Charlotte. Była gra w bingo, był quiz kahoot, na końcu był wywiad z naszą studentką. Było fantastycznie. Takie spotkania są niezmiernie ważne również po to, by nasi uczniowie uwierzyli we własne umiejętności i spostrzegli, że jednak dużo umieją.

      Dziękuję przesympatycznej aktywistce za wizytę w progach naszej szkoły.

      Droga Lotti, do następnego zobaczenia.

      Joanna Matysiak

     • Euroweek w Międzygórzu.

     • Dzień 1

      Za nami podróż z przygodami z przesiadką we Wrocławiu. Po dotarciu na miejsce nasi uczniowie mieli spotkanie integracyjne z wolontariuszami z Meksyku, Zanzibaru, Gruzji, Zimbabwe, Albanii i Nigerii. Nasza młodzież miała również możliwość zapoznania się z uczniami z innych szkół.

      Dzień 2

      Ranne ptaszki zwiedzały piękne okolice Międzygórza podczas porannego przedśniadaniowego joggingu Od rana odbywały się blokowo debaty, gry integracyjne i prezentacje. Poza tym nasza młodzież przygotowała specjalny performance dt aktualnych problemów społecznych. Wieczorem odbyła się dyskoteka integracyjna.

      Dzień 3

      Po porannym joggingu, który wpisuje się w poranny grafik, chętni wybrali się do kościoła na Niedziele Palmową. Udało się nawet zrobić mini palemkę. Reszta dnia minęła na spacerze nad wodospad Wilczki i tamę. Jedna z wolontariuszek z Zimbabwe, przygotowała prezentacje o kulturze i tradycjach tego egzotycznego kraju. Dzień zakończył się dyskoteka i planszówkami dla wytrwałych.

       

      Katarzyna

      Dzień 4

      Dzień pełen wyzwań. Po porannym joggingu wybraliśmy się ze szkołą z Poznania na szlak. Zdobyliśmy szczyt Igliczna z Sanktuarium Marii Śnieżnej. Dzięki wzajemnej pomocy wszyscy zdołali dotrzeć na szczyt, skąd podziwialiśmy wspaniałe widoki. W schronisku rozgrzaliśmy się gorącą czekoladą i herbatą. Po powrocie do ośrodka, tylko najwytrwalsi wzięli udział w kolejnym bloku zajęć z wolontariuszami i obejrzeli prezentację o Meksyku. Cudowne ozdrowienie i przypływ energii nastąpiły na wieczornej dyskotece i planszówkach i grach karcianych.

     • Mistrzostwa Powiatu w PR

     • Dnia 03.04.2023r w IV LO w Piasecznie odbył się finał Mistrzostw Powiatu w piłkę ręczną chłopców Mecze rozegrane były systemem " każdy z każdym" dwie połowy po 10min. Nasi uczniowie walczyli o każdą bramkę z dużym zaangażowaniem i determinacją. Chociaż nie udało się zająć miejsca na podium to chłopcy zaprezentowali ambitną postawę w turnieju

      Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach sportowych

     • Certyfikat Stowarzyszenia Księgowych dla naszych ekonomistów

     • Uczniowie technikum ekonomicznego otrzymali kolejny certyfikat wystawiony przez najbardziej prestiżową w branży ekonomicznej instytucję: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Weronika Żołądek i Bartłomiej Kosiński odebrali nagrody w konkursie dotyczącym zmian w systemie podatkowym za zajęcie 4 i 5 miejsca. Tym samym wzbogaciliśmy się o dodatkowe atuty na rynku pracy.

     • Sukces Dominika Jankowskiego z klasy 3Log w okręgowym etapie XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

     • Dominik w dwuetapowych eliminacjach okręgowych wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej – m.in. jej konstytucji, ustroju, systemu politycznego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, prawa, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka, polityki zagranicznej czy członkostwa w organizacjach międzynarodowych. Jako jedna z dziesięciu osób będzie reprezentował województwo mazowieckie na etapie centralnym w Białymstoku.

       

      Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów, za które już trzymamy kciuki!

     • KUBALA - zajęcia praktyczne

     • Ponownie odwiedzili nas szkoleniowcy z firmy KUBALA. Tym razem młodzież zapoznała się z techniką tworzenia dekoracji z betonu architektonicznego oraz układaniem płytek ceramicznych.

 • Galeria zdjęć

   brak danych