• Obóz szkoleniowy naszych kadetów

• Kolejny obóz w CSKM Nowa Sarzyna i kolejne szkolenia naszych kadetów! Zielona i czarna taktyka zmęczyły naszą młodzież ale pozwoliły zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia.

• Opłaty za obiady

• Zapisy na obiady zawsze do 10 dnia każdego miesiąca.

W pażdzierniku zapisy od 29.09.2022 do 10.10.2022 u Pani Intendentki w celu odebrania abonamentu.

Wpłaty za obiady 8zł prosimy dokonywac na konto

• Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”

• W dniu 19.09.2022 uczniowie technikum ekonomicznego brali udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Projekt jest skierowany jest do szkół ponadpodstawowych i ma informować młodzież o zasadach działania systemu ubezpieczeń społecznych, dzięki czemu młodzi ludzie będą bardziej świadomymi pracownikami lub przedsiębiorcami.

„Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

• KONKURS PLAKATU TURYSTYCZNEGO - EDJ 2022

•

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego corocznie 26 września, Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Plakatu Turystycznego.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać samodzielnie plakat przedstawiający wybrane miasto lub region w Europie, które odwiedzili lub chcieliby odwiedzić. Praca powinna zawierać nie tylko zdjęcia lub obrazy kojarzące się z tym miejscem, ale przede wszystkim jego opis w języku angielskim lub niemieckim.

Opis ma zawierać:

1. Podstawowe informacje geograficzne dotyczące wybranego miasta lub regionu.

2. Własne wrażenia z pobytu, informacje o ciekawych wydarzeniach i miejscach w odwiedzonych lokalizacjach. Ewentualnie - w przypadku opisu celu wymarzonego wyjazdu - opis zamierzeń i oczekiwań odnośnie podróży oraz pobytu w wybranym mieście lub regionie.

Prace wykonane dowolną techniką na papierze w rozmiarze co najmniej A3, należy dostarczyć w dniach 26-27 września 2022 do nauczyciela języka obcego w swojej grupie lub klasie.

Plakaty będą oceniane przez nauczycieli językowców w ramach przynależnych im grup pod kątem pomysłowości, estetyki, treści, spójności, poprawności i zakresu użytych środków językowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami odpowiednio z języka angielskiego lub niemieckiego, a także wystawione na tablicach w klasach lub na korytarzach.

Dominik Krywiński

• Odznaka jakości za projekt eTwinning.

• Oto ona- nowiutka, świeżutka odznaka jakości za projekt edukacyjny z języka niemieckiego eTwinning „Die schönste Zeit des Jahres”.  Gratuluję Wam, kochani Uczniowie, bo to Wasz sukces! W pełni wypracowany systematyczną pracą. Jestem z Was dumna!

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w nowym projekcie w r. szk. 2022/2023. Szczegóły już niebawem.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Pewnie nie wszyscy z Was czekali na ten dzień z utęsknieniem Ale cóż, kiedyś trzeba wrócić do rzeczywistości. A ta nasza, szkolna, prezentuje się w tym roku całkiem okazale (nowa hala, warsztaty, łącznik). Ale nie tylko „mury” są nowe. Przybyły również nowe kierunki oraz… NOWI UCZNIOWIE! Wszystkich serdecznie witamy i trzymamy za Was kciuki.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył Starosta Piaseczyński Ksawery Gut (absolwent Budowlanki), który wyznał, że z perspektywy czasu okres spędzony w naszej szkole zalicza do najszczęśliwszych lat w swoim życiu. Mamy nadzieję, że Wy również za 20 lat będziecie mieć podobną refleksję