• Porozumienie o współpracy z KŻR LOK Warka

     • 29 listopada 2023 w rocznicę Nocy Listopadowej, mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz obronności państwa, wychowania patriotycznego młodzieży, kultywowania tradycji strzelecko - obronnych zawarto porozumienie pomiędzy: Klubem Żołnierzy Rezerwy im. Piotra Wysockiego Ligi Obrony Kraju, który reprezentuje Pan Tadeusz Orłowski – Prezes Klubu a Zespołem Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, którą reprezentuje: Pani Elżbieta Smereczyńska – Dyrektor Szkoły.

      KŻR LOK Warka oraz Szkoła, będą współpracowały ze sobą w celu:

      1) wspierania działalności edukacyjnej Szkoły w zakresie obronności Rzeczypospolitej Polskiej, historii oręża polskiego;

      2) kształtowania patriotycznych i proobronnych postaw młodzieży oraz wychowania ich w poczuciu odpowiedzialności za obronność państwa;

      3) wychowania patriotycznego i edukacji proobronnej młodzieży;

      4) upowszechniania tradycji oraz promocji dokonań i osiągnięć KŻR LOK Warka i Szkoły;

      5) integrowania środowiska młodzieży szkolnej zainteresowanej proobronością.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania dzisiejszych porozumień i życzymy owocnej współpracy.

       

     • Wspaniałe spotkanie

     • We wtorek i w czwartek uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z przedstawicielkami Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Piaseczna. Uczniowie w bardzo przystępny i ciekawy sposób poznali rodzaje używek, środków odurzających i uzależniających  a przede wszystkim dowiedzieli się jakie konsekwencje wynikają z ich stosowania. Usłyszeli świadectwa tych, którzy już nie biorą
      i szczęśliwie mogą powiedzieć- udało nam się wygrać życie. Niestety skutki zażywania narkotyków bądź dopalaczy pozostawiają w mózgu ślady nieodwracalne, często i śmiertelne. Jak to z uzależnieniem bywa- cierpi całe otoczenie.

      Jeśli ktoś „serdeczny” proponuje Ci niezapomniane wrażenia częstując narkotykowym świństwem
      i bez względu na to z jakich pobudek tak czyni (moda, czy po prostu zwykła głupota)- miej odwagę powiedzieć NIE i walczyć o siebie. Chcesz być cool, fajny, super, ekstra? To nie bierz, nie zażywaj, powiedz NIE! Kreuj modę na bycie czystym – nie pij, nie pal, nie zażywaj. Inwestuj pieniądze w siebie, w swój rozwój, no i wreszcie… dbaj o swoje zdrowie. Dlaczego? Bo jest ono tylko jedno, bo łatwo je stracić, bo chcesz mieć w przyszłości rodzinę i szczęśliwy dom, bo chcesz cieszyć się życiem. Nie wierzysz- posłuchaj tych, którzy przeszli przez piekło, bądź odwiedzają swoich bliskich już niestety na cmentarzu.

      Takie spotkania, jak te, które odbyły się w naszej szkole, są Profilaktyką przez duże P. Wszystko teraz zależy od Ciebie. Jesteś mądry, wybierzesz mądrze…

     • Konkurs z języka niemieckiego!

     • Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najlepszy, najpiękniejszy, najbardziej wymyślny kalendarz adwentowy (Adventskalender). Konkurs jest organizowany przez PSNJN oddz. Radom i skierowany do wszystkich chętnych, kreatywnych uczniów. Przedmiotem Konkursu są prace przestrzenne (Adventskalender) wykonane samodzielnie.

      Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka (drzwiczki, przegródki, pojemniczki itp.) z niespodziankami (słodycze, drobne przedmioty, obrazki, słówka, zwroty, zadania do wykonania itd.).

      Prace powinny być wykonane indywidualnie. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

      Praca uczestnika będzie przekazana przez nauczyciela na adres siedziby organizatora konkursu wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku osób niepełnoletnich pod zgodą konieczny jest czytelny podpis rodzica /opiekuna prawnego.

      Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z dowolnych materiałów, w dowolnym formacie.

      Komisja konkursowa ocenia:

      - zgodność pracy z podanymi wymaganiami

      - pomysłowość i oryginalność pracy

      - estetykę i technikę wykonania pracy.

      Dodatkowym atutem będzie wykorzystanie w pracy języka niemieckiego.

      Prace, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnicy przynoszą do szkoły do dnia 08 grudnia 2023 i przekazują nauczycielowi języka niemieckiego.

       

      Joanna Matysiak

     • Szkolenie strzeleckie kadetów

     •       15.11.2023 r. klasa 3 LO Ochrona Granicy Państwowej wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Maciąg brała udział w szkoleniu i doskonaleniu strzeleckim na strzelnicy w Warce.

      Po zapoznaniu się z Regulaminem Strzelnicy i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią przystąpiliśmy do działań praktycznych.

           Karabin AK 47 rozkładany i składany nie sprawiał żadnych trudności a czasy uzyskiwane były coraz lepsze.

      Doskonalenie postawy strzeleckiej, celowanie i praca na języku spustowym z każdym oddanym strzałem przybliżały strzelców do środka tarczy.

         Podziękowania dla KŻR LOK Warka za udostępnienie  broni oraz instruktora strzelectwa Pana Roberta Sosnowskiego za kolejne profesjonalne szkolenie naszych kadetów.

     • Akademia Czujnego Rodzica

     • Spotkanie w ramach cyklu Akademii Czujnego Rodzica poprowadzi Aneta Tarnacka – psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

      23 listopada 2023 godz. 18.00, sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14 Tytuł „Depresja i uzależnienia u młodzieży”.

      W spotkaniu wezmą udział również rodzice dziecka z doświadczeniem uzależnienia, którzy przedstawią problem ze swojej perspektywy. Wydarzenie będzie okazją do poznania mechanizmu uzależnień behawioralnych, depresji oraz ich przyczyn i sposobów leczenia. Będą Państwo mieli możliwość zadawania pytań specjaliście oraz wysłuchania historii rodziców, którzy przeszli drogę uzależnienia i odwyku u swojego dziecka.

      Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14 dostępnej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Przed budynkiem znajduje się parking, na którym wyznaczono miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

     • Patriotycznie i na sportowo  -  Święto Niepodległości w Górze Kalwarii

     • 11 listopada na ulicach Góry Kalwarii odbyła się jubileuszowa - XXX edycja Biegu Niepodległości.  

      Nasza szkoła miała duży udział w jej przeprowadzeniu i tworzeniu. Na starcie pojawili się uczniowie, kadra i pracownicy: Kamil Kasprzak – III LOg, Julia Wandel – IV LOp, p. M. Gładysz – II miejsce kobiet w biegu na 5 km., p. I. Witkowska, p. K. Wierzbicka, p. I. Chołuj, pan M. Kozłowski zadbał o opiekę medyczną. Sprawami technicznymi zajmowali się: J. Dudkiewicz, A. Jakubik, J. Kawecka, I. Lototska, M. Pacuszka, W. Chróściński, P. Pęczek, M. Karpisz, P. Głaska, M. Zych, P. Redzik – Herbowicz, D. Jankowski, D. Kupis, Z. Mateusz, K. Kowalczyk, D. Żołądek, B. Korytek pod opieką p. B. Płatek.

      Wszystko to ku chwale Ojczyzny.
       

     • Powiatowe eliminacje w szachach

     • 10 listopada 2023 reprezentacja naszej szkoły, uczniowie: Emilia Osuchowska – I LOp, Bartłomiej Cieplak – I LOg, Krzysztof Ścisłowski – II bmw, Taras Chervoniak – II LOp brała udział w eliminacjach do zawodów powiatowych w szachach. Mecze odbyły się w Zespole Szkół im. W. Reymonta w Konstancinie Jeziorna. Niestety po zaciętej „walce” przegraliśmy. Ale warto było, bo każde takie doświadczenie daje umiejętności na przyszłość, zwłaszcza tak „młodej”  kadrze szkolnej.

    • Drodzy Uczniowie o wielkich sercach!
     • Drodzy Uczniowie o wielkich sercach!

     • Piętnastka fantastycznych dzieciaków ze szkoły podstawowej nr 6 w Nowym Sączu czeka na Świętego Mikołaja. I Ty nim możesz zostać. Janek, Szymon, Adam, Damian, Karol, Filip, Oliwier, Natan, Julia, Alex, Ignacy, Adam, Vanessa, Wiktor i Daniel to uczniowie tacy jak Wy- lubiący się uczyć, bawić, mający swoje troski i przyzwyczajenia.

      Wyróżnia ich tylko jedno albo aż jedno- wszyscy wymienieni są w spektrum autyzmu. Jeśli chcesz wywołać świąteczny uśmiech na twarzach dzieci zapraszam Was do współpracy – będziemy nagrywać personalizowane życzenia i wyślemy je tym wspaniałym Dzieciakom.

      Czekam na chętnych Uczniów do piątku 17 listopada 2023.

      Joanna Matysiak

     • "Szkoła do hymnu" - obchody 11 listopada w naszej szkole.

     • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

      W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia 10 listopada zorganizowano w naszej szkole szereg działań upamiętniających 105 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym, niepodległym państwem.

      Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy.

      Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

     • Olimpiada Statystyczna - etap szkolny

     • W dniu 8 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny.
       
      Naszą szkołę reprezentowała Weronika Żołądek (uczennica klasy V technikum ekonomicznego).
      Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Weronika zdobyła odpowiednią ilość punków i tym samym będzie brała udział w etapie okręgowym Olimpiady.
      GRATULACJE!!!
      Życzymy dalszych sukcesów!!!
       
      Agnieszka Chabowska-Litka
     • "Los nasz dla was przestrogą"

     • Dnia 08 listopada 2023 roku, klasa I LO o profilu służba policyjna, uczestniczyła w wycieczce do Majdanka i Lublina.

      Motto, które góruje nad mauzoleum, towarzyszyło uczestnikom wycieczki podczas zwiedzania byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Majdanku. Zetknięcie ze scenami z życia obozu, z miejscami, gdzie tysiące ludzi straciło życie, dostarczyło silnych, poruszających wrażeń. Wstrząsający obraz utworzyły portrety ludzi, którzy po przekroczeniu bramy obozu stawali się numerami ale także: drewniane prycze, pasiaste ubrania, stosy butów i inne przedmioty, których Niemcy nie zdążyli zniszczyć.

      Niesamowicie przygnębiające wrażenie na zwiedzających zrobiły pomieszczenia, gdzie sortowano ludzi z nowo przybyłych transportów, łaźnia, komory gazowe, piece krematoryjne. Trudno sobie wyobrazić co przeżywali ludzie, którzy przekroczyli bramę tego miejsca kaźni. Dla wszystkich odwiedzających, to miejsce, jest na pewno treściwą, pouczającą lekcją historii, o której nie da się zapomnieć.

      Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po starym mieście gdzie podziwialiśmy przepiękne renesansowe kamienice,a także Plac Po Farze oraz wąskie uliczki, w których można było poczuć klimat starego Lublina.

      Choć nie sprzyjała nam pogoda, wycieczkę możemy uznać za udaną i wzbogacającą naszą wiedzę.

     • ERASMUS - dzień 10

     • W kolejnym dniu naszych zmagań fryzjerzy odwiedzili salon fryzjerski w Pyrgetos. Uczyli się jak wykonać fryzurę trwałą ondulacja oraz poznały jej technikę. Przygotowywały klientki do zabiegów, stylizowały fryzury, dobierały odpowiednie preparaty oraz dbały o porządek w zakładzie.

      Technicy ekonomii tworzyli sprawozdania finansowe. Importowali i eksportowali dane z jednej bazy do drugiej. Zdobyli doświadczenie z programów do prowadzenia księgowości.

      Technicy budownictwa tworzyli kosztorys prac budowlanych przy wykorzystaniu programu Excel. Uzupełniali dokumentację budowlaną. Przy swojej pracy stosowali narzędzia ICT. Przeszli również szkolenie z programu AutoCAD.

      Pomiędzy zajęciami udaliśmy się do Platamonas, miejscowości słynącej z przepięknej promenady oraz portu. Platamonas znane jest również ze wzniesionego przez krzyżowców średniowiecznego zamku, który także mieliśmy okazję zwiedzić.

      Nauka poprzez zabawę, tak najbardziej lubimy zdobywać nowe umiejętności zawodowe. Każdego dnia uczymy się od najlepszych i idzie nam coraz lepiej.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • ERASMUS - dzień 9

     • W dziewiątym dniu naszych praktyk fryzjerzy wykonywali proste prace fryzjerskie tj. strzyżenie męskie i damskie, modelowanie oraz mycie włosów. Wykonywali zabiegi koloryzacji włosów, a także praktykowali robienie fryzur okolicznościowych.

      Technicy ekonomii prowadzili bieżącą dokumentację przedsiębiorstwa oraz księgę przychodów i rozchodów. Ewidencjonowali operacje gospodarcze przy korzystaniu z narzędzi ICT, np. Excel. Uczyli się również prowadzenia i konfiguracji baz danych.

      Technicy budownictwa wykonywali proste konstrukcje budowlane np. ścianka działowa oraz konstrukcje stalowe. Wyrównywali teren i przygotowywali go do kładzenia powierzchni. Wykonywali prace malarskie oraz tynkarskie.

      Zostało nam jeszcze kilka dni, które chcielibyśmy wykorzystać na kształcenie zawodowe. Czekamy na kolejne wyzwania.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • ERASMUS - dzień 8

     • Już minęliśmy półmetek naszych praktyk. Nowy tydzień zaczęliśmy od nabywania nowych umiejętności. Fryzjerzy szkolili się w tematyce koloryzacji włosów; dobierania odpowiednich preparatów i tworzenia farby zgodnie z zamówieniem, przygotowywali klienta zakładu do zabiegu oraz wykonywali zabieg koloryzacji włosów.

      Technicy ekonomii rozliczali koszty związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa: koszty własne, wynagrodzenia, premie, podatki, składki na ubezpieczenia, natomiast technicy budownictwa wykonywali prace malarskie, tynkarskie, a także robót ziemnych. Przygotowywali różne powierzchnie do konserwacji oraz za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych i odpowiedniego sprzętu konserwowali powierzchnię.

      Co raz bardziej nam się tutaj podoba.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • ERASMUS - dzień 7

     • Niedziela upłynęła nam na zwiedzaniu greckich Meteorów. Bez wątpienia jednej z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. Początek wycieczki zaczęliśmy od poznania sztuki tworzenia ikon, następnie ruszyliśmy dalej w stronę klasztorów. Powstanie Meteorów związane było z odkładaniem się osadów rzecznych na brzegach prehistorycznego morza, które jakieś 25 milionów lat temu pokrywało te tereny. Ich stożkowate i monstrualne kształty, sprawiające bajkowe wrażenie to efekt parcia płyt tektonicznych i erozji spowodowanej przez rzekę Pinios. Ale to nie same skały są tu największą atrakcją! Najbardziej niesamowite jest to, że na skałach, gdzieś wysoko, niemal wśród chmur, wieki temu ulokowały się klasztory.

      Historia klasztorów zaczyna się mniej więcej w X wieku. Już wtedy w okolicach mieszkali pustelnicy – oni jednak nie budowali własnych monastyrów, tylko zamieszkiwali jaskinie, które umożliwiały im pustelniczy i pobożny tryb życia z dala od świata. Wszystkie materiały potrzebne do budowy były wciągane w koszach lub wnoszone na górę po niewygodnych drabinkach zawieszonych na sznurach. Obecnie działa 7, dla turystów otwartych jest 6 – 4 klasztorów męskich: Varlaam, Trójcy Świętej, św. Mikołaja Odpoczywającego, Przemienienia Pańskiego oraz 2 klasztory żeńskie: św. Stefana i św. Barbary. Zwiedziliśmy klasztor św. Stefana Pierwszego Męczennika, którym można podziwiać przepiękne malowidła. Klasztor może pochwalić się również bogatą. Klasztory zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Wejście do klasztoru wymagało od nas trochę wysiłku, ale było warto zobaczyć to magiczne miejsce.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • ERASMUS - dzień 6

     • Sobota to wspaniały rejs statkiem po wodach zatoki Pagasitikos, wzdłuż wybrzeży Półwyspu Pilion. Odwiedziliśmy liczne wysepki z pięknymi tawernami i licznymi kawiarniami. Po dopłynięciu do portu Agia Kiriaki udaliśmy się spacerkiem w głąb wyspy, aby zwiedzić XIX-wieczny klasztor Evangelistrias w samym środku wyspy i poznać jego historię. Na dłuższą przerwę zatrzymaliśmy się przy jednej z najpiękniejszych, plaż półwyspu – Tzasteni, gdzie spędziliśmy czas na plażowaniu. Podczas rejsu poczuliśmy prawdziwą atmosferę śródziemnomorskiej Grecji. Na statku uczyliśmy się tradycyjnych tańców greckich i poznaliśmy namiastkę kultury greckiej. W drodze podziwialiśmy jeszcze przepiękne krajobrazy, robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzień zaliczmy do bardzo udanych, choć wyczerpujący, bardzo nam się podobał.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • Erasmus - Dzień 5

     • Za nami piątek i zdobywanie nowych doświadczeń. Technicy ekonomii przeprowadzali inwentaryzację. Nauczyli się jak tworzyć odpowiednie dokumenty i je klasyfikować. Ewidencjonowali również zdarzenia ekonomiczne.

      Fryzjerzy wykonywali proste prace fryzjerskie, strzyżenie męskie i damskie, modelowanie mycie włosów, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz podstawowych zadań fryzjera nauczyły się też dbać o swoje stanowisko pracy.

      Technicy budownictwa wykonywali zlecone prace związane z czyszczeniem i konserwacją powierzchni, a także przygotowywaniem ich do prac malarskich. Obliczali zapotrzebowanie na materiały oraz przygotowywali kosztorys prac budowlanych.

      Popołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu Thessalonik. Tour rozpoczęliśmy pod najbardziej charakterystycznym punktem Thessalonik Białą Wieżą. Później wraz z przewodnikiem ruszyliśmy zwiedzać miasto, gdzie czekały na nas zabytki rzymskie oraz bizantyjskie, mury obronne, bazyliki czy wspaniałe muzea oraz poznaliśmy jego historię.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • Erasmus (dzień 4)

     • Nie zwalniamy tempa. Dzisiaj fryzjerzy zapoznali się i stosowali w praktyce preparaty i środki chemiczne stosowane we fryzjerstwie. Wykonywali zabiegi mycia i pielęgnacji włosów. Przeszły szkolenie z podstaw strzyżenia męskiego i damskiego przy wykorzystaniu maszynki oraz nożyczek.

      Technicy ekonomii tworzyli analizy i uczyli się właściwie interpretować jej wskaźniki. Po wykonaniu analizy wykorzystywali ją w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

      Technicy budownictwa mieszali farby i tworzyli odpowiednie kolory pod kątem zleconego zadania. Poznali rodzaje farb oraz lakierów. Przygotowywali powierzchnię do malowania; szpachlowanie, gładzenia.

      Dalsza część dnia upłynęła na zwiedzaniu okolicy oraz odpoczynku na basenie.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

     • Erasmus 2023 (dzień 3)

     • W środę z samego rana wystartowaliśmy z programem kulturowym. Poza pracą i obowiązkami, chcemy też jak najwięcej zobaczyć w Grecji i zapoznać się z jej kulturą. Wycieczka do malowniczej miejscowości położonej na wysokości 300 m. n.p.m u stóp masywu Gór Olimpu była ku temu najlepszą okazją. Miasteczko o historycznych tradycjach, z domami o architekturze macedońskiej, posiada wąskie brukowane uliczki z licznymi kapliczkami. Nasz spacer rozpoczęliśmy w sercu miejscowości Litochoro, na niewielkim, okrągłym placu z fontanną. To tutaj skupia się życie mieszkańców w ciągu dnia. Z centrum Litochoro swój spacer kontynuowaliśmy wzdłuż wąwozu Enipeas. Celem naszej wyprawy po wąwozie był niewielki wodospad. Jego potoczna nazwa to Wanny Afrodyty, gdyż zgodnie z mitologią, bogini miłości odbywała w nich regularne kąpiele. Po tak przyjemnie rozpoczętym dniu, zabraliśmy się do pracy. Ekonomiści tworzyli biznesplan pod konkretnego zleceniodawcę przy wykorzystaniu narzędzi ICT. Przy swoich projektach wykorzystywali Analizę SWOT oraz 5 sił Portera.

      Fryzjerzy dobierali fryzury do konkretnego typu budowy głowy i urody. Poznali różne rodzaje fryzur, a także obsługiwali klienta i doradzali w zakresie wyboru odpowiedniego rodzaju uczesania lub koloru.

      Technicy budownictwa obsługiwali i konserwowali maszyny i urządzenia stosowane w pracy. Wykonywali prace asystenckie na budowie tj. malowanie, tynkowanie. Uczyli się wypełniać dokumentację budowlaną.

      Dzień zaliczmy do bardzo udanych, coraz bardziej podoba nam się nasza Grecka przygoda i z niecierpliwością czekamy na kolejne dni.

      Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

 • Galeria zdjęć

   brak danych