• Szkolenie klas mundurowych - Klub Jeździecki Legia-Kozielska

     • W dniu 30 maja 2023 klasa 1 log wraz z opiekunami w ramach współpracy z Klubem Jeździeckim Legia-Kozielska odbyła zajęcia jeździeckie.

      Stowarzyszenie w ramach nieodpłatnej działalności statutowej prowadzi szkolenia dla kadetów przygotowujące do służby wojskowej.

      Uczniowie oprócz zajęć z żołnierzami 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz instruktorami jeździectwa mieli okazję spotkać medalistów IO, którzy opowiadali o historii jeździectwa sportowego w wojsku.

      Spotkali się również z policjantami Ogniwa Konnego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP.

      Po posiłku regeneracyjnym w postaci pysznej grochówki i kiełbaski z grilla udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach aby oddać hołd żołnierzom walczącym za Ojczyznę.

       

       

     • Turniej Piłki Nożnej Chłopców

     • Dnia 29 maja 2023r odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców..

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn: 1. Los Banditos 2. Szybka Piłka 3. Legia Kalwaria 4. Orzeł Baniocha 5. Cinka FC 6. Absolut Team

      Drużyny rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych grając systemem „ każdy z każdym”. O pierwsze miejsce w turnieju zagrały drużyny Absolut Team i Los Banditos .

      Po zaciętym meczu zwycięstwo przypadło zespołowi Absolut Teams

      Wszystkim piłkarzom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • XII Finał Ogólnopolski Olimpiady „Buduj z Pasją” wygrała drużyna z OLSZTYNA

     • XII Finał Ogólnopolski Olimpiady „Buduj z Pasją” wygrała drużyna z OLSZTYNA :

      Szymon Otremba i Michał Kalinowski / Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie

      Mateusz Oleksiejuk i Patryk Rogalski / Zespół Szkół Architektoniczno- Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w WARSZAWIE/

      Aleksander Kiełek i Michał Świeciński /Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w ZIELONEJ GÓRZE/

      BRAWO Gratulujemy!

     • "Buduj z Pasją" - Olimpiada wystartowała !

     • Ogólnopolski finał Olimpiady "Buduj z Pasją", który w tym roku odbywa się w naszym ZSZ przy ul. Budowlanych 14 wystartował !

      Obok zmagań uczniów w części teoretycznej i praktycznej odbywa się wiele dodatkowych wydarzeń, szkoleń firm, wycieczek i pokazów.

      Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z branży budowlanej i wszystkich zainteresowanych na dziedziniec szkoły na którym nasi partnerzy, sponsorzy prezentują swoje produkty i rozwiązania.

      Zapraszamy do Budowlanki jutro od 9.00 rano.

      Do zobaczenia !

     • Środków przymusu bezpośredniego - zajęcia klas mundurowych

     • W dniach 15-19.05.2023 r odbyły się zajęcia programowe z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego i chwytów obezwładniających .

      W zajęciach uczestniczyły dwie klasy mundurowe : 3 log i 3 lop.

      Zajęcia prowadził pan Tomasz Pastucha

     • Szkolenie strzeleckie kadetów

     • 15. maja kadeci pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii szkolili się na Strzelnica Warka.

      Razem z nimi w zajęciach brała udział młodzieżowa sekcja strzelecka KŻR LOK która działa w naszej szkole.Na początek Kadeci zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas strzelania a następnie uczyli się posługiwania bronią, wykonywania strzelań na celność i skupienie z broni sportowej bocznego zapłonu.

      Ponadto pod okiem nauczycieli\instruktorów poznawali obsługę broni, zasady celowania i oddawania strzału, ćwiczyli składanie i rozkładanie broni, ładowanie i rozkładanie magazynków.

      Kadeci 1 klasy pomimo mniejszego doświadczenia nie odbiegali w znaczący sposób od swoich koleżanek i kolegów z sekcji strzeleckiej.

      Na zajęciach mimo deszczowej aury była wspaniała, atmosfera!

     • Dzień Ziemi

     • W dniu 27.04.2023 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę”.

      Na obchody zostali zaproszeni Pan Paweł Fabijański - fotograf, ekolog i obserwator przyrody z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz Pani Monika Radzikowska - naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi z Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Podczas spotkania zaproszeni goście zorganizowali quiz na temat wiedzy związanej z ochroną środowiska. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody: drzewka i książki.

      W czasie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem „Zainwestuj w naszą planetę”. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 1 Lop Paweł Sawicki, drugie miejsce uczennica klasy 2 Log Wiktoria Markiewicz. Trzecie miejsce egzekwo zajęły: Patrycja Redzik-Herbowicz z klasy 2 Lop oraz Blanka Korytek z klasy 3 Lop.

      Każdy uczestnik spotkania został poczęstowany smacznym jabłkiem z polskich sadów oraz otrzymał gadżety w postaci długopisów i odblasków oraz mapek prezentujących mapy i ścieżki rowerowe z Gminy Góra Kalwaria.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi!!!

      Organizatorzy

  • Galeria zdjęć

    brak danych