• W A K A C J E

     • Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.

      Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

      Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

      Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy za cały rok szkolny 2022/2023.

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

      ZSZ im. Marszałka Franciszka BIelińskiego w Górze Kalwarii.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Pomimo deszczowego dnia uczniowie naszej szkoły na świeżym powietrzu zakończyli dziś rok szkolny 2022/2023. Na uroczystości gościliśmy p. Ewę Lubianiec członka zarządu powiatu piaseczyńskiego, która skierowała do uczniów jak i nauczycieli dużo ciepłych słów. Dziś ciężka praca naszej młodzieży została wynagrodzona świadectwami z wyróżnieniem oraz nagrodami za udział w licznych konkursach i zawodach sportowych. Absolwentom Branżowej Szkoły I stopnia z klas 3Bel i 3Bkf życzymy wielu sukcesów.

      Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

     • UWAGA!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23 - 23 czerwca (piątek) godz. 12.00

      Zapraszamy wszystkich serdecznie.

     • Dominik Jankowski z kl. 3 Log finalistą centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III  RP

     • Dominik Jankowski z kl. 3 Log 17 czerwca został finalistą centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III  RP, która odbyła w Białymstoku. Tytuł ten uprawnia do tzw. „indeksu”, czyli zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na 17 uczelni w całej Polsce (min. Uniwersytet w Warszawie, Białymstoku, Toruniu, Poznaniu, Szczecinie, Opolu, Olsztynie, Katowicach), gdzie można aplikować na wskazane kierunki (np. historia, bezpieczeństwo narodowe, politologia, stosunki międzynarodowe, prawo, ekonomia, kulturoznawstwo, europeistyka, resocjalizacja i wiele innych).

      Opiekunem merytorycznym finalisty jest p. Monika Królak.

      Dominikowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

     • Wyjazd klasy 2log do Lubania

     • W dniach 5-9 czerwca 2023r. klasa 2 LOg o profilu ochrona granicy państwowej wzięła udział w szkoleniu programowym w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej OSSSG w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Klasa realizowała program z przedmiotów mundurowych oraz miała okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Program wyjazdu był bardzo napięty i różnorodny. Klasa miała codzienną poranną zaprawę, zajęcia z funkcjonariuszami OSSSG. Funkcjonariusze oprowadzili naszych katedow po ośrodku i opowiedzieli im o swoich obowiązkach, zadaniach oraz historii OSSSG. Kadeci mieli również zajęcia na strzelnicy, w lapidarium, w hangarze w symulatorze lotów samolotem oraz mogli zobaczyć pokaz tresury psów. Razem z opiekunami płk Henrykiem Mrozem, płk Piotrem Czarneckim i p. Katarzyną Maciąg kadeci klasy mieli okazję zwiedzić Panoramę Racławicka, wrocławską Starówkę, zobaczyć jarmark wrocławski. Kolejnymi punktami do zwiedzenia był Tròjstyk granic polsko-niemiecko-czeski, wyjazd do Zgorzelca oraz na cmentarz 2 armii Wojska Polskiego. Kadeci mieli również możliwość wędrowania po Karkonoszach i zobaczenia dwóch wodospadów: Kamieńczyka i Szklarki. Zwiedziliśmy również trzy zamki: Zamek w Grodźcu, Zamek Czocha, Zamek Chojnik oraz zaporę leśniańską na rzece Kwisie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Afrykarium i zoo we Wrocławiu. Na szczęście zdążyliśmy przed oberwaniem chmury we Wrocławiu. Był to wyjazd pełen wyzwań, na którym nasi kadeci mogli sprawdzić się w różnych zadaniach oraz ocenić swoje możliwości fizyczne, a niektóre miejsca i sytuacje zapadną w pamięć na długo.

     • Spotkanie z ratownikiem WOPR

     • 6 czerwca w naszej szkole gościliśmy p. Wojciecha Kochańskiego ratownika WOPR, który poprowadził dla uczniów klas 1 i 2 spotkanie dotyczące bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą.

     • Dzień dziecka klasy 1TE

     • W czwartek, 1.06 uczniowie klasy 1 TE wraz z wychowawczynią p. Agatą Cichacką-Bienias oraz p. Mariuszem Stachniakiem wybrali się do Zalesia Górnego-Zimne Doły. Celem wycieczki było wspólne świętowanie Dnia Dziecka, gry i zabawy integracyjne oraz ognisko. Interesujące krajobrazy, bliskość natury i przyjazna atmosfera, zachęca do organizacji kolejnych spotkań w takich miejscach.

     • Drugi dzień w Lubaniu

     • Drugi dzień w Lubaniu rozpoczęliśmy od porannej zaprawy fizycznej. Zostaliśmy zapoznani z bazą dydaktyczno-szkoleniową OSSSG. Składa się na nią nowoczesny kompleks treningowy do doprowadzeń cudzoziemców drogą lotniczą, kompleks tresury psów służbowych SG, odbyliśmy również strzelanie na strzelnicy ośrodka. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy XVI-wieczny Zamek w Grodźcu, który strzegł traktu handlowego z Małopolski na Morawy. Na jego dziedzińcu zjedliśmy kolację przy ognisku.

     • OSSSG w Lubaniu

     • O godz 6,30, 5 czerwca klasa 2log wyjechała z Góry Kalwarii do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej OSSSG w Lubaniu. Po drodze zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, by poznać te piękną stolicę Dolnego Śląska. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Panoramy Racławickiej, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć artystyczną wizję Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Następnie zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Stare Miasto. Około godz. 19.00 dotarliśmy do ośrodka w Lubaniu, gdzie zjedliśmy żołnierską kolację. Ciekawi jesteśmy dnia jutrzejszego.

     • Spływ kajakowy Pilicą

     • Dnia 2 czerwca 2023r. klasa 3 LOG wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość spędzenia aktywnego czasu w miłej atmosferze, przy pięknych widokach przyrody.

      Początek spływu miał miejsce w miejscowości Budy Michałowskie, meta końcowa była w Warce gdzie czekał grill z kiełbaskami.

      To był dzień pełen wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń

     • Szkolenie klas mundurowych - Klub Jeździecki Legia-Kozielska

     • W dniu 30 maja 2023 klasa 1 log wraz z opiekunami w ramach współpracy z Klubem Jeździeckim Legia-Kozielska odbyła zajęcia jeździeckie.

      Stowarzyszenie w ramach nieodpłatnej działalności statutowej prowadzi szkolenia dla kadetów przygotowujące do służby wojskowej.

      Uczniowie oprócz zajęć z żołnierzami 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz instruktorami jeździectwa mieli okazję spotkać medalistów IO, którzy opowiadali o historii jeździectwa sportowego w wojsku.

      Spotkali się również z policjantami Ogniwa Konnego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP.

      Po posiłku regeneracyjnym w postaci pysznej grochówki i kiełbaski z grilla udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach aby oddać hołd żołnierzom walczącym za Ojczyznę.

       

       

     • Turniej Piłki Nożnej Chłopców

     • Dnia 29 maja 2023r odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców..

      W zawodach udział wzięło sześć drużyn: 1. Los Banditos 2. Szybka Piłka 3. Legia Kalwaria 4. Orzeł Baniocha 5. Cinka FC 6. Absolut Team

      Drużyny rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych grając systemem „ każdy z każdym”. O pierwsze miejsce w turnieju zagrały drużyny Absolut Team i Los Banditos .

      Po zaciętym meczu zwycięstwo przypadło zespołowi Absolut Teams

      Wszystkim piłkarzom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • XII Finał Ogólnopolski Olimpiady „Buduj z Pasją” wygrała drużyna z OLSZTYNA

     • XII Finał Ogólnopolski Olimpiady „Buduj z Pasją” wygrała drużyna z OLSZTYNA :

      Szymon Otremba i Michał Kalinowski / Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie

      Mateusz Oleksiejuk i Patryk Rogalski / Zespół Szkół Architektoniczno- Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w WARSZAWIE/

      Aleksander Kiełek i Michał Świeciński /Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w ZIELONEJ GÓRZE/

      BRAWO Gratulujemy!

     • "Buduj z Pasją" - Olimpiada wystartowała !

     • Ogólnopolski finał Olimpiady "Buduj z Pasją", który w tym roku odbywa się w naszym ZSZ przy ul. Budowlanych 14 wystartował !

      Obok zmagań uczniów w części teoretycznej i praktycznej odbywa się wiele dodatkowych wydarzeń, szkoleń firm, wycieczek i pokazów.

      Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z branży budowlanej i wszystkich zainteresowanych na dziedziniec szkoły na którym nasi partnerzy, sponsorzy prezentują swoje produkty i rozwiązania.

      Zapraszamy do Budowlanki jutro od 9.00 rano.

      Do zobaczenia !

     • Środków przymusu bezpośredniego - zajęcia klas mundurowych

     • W dniach 15-19.05.2023 r odbyły się zajęcia programowe z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego i chwytów obezwładniających .

      W zajęciach uczestniczyły dwie klasy mundurowe : 3 log i 3 lop.

      Zajęcia prowadził pan Tomasz Pastucha

     • Szkolenie strzeleckie kadetów

     • 15. maja kadeci pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii szkolili się na Strzelnica Warka.

      Razem z nimi w zajęciach brała udział młodzieżowa sekcja strzelecka KŻR LOK która działa w naszej szkole.Na początek Kadeci zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas strzelania a następnie uczyli się posługiwania bronią, wykonywania strzelań na celność i skupienie z broni sportowej bocznego zapłonu.

      Ponadto pod okiem nauczycieli\instruktorów poznawali obsługę broni, zasady celowania i oddawania strzału, ćwiczyli składanie i rozkładanie broni, ładowanie i rozkładanie magazynków.

      Kadeci 1 klasy pomimo mniejszego doświadczenia nie odbiegali w znaczący sposób od swoich koleżanek i kolegów z sekcji strzeleckiej.

      Na zajęciach mimo deszczowej aury była wspaniała, atmosfera!

 • Galeria zdjęć

   brak danych