• Schronisko "Na Paluchu"

     • W imieniu Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie pragniemy przekazać otrzymane podziękowania za przekazane koce, ręczniki, legowiska i inne bardzo potrzebne akcesoria dla psów i kotów.

      Jednocześnie informujemy, że przy schronisku działa fundacja, można przez cały rok wspierać bezdomne zwierzęta nie tylko poprzez dary, ale również pracując ze zwierzakami w ramach wolontariatu.

      Organizatorzy: Samorząd Szkolny, klasa II LO h wraz z opiekunami

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z POLICJANTAMI

     • Płynący prosto z serca spot z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali piaseczyńscy policjanci wraz z uczniami naszego LO (służba policyjna). Oprócz życzeń usłyszycie w nim ostrzeżenia przed oszustami i cenne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań. Pamiętajcie – jesteście dla nas bardzo ważni! Równie ważne jest wasze bezpieczeństwo.

      Policjanci wraz z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali niezwykły spot. Znajdziecie w nim  szczere, płynące z serca życzenia. Obok nich pragniemy przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

      Oszuści wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Swoje działania dostosowują do aktualnie panujących wydarzeń. Nie pozwólcie, aby ktoś zakłócił wasze dzisiejsze święto, wykorzystał dobroć i serce pełne chęci pomocy drugiej osobie.Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na oszustów, którzy podszywając się pod waszych wnuczk.ów, będą próbowali wyłudzić pieniądze. Każdą podejrzaną próbę kontaktu natychmiast zgłoście na Policję wybierając numer 112

      Wszystkim babciom i dziadkom życzymy wiele zdrowia, wspierających rodzin oraz wielu bezpiecznych lat życia.

     • Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • Dnia 19.01.2022r. na hali Białka został rozegrany Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego chłopców i dziewcząt. W zmaganiach sportowych brało udział jedenastu uczniów z naszej szkoły. Wśród chłopców, którzy zakwalifikowali się do zawodów powiatowych są: Sąpor Kamil, Przychodzeń Kacper, Kocyk Mikołaj, Dziedziak Dariusz i Gradziel Kacper. Dziewczętom niestety tym razem zabrakło trochę szczęścia. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • DENTOBUS

     • W dniu 21 stycznia 2022r. do naszej szkoły przyjedzie DENTOBUS.

      Będzie możliwość wykonania przeglądu stomatologicznego przez uczniów którzy nie ukończyli 18 roku życia.

      Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się w dniu 21.01.2022r o godzinie 9.00 w sekretariacie szkoły wraz z wypełnionym oświadczeniem.

    • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE (NPRCZ) - PREZENTACJA
     • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE (NPRCZ) - PREZENTACJA

     • Przedstawiamy pełną prezentację nowości książkowych i audiobooków zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      - zapraszamy do zapoznania się z nasza nową  ofertą i zapraszamy gorąco do czytania.

      PREZENTACJA : nowosci_NPRCZ.pdf

      Świeżutkie, pachnace książki czekają!

      Na niektóre trzeba nawet poczekać w kolejce ;-)

     • Podziękowanie dla Honorowych Dawców Krwi.

     • Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.

      Honorowi dawcy krwi podczas ubiegłorocznych 12 zbiórek w naszym mieście, oddali łącznie 136 litrów 750 mililitrów życiodajnego płynu (tyle jej znajduje się w sumie w organizmach 27 dorosłych ludzi).

      To dzieło łącznie 341 osób (do oddania chętnych było 416). W roku 2020 było to 107,85 litrów.

      W imieniu kalwaryjskiego Klubu Honorowych Dawców krwi i współorganizatora zbiórek - szkoły "Budowlanki" - serdecznie dziękujemy krwiodawcom.

      Zapraszamy już na tegoroczne akcje.

     • Konkurs NA KROKI !

     • Czas zacząć!

      rejestracja uczniów do aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, w której liczone będą konkursowe kroki. Konkurs startuje już 24 stycznia!

       Im większa frekwencja, tym większa szansa na zdobycie nagród indywidualnych oraz zebranie 1 000 000 od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy aktywny w aplikacji uczeń to 5 PLN na konto WOŚP.

      APLIKACJA MOBILNA PHO3NIX KIDS

      Konkurs przeprowadzony będzie w całości w darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Aplikację należy pobrać ze sklepów Google Play (dla telefonów z systemem Android) oraz AppStore (dla telefonów z systemem iOS). Można ją znaleźć wpisując w Google Play lub AppStorze frazę "Pho3nix Kids".

      REJESTRACJA UCZNIÓW

      Każdy użytkownik podczas pierwszego logowania wybiera z listy placówkę, której jest uczniem. Wybór szkoły jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w rywalizacji na kroki w terminie 24.01 - 6.02.2022 r. DOKŁADNA INSTRUKCJA REJESTRACJI [LINK] -> 

      Do momentu startu konkursu w aplikacji widoczne są indywidualne wyzwania, które wprowadzą uczniów w mechanikę działania aplikacji i mogą stanowić idealną rozgrzewkę przed konkursem międzyszkolnym i rywalizacją o nagrody dla uczniów.

      ZASADY KONKURSU I AKCJI CHARYTATYWNEJ

      Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną, polegającą na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów każdej szkoły, a odbywa się w terminie: 24 stycznia – 6 lutego 2022. Dzieci wykonują kroki w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids.Wynik Szkoły w rankingu międzyszkolnym to suma kroków 50 najaktywniejszych uczniów z każdej placówki, co daje równe szanse szkołom o różnej ilości uczniów.

      Szkoły rywalizują o miano najaktywniejszej. Fundacja Pho3nix nagrodzi uczniów 20 szkół z największą liczbą kroków wykonanych od 24.01 do 6.02. Do wygrania setki opasek sportowych Huawei Band 4!

      Dodatkowo, za każdego ucznia Waszej szkoły, który wykona w aplikacji minimum 1000 kroków w okresie trwania konkursu, Fundacja Pho3nix przekaże na konto WOŚP 5 PLN. Naszym celem jest przekazanie 1 000 000 PLN na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Działamy!!! 

     • Czas podsumowań...

     • W pierwszym półroczu realizowaliśmy dwa projekty edukacyjne z języka niemieckiego eTwinning. Projekty będą również kontynuowane w półroczu II. Nauka języka obcego poprzez udział w tego typu inicjatywach urealnia język i pokazuje rzeczywiste umiejętności. Dlatego zachęcam do zaangażowania i zapisywania się do projektów. W tym roku realizujemy dwa- jeden międzynarodowy, drugi krajowy. W projektach tych są uczniowie z naszej szkoły, zarówno z liceum jak i szkoły branżowej. Uczniowie otrzymują zadania do realizacji, poznają przy tym, narzędzia technologii informacyjnej, takie jak padlet, Canva, Story jumper, AnswerGarden i wiele innych. A oto kilka informacji o ww. projektach:

      https://live.etwinning.net/files/live/galleries/project/3/23/823/327823/adb7caad_500.jpeg„Lass uns Deutsch sprechen” – projekt realizowany ze szkołami z Turcji i Włoch i zaplanowany został od października do maja. W ramach projektu uczniowie poznają się, opisują swoje miejscowości i święta Bożego Narodzenia, swoje hobby i zainteresowania, systemy szkolne, tradycje, kulturę danego państwa, typowe jedzenie.

       

      Die schönste Zeit des Jahres” - projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – do projektu przyłączyło się 17 szkół z całej Polski. Projekt realizowany od listopada do marca. Uczniowie przedstawią się oraz zbierają słownictwo związane z czasem adwentu, z czasem świąt Bożego Narodzenia oraz karnawału z wykorzystaniem narzędzi TIK. Poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego. Projekt ma na celu orientację kulturową i rozwój języka.
      Uczniowie mogą uczyć się świątecznych tradycji, grać w gry online i śpiewać bożonarodzeniowe piosenki. Tworzą również świąteczny e-book ze świątecznymi dekoracjami z naszych miast.

      Joanna Matysiak

     • Brawo Klaudia!

     • Z ogromną radością przekazuję wiadomość o otrzymaniu wyróżnienia przez uczennicę kl. II Lop Klaudię Błachnio w konkursie na Kalendarz Adwentowy. Konkurs był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddz. Radom. W konkursie brało udział wiele szkół z okręgu radomskiego, nasza Klaudia zdobyła zacne wyróżnienie, co jest nie lada sukcesem przy tak dużej konkurencji. Do Klaudii powędruje dyplom wyróżnienia i oczywiście 5 do dziennika z niemieckiego! Serdecznie gratuluję, zapraszam za rok!

      Joanna Matysiak

     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Święta Bożego Narodzenia każdego roku niosą światu chwilę zatrzymania nad tym co najważniejsze...

      Nad miłością i pokojem.

      Życzę nam wszystkim tej bezcennej chwili doświadczenia miłości, bliskości, pokoju serca i pokoju relacji.

      Niech Boże Narodzenie przyniesie dużo radości i otuchy, które pozwolą z nadzieją powitać Nowy 2022 Rok. 

       

     • Spotkanie świąteczno - noworoczne

     • W dniu 17 grudnia młodzież Klas Mundurowych wzieła udział w spotkaniu świąteczno - noworocznym w Domu Kultury w Piasecznie, gdzie została zaproszona przez Związek Kombatantów RPiBWP. Nasi uczniowie zaprezentowali tam spektakl słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Po części artystycznej wręczyli przybyłym na spotkanie własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi oraz przeprowadzili ciekawe rozmowy z kombatantami, którzy chętnie opowiadali o swoich przeżyciach z czasów wojny. Spotkanie to wywarło na naszych uczniach wielkie wrażenie a występ naszej młodzieży spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony publiczności. Kombatanci pożegnali nas gromkimi brawami. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży.

     • Kartki świateczne

     • W dniu 17.12.2021roku uczennice klasy I LOp przekazały na ręce Pani Dyrektor kartki świąteczne mieszkańcom DPS w Górze Kalwarii.

      Karki przygotowali uczniowie I i II klasy Służba policyjna

     • Dzień kadeta klasy 1LOP

     • W dniu 16 grudnia odbyło się uroczyste nadanie patentu i stopnia kadeta uczniom klasy 1LOP. Dowódcami uroczystości byli uczniowie klasy 3PS1, asystę honorową wystawiła klasa 2LOG, pododdziałami asystującymi były klasy 3PS2 i 2LOP.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria Poland
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych