• Dzień kadeta 2022

     • Wczoraj 29 listopada odbyło się uroczyste nadanie patentu oraz stopnia kadeta uczniom klasy 1LOG i 1LOP. Dowódcami uroczystości byli uczniowie klasy 4PS1, asystę honorową wystawiła klasa 3LOG, pododdziałami asystującymi byli uczniowie pozostałych klas mundurowych. Po uroczystości dzięki uprzejmości Nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej oraz 61 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej nastąpił pokaz broni i psa tropiącego.

      _________________________________________________________________________________________

     • „Weihnachten kommt bald…” – eTwinning

     • W naszej szkole właśnie rozpoczyna się realizacja projektu eTwinning pt. „Weihnachten kommt bald…”. Projekt realizowany jest w wielu językach obcych, łącznie z chińskim. Nasi uczniowie realizują go po niemiecku. Zadania są bardzo zróżnicowane a efekt końcowy… już nie mogę się doczekać. W finale stworzymy interaktywny łańcuch na choinkę. Czeka nas sporo pracy: pisanie listów do Świętego Mikołaja, tworzenie cyfrowej kartki świątecznej, nagrywanie świątecznych życzeń, szykowanie „prezentów  dla świata”, opisywanie tradycji i życzeń, a przy okazji poznawanie miliona słówek. Uczniowie poznają narzędzia TIK oraz nawiążą współpracę z uczniami z innych szkół. Projekt potrwa 3 miesiące. Zachęcam do wzięcia udziału.

      Joanna Matysiak

      _________________________________________________________________________________________

     • Kalendarz adwentowy 2022

     • Drodzy Uczniowie – konkurs z języka niemieckiego!

      Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najlepszy, najpiękniejszy, najbardziej wymyślny kalendarz adwentowy (Adventskalender). Konkurs jest organizowany przez PSNJN oddz. Radom i skierowany do wszystkich chętnych, kreatywnych uczniów. Przedmiotem Konkursu są prace przestrzenne (Adventskalender) wykonane samodzielnie.

      Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka (drzwiczki, przegródki, pojemniczki itp.) z niespodziankami (słodycze, drobne przedmioty, obrazki, słówka, zwroty, zadania do wykonania itd.).

      Prace powinny być wykonane indywidualnie. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

      Konkurs składa się z dwóch etapów

      • Etap szkolny  -  Uczestnik przynosi pracę do swojej szkoły oraz jej 3 zdjęcia (bez osoby wykonującej): 1 zdjęcie  z procesu powstawania pracy i 2 gotowego kalendarza (zdjęcia powinny pokazywać pracę w różnych ujęciach). Jeśli kalendarz zawiera elementy niewidoczne, należy je również zaprezentować  na zdjęciu. 
      • Do Finału przechodzą 3 prace ze szkoły. Biorą one udział w rywalizacji na szczeblu międzyszkolnym. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z dowolnych materiałów, w dowolnym formacie.

      Komisja konkursowa, zarówno ta szkolna jak i międzyszkolna ocenia:

      - zgodność pracy z podanymi wymaganiami

      - pomysłowość i oryginalność pracy

      - estetykę i technikę wykonania pracy

      - sposób zaprezentowania pracy na zdjęciach.

      Dodatkowym atutem będzie wykorzystanie w pracy języka niemieckiego.

      Prace, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnicy przynoszą do szkoły do dnia 06 grudnia 2022 i przekazują nauczycielowi języka niemieckiego.

       

      Joanna Matysiak

      _________________________________________________________________________________________

     • Wycieczka naszych Budowlańców

     • Wczoraj byli u nas przedstawiciele firmy Rigips z interesującą prezentacją na temat firmy, jej wyrobów i ich zastosowania z zachowaniem bhp i ppoż. Rigips to jedna z trzech firm wchodzących w skład grupy SAIT GOBAIN. Kilka dni temu klasy technikum budowlanego były w drugiej  z firm tej grupy – Weber. Zakład Weber produkujący chemię budowlaną znajduje się w Górze Kalwarii.  Fajnie było poznać firmę „od środka”.

      _____________________________________________________________________

     • Konkurs Pieśni Patriorycznej.

     • Laureatka szkolnego konkursu piosenki patriotycznej - Kinga Kania z kl. III LOh

      _____________________________________________________________________

     • Wyjazd sportowo - integracyjny

     • 16 listopada 2022 roku, uczniowie klas mundurowych pod opieką p. M.Kozłowskiego i p. M.Gładysz wzięli udział w wycieczce sportowo-integracyjnej na Paintball. Pole Painbollowe to niezwykle miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas i kształtować umiejętność pracy w grupie. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w Paintball. Gra dostarczyła wszystkim ogromnych emocji i wrażeń. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Zmęczeni ale zadowoleni wszyscy wrócili do domu. 

     • Zawody z okazji "Świeta Niepodległości"

     • 16.11.2022 w Wareckiej strzelnicy odbyły się zawody organizowane przez LOK KŻR im Piotra Wysockiego . W zawodach udział wzięło łącznie 30 uczniów z naszej szkoły, 13 dziewczyn i 17 chłopaków. Zwyciężczynią turnieju w kategorii żeńskiej została Patrycja Majczyna z klasy 2T z wynikiem 75pkt. przed Aleksandrą Sosnowską 71pkt. i Oliwią Kozicką, 58pkt. W klasyfikacji męskiej zwyciężył Patryk Głaska z 2 LO z wynikiem 71pkt. przed Patrykiem Wasążnik 68pkt. i 3 miejsce Mateusz Zych 67pkt.

      Turniej stał na dużym poziomie i był bardzo wyrównany. Mimo poważnego charakteru zawodów strzeleckich humory nie opuszczały naszych uczniów. Dla niektórych była to pierwsza okazja wzięcia udziału w zawodach czy też trzymania karabinka w rękach, ale napewno nie ostatnia. Trzech najlepszych zawodników otrzymało dyplomy, medale i symboliczne nagrody.

      Oprócz zawodów strzeleckich organizator przygotował jeszcze jedną konkurencję a mianowicie składanie karabinka AKMS (AK-47) - oczywiście na czas.

      W tej konkurencji najszybciej udało sie to zrobić Patryk Głaska, Aleksandrze Sosnowskiej i Patrykowi Wasążnik.

      Na koniec zawodów na wszystkich uczestników czekał regeneracyjny posiłek i ciepłe napoje,

      Na zakończenie warto wspomnieć, że strzelectwo to nie tylko dobra zabawa. Podczas zajęć nauki strzelania uczestnicy nabywają umiejętności koncentracji, panowania nad swoimi emocjami, wzmacniają charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią oraz odpowiedniego zachowania na strzelnicy.

      Wszystkim zwyciężcom Gratulujemy i zapraszamy na strzelnicę do Warki!!!

      ____________________________________________________________________

     • Szkoła do hymnu

     • ​​​​​

      10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 4PS1, a poczty sztandarowe wystawiła klasa 3LOG. Podczas apelu oddaliśmy cześć bohaterom walczącym o niepodległość Polski.

      Szkoła po raz kolejny przystąpiła też do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

      #szkoladohymnu

     • Apel pamięci

     • Dziś o godz. 12:00 uczniowie, dyrekcja i pracownicy naszej szkoły podczas uroczystego apelu uczcili minutą ciszy pamięć p. Jarosława Adwenta.

  • Galeria zdjęć

    brak danych