• Awanse w klasach mundurowych.

     • W dniu 31 stycznia 2022 roku kadeci klas mundurowych Liceum Ogólnokształćącego im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii zostali mianowani na kolejne stopnie służbowe (na zdjęciu kadet Jan Suwiński).

      Zgodnie z funkcjonującym w szkole Regulaminem klas mundurowych uczeń może awansować trzy razy. Stopień młodszego kadeta otrzymuje po złożeniu ślubowania, a następnie po każdym semestrze może być kolejno awansowany na stopień kadeta, starszego kadeta. O tym czy i kiedy uczeń otrzymuje awans decydują jego wyniki w nauce i zachowanie. Każda „belka” na pagonach kadetów to powód do dumy dla nich i ich rodziców.

      Gratulujemy !

      _____________________________________________________________________

     • Nasza ekipa niezawodna!

     • Znamy już wyniki konkursu na kalendarz adwentowy (Adventskalender) zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Radom.

      Z przyjemnością zawiadamiam, iż uczennica Weronika Jaworska (kl. 3 LOH) zdobyła II miejsce, uczennica Oliwia Dytmar (kl. 3 LOP) zdobyła wyróżnienie. Kalendarze prezentowane były na holu szkoły.

      Jestem dumna z wszystkich prac, które otrzymałam. Dziękuję za Waszą pracę, zaangażowanie, pomysł i kreatywne podejście.  Do konkursu zapraszam za rok.

      Joanna Matysiak

      _____________________________________________________________________

     • UWAGA MATURZYŚCI!!!

     • Nowe możliwości dla uczniów.


      Mamy przyjemność poinformować, że Pan Starosta uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe, intensywne kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów!
      Dzięki podpisanemu porozumieniu naszego samorządu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 70 % zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.


      Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla maturzystów!


      To doskonała okazja dla młodzieży, by:
      • powtórzyć materiał omawiany w szkole,
      • dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
      • omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
      • nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.


      Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 2 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.


      Co o kursach mówią nauczyciele prowadzący zajęcia? - Nauka może być fajna a egzaminy proste. Ważne, żeby się nie przejmować a bawiąc edukować. Razem z nami odkryjesz praktyczne podejście do nauki - metody zdawania egzaminów połączone z ciekawym przedstawieniem wiedzy!


      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą intensywnych kursów z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego na stronie https://www.lecturusjunior.pl/ oraz z dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na https://sklep.lecturus.pl/.
      Kanał Lecturus Junior na YT
      https://www.youtube.com/@lecturusjunior/

      Więcej informacji o Fundacji Miasto https://fundacjamiasto.pl/ oraz Lecturus https://lecturus.pl/

      _________________________________________________________________________________________

     • Zaproszenie PPP - konferencja dla nauczycieli i rodziców 16.01.2023

     •  

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piasecznie zaprasza nauczycieli i rodziców na konferencję „Współpraca z lekarzem psychiatrą w terapii zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, depresją, anoreksją i zaburzeniami zachowania"

      Konferencja odbędzie się 16 stycznia 2023 r., godz.10.00 - 13.30, w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55.

      _____________________________________________________________________

       

     • Wyniki konkursu swiatecznego

     • Miejsce 1- Natalia Ż. 1 lop

      Miejsce 2 - Basia M. 1Te

      Miejsce 3 - ex aequo Ewelina R. 1TE oraz Oskar J. 1 lop

      Wyróżnienia: Oliwia D. 3lop oraz Martyna B. 1 lop

      _____________________________________________________________________

       

       

     • "Zwolnieni z teorii"

     • Gratulujemy przejścia do kolejnego etapu Olimpiady "Zwolnieni z teorii"

      Projekt społeczny "Kaczki dziwaczki" realizowany przez uczennice: Weronikę Żołądek, Dominikę Żołądek, Martynę Groszek, Alicję Szaran i Natalię Cytryniak przeszedł do kolejnego etapu Olimpiady. 

      _____________________________________________________________________

  • Galeria zdjęć

    brak danych