• Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

• Drodzy Uczniowie!
            Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu Turbolandeskunde. Konkurs jest cykliczny, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego
            w Krakowie. Etap szkolny odbędzie się 10 marca 2023 r. W tym roku należy wykazać się wiedzą o Austrii. Zapraszamy do wzięcia udziału- zgłaszajcie się do nauczycieli języka niemieckiego.

_________________________________________________________________________________________

• „Aktywna przerwa”

• „Aktywna przerwa” zakłada wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań, pomoc w rozładowaniu napięcia, stworzenie warunków do twórczych działań, czynnego odpoczynku, nauki poprzez zabawę i zintegrowanie uczniów. Ponadto, codzienne wielogodzinne przebywanie w szkole w pozycji siedzącej jest czynnikiem szkodliwie wpływającym na rozwój młodego organizmu, dlatego też dbamy o to, by młodzież miała zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

Serdecznie zapraszamy już po feriach...

Robert Sosnowski\Robert Sobieraj

• KOSZYKÓWKA 3X3 – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

• W dniu 10 lutego 2023 w hali sportowej ZSZ przy Budowlanych 14 odbyły się po raz pierwszy zawody sportowe w koszykówce w formule 3x3. W zawodach wzięły udział drużyny składające się z 3 zawodników+rezerwa. Gra odbywała się na jeden kosz na połowie boiska do koszykówki. W takiej formule wystartowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Po zaciętych i emocjonujących meczach nasze dziewczyny wywalczyły drugie miejsce. Chłopcy zaś zajęli pierwszą lokatę pokonując tego dnia wszystkie szkoły gminne.

Obie nasze drużyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Powiatowych, które odbędą sie w marcu w Piasecznie.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

• Cyberbezpieczeństwo

• Dziś 7 stycznia w Dzień Bezpiecznego Internetu kadeci klas mundurowych naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w zajęciach dotyczących cyberbezpieczeństwa i cyberhigieny. Wykład prowadzony był przez przedstawicieli Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni MON. Uczniowie poznali rodzaje cyberataków, dowiedzieli się jakie zabezpieczenia stosować, by ich dane były dobrze chronione. Wykład bardzo spodobał się kadetom i mamy nadzieję, że dzięki rozwiązaniom specjalistów dobrze zabezpieczą nie tylko swoje komputery ale i telefony przez atakami.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• Przed nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętować będziemy 7 lutego 2023 r. Z tej okazji, jak co roku, szkoły w całej Polsce organizują inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym i konstruktywnym korzystaniem z sieci. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI 2023 – m.in. Galę DBI, webinary dla nauczycieli, lekcje online, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI.

• " Młody Elektromechanik"

• W dniu 02.02.2023 r., na terenie szkoły odbył się konkurs z wiedzy elektromechanicznej " Młody Elektromechanik" . W konkursie brali udział uczniowie ze szkoły branżowej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych.

Konkurs obejmował zagadnienia związane z tendencjami rozwojowymi elektromechaniki samochodowej.

Zwycięscy konkursu:

I miejsce Aleksander Adamiec III Bel