Nawigacja


 •  

 • 10.01.2018 (ŚRODA)

 • 05.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczysta Wigilia Naszych Kadetów.


 •  

 • Trening strzelecki Naszych Kadetów

  Kolejny (ostatni w tym roku) trening strzelecki kadetów naszego LO pod czujnym okiem wspaniałych instruktorów.

  Dzisiejsze szkolenie kończyło się już egzaminem umiejętności strzeleckich i oczywiście oceną.

  Ogromnie cieszy duża ilość 5 i 6.

  Wyłoniliśmy zwycięzców z wszystkich 3 kategorii:

  - Karabinek AR-15

  - Karabinek kbk AK

  - Pistolet Glock

  Na koniec dnia dołączyła do nas nasza kadra pedagogiczna, która również strzelała na ocenę Celującą.

  Wielkie podziękowania należą się naszym instruktorom, których metodyka nauczania, niesamowita wiedza z zakresu strzelectwa oraz cierpliwość przyczyniła się do wyników naszych kadetów.

  DZIĘKUJEMY !!!

  więcej zdjęć w albumie fotograficznym

 • Dzień Kadeta

  29 listopada młodzież z naszego LO o profilu Ochrona Granicy Państwowej wraz z uczniami klasy Pożarniczej oraz ostatnio utworzonej klasy o profilu Służba Policyjna otrzymała patent młodszego kadeta. Tego ważnego dnia zostało podpisane porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, dzięki któremu w Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego powstał nowy kierunek: Służba Policyjna to istotny krok dla rozwoju naszego szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim kadetom którzy tego dnia z rąk Dyrektora Jarosława Adwenta odebrali swój Paten

  Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w galerii. 

 • Dziennik elektroniczny działa już prawie miesiąc.

  Przypominamy że w razie problemów technicznych (zakładanie konta, logowanie) zarówno uczniowie jak i rodzice mogą zgłosić się o pomoc do naszego informatyka.

  e-mail: informatyk@zsz-gk.pl tel: 506 616 616 - Robert Sobieraj


 • 50 lat „Budowlanki” minęło, jak jeden dzień.

  415 nauczycieli i 6,5 tys. uczniów przewinęło się przez Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Budowlanych przez pół wieku jego istnienia.

  Jubileusz świętowaliśmy w sobotę 21.10.2017r.

  Wśród zaproszonych gości obecni byli członkowie Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego: starosta Wojciech Ołdakowski, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, członek zarządu Katarzyna Paprocka, członek zarządu Ksawery Gut, który – co warto zaznaczyć – jest także absolwentem szkoły.

  Zaszczycili nas również swoją obecnością Burmistrz MiG Góry Kalwarii Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Nadstawny oraz Wiceburmistrz Jan Wysokiński (były pracownik naszej placówki).

  Nie zabrakło również byłych dyrektorów szkoły w osobach: Czesław Dębek, Henryk Gromadzki, Jan Taraszewski. 

  Zasadnicza Szkoła Budowlana dla Pracujących przy Warszawskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego „Żelbet „ w Górze Kalwarii powstała w lipcu 1967 roku. Przez kolejne dziesięciolecia placówka się zmieniała. Dodawano jej specjalizacji i kierunków. Jednak dopiero w 1990 roku przestała być szkołą przyzakładową i stała się Zespołem Szkół Budowlanych. W 1997 roku placówka otrzymała imię Marszałka Franciszka Bielińskiego. Obecnie – jak podczas sobotniej uroczystości zauważyła Pani wicedyrektor Elżbieta Smereczyńska – do klasach o kierunkach budowlanych szkoła przyjmuje coraz mniej uczniów (brakuje chętnych), jednak nadal funkcjonuje w powszechnej świadomości jako „Budowlanka”. W ostatnich latach zespół szkół jest najmocniej kojarzony z klasami licealnymi o profilach mundurowych – przede wszystkim związanych z ochroną granic państwowych, a od zeszłego roku z policyjnym i strażackim.

  Podczas uroczystego apelu związanego z obchodami jubileuszowymi było wiele chwil wzruszeń. Szczególnie, kiedy dyrektor Jarosław Adwent wręczał wyróżnienia długoletnim nauczycielom i pracownikom obsługi. Jako pierwsza kwiaty otrzymała polonistka Zofia Bazyl, pracująca w szkole od pół wieku. Dla niej wszyscy zebrani zaśpiewali „100 lat!”.

  W imieniu absolwentów życzenia jubilatce złożył Jerzy Pełka, prezes kalwaryjskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Tutaj zdobywaliśmy wiedzę, kształciły się nasze charaktery, zawiązywały przyjaźnie i pierwsze miłości – powiedział, czym wzbudził duży aplauz. – Czasem byliśmy niesforni, nie uczyliśmy się. Ale większość z nas nie miała problemu, żeby dostać się na studia i zdobyć pracę.

  W dniu urodzin szkoła dostała prezenty – od zarządu powiatu portret patrona, a od władz Góry Kalwarii przenośny zestaw nagłaśniający. Uczniowie uczcili jubileusz programem satyrycznym „Szkoła na wesoło”. Z okazji 50-lecia została przygotowana wystawa zdjęć przypominająca jej dzieje, a także imponujący tort.

      Uroczystość ta była okazją do spotkań, rozmów,  podsumowań. Dostarczyła nam wszystkim wielu radosnych wzruszeń i wrażeń. Było to możliwe dzięki współdziałaniu bardzo wielu osób.

       Wyrazy podziękowania składamy więc na ręce Komitetu Organizacyjnego, który od wiosny przygotował logistycznie i technicznie jubileusz, dokładając wszelkich starań i  uwzględniając najmniejsze detale.

       Serdecznie dziękujemy władzom samorządowym działającym na różnych szczeblach za udział w uroczystościach, przekazane nam życzenia oraz życzliwość okazywaną naszym działaniom.

      Słowa podziękowania kierujemy do  przybyłych na uroczystość  księży, którzy sprawowali mszę św. w intencji pracowników, uczniów, absolwentów oraz nieżyjących pracowników szkoły.

      Dziękujemy wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość, byli z nami.

      Dziękujemy wszystkim nauczycielem którzy pracowali w naszej szkole i zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia. Dziękujemy również tym, którym stan zdrowia nie pozwolił na przyjazd ale przekazali nam gratulacje i myślami byli z nami.

     Dziękujemy wszystkim absolwentom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, z entuzjazmem opowiadali o swoim pobycie w szkole i dostarczyli nam wielu wzruszeń.

     Dziękujemy za wspaniały występ Zespołowi  Ludowemu "URZECZENI" oraz "KALWARKI".

     Dziękujemy uczniom naszej szkoły, których postawa, zachowanie, przedstawiony program artystyczny  potwierdziły profesjonalizm i zdolności oraz sprawiły, że mogliśmy poczuć dumę z naszych uczniów.

     Dziękujemy przedstawicielom prasy za rzetelne i wyczerpujące przedstawienie szerokim rzeszom czytelników informacji o tak ważnym dla nas wydarzeniu.

      Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom jak i obsłudze- za pomoc przy organizacji i realizacji obchodów Jubileuszu naszej szkoły. Państwa pomysłowość, wsparcie, zaangażowanie i ciężka praca pozwoliły zaprezentować bogatą historię szkoły oraz stworzyć niepowtarzalną atmosferę  zjazdową.

     Wszystkim dziękujemy za okazaną sympatię i przychylność oraz przekazane gratulacje i serdeczne życzenia. Wyrażamy nadzieję, że będziemy podejmować współpracę w czasie realizacji innych zadań, a także wspólnie będziemy świętowali kolejne jubileusze.

   

  Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych

  im. Marszałka Franciszka Bielińskiego

  w Górze Kalwarii

   

  zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii


   

 • 07.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jubileusz 50-lecia.

 • VIII WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH


   

 • Jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika !

   


   

 • Dziennik elektroniczny UONET+


  Z przyczyn technicznych i organizacyjnych zostaje przesunięta data wprowadzenia e-dziennika.

  Rodziców i uczniów informujemy że postępy w nauce i frekwencję swoich wychowanków będzie można śledzić od

   1 listopada 2017r.

   

  Co daje E-dziennik UONET+ dla rodziców ?

   

  Przede wszystkim szybka, wygodna komunikacja ze szkołą

  Dzięki temu, że użytkownikami dziennika elektronicznego systemu UONET+ są wszyscy członkowie szkolnej społeczności i wszyscy mają w nim swoje konta możliwe jest bardzo łatwe zorganizowanie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi członkami tej społeczności za pomocą komunikatów przypominających e-maile. Komunikowanie się ze szkołą nie wymaga od Ciebie znajomości adresów e-mail. System umożliwia umożliwiających łatwe adresowanie wybranej grupy użytkowników dziennika elektronicznego (np. od wychowawcy do wszystkich rodziców uczniów klasy 2A, od nauczyciela danego przedmiotu do wybranych rodziców, rodzica do nauczycieli i wychowawcy itp.).

  Wygodna komunikacja rodziców ze szkołą

   

  Szybki podgląd danych dotyczących dziecka

  Dane rejestrowane przez nauczycieli takie jak tematy zrealizowanych lekcji, wpisy dotyczące obecności oraz oceny i uwagi są natychmiast po ich wprowadzeniu dostępne dla rodziców. Oczywiście ma do nich również dostęp uczeń. Przy okazji po zalogowaniu do systemu rodzice i uczniowie mają dostęp do planu lekcji.

   

  Bezpieczeństwo i rozwój dziecka

  Dzięki systemowi UONET+ możesz bez jakiejkolwiek zwłoki dowiedzieć się o tym, że Twoje dziecko nie dotarło do szkoły i podjąć odpowiednie działania, jeśli przyczyna nieobecności nie jest Tobie znana. W systemie UONET+ możesz na bieżąco obserwować postępy swoich dzieci i wszelkie dodatkowe informacje związane z ich codzienną nauką, w tym również innymi działaniami, w jakie angażują się w szkole. Otwiera to możliwości aktywnego wspierania Twoich dzieci w codziennej edukacji i wykazywania zainteresowania ich pracą i rozwojem. Jednocześnie szybko możesz reagować na problemy, jeśli się pojawiają.

   

  Bądź przygotowany do rozmowy

  Dzięki dziennikowi elektronicznemu podczas bezpośrednich spotkań wychowawcą nie tracisz czasu na otrzymanie znanych już Tobie informacji o ocenach frekwencji, osiągnięciach i uwagach. Możesz wraz z nauczycielem skupić się na merytorycznej rozmowie, czyli na prawdziwej, obustronnej komunikacji. Zastąpi ona jednostronny przekaz informacji od wychowawcy, który ma miejsce podczas tradycyjnych konsultacji rodziców z nauczycielami.

   

  By budować dobre relacje i owocną współpracę

  Często słyszy się głosy, że nic nie może zastąpić bezpośrednich spotkań nauczycieli i rodziców. To pewnie prawda, ale każdy kto wie, jaka jest frekwencja na spotkaniach z rodzicami musi zauważać, że spotkania te jako jedyna formuła wymiany informacji pomiędzy szkołami a rodzicami zwyczajnie przestają spełniać swoją rolę w dzisiejszym zaganianym świecie. Pamiętaj, że dziennik elektroniczny nie jest po to, żeby zlikwidować spotkania nauczycieli z rodzicami, ale po to, aby ułatwić ich codzienne kontakty.

   

  Wygoda użytkowania

  UONET+ zapewnia uprawnionym osobom dostęp do wszystkich danych uczniowskich nie tylko w ramach jednej szkoły, ale również w ramach zespołu szkół, a nawet szkół zlokalizowanych w danej gminie. Masz dwoje dzieci w jednej szkole? Nie musisz pamiętać dwóch loginów i haseł. Za pomocą jednego logowania będziesz mieć dostęp do danych o dwójce Twoich dzieci.

   


   

 • Grupowe ubezpieczenie NNW młodzieży szkolnej


 •  

   

   

 • NOWOŚCI W BIBLIOTECE

  Nasza akcja "Moja biblioteka" cieszy się wśród Was dużym powodzeniem.Lista książek, które chcecie przeczytać jest długa :-)Oto pozycje, które udało nam się zakupić w ostatnim czasie: NOWOSCI.pdf Jednocześnie przypominamy, że akcja „Moja biblioteka” trwa i nadal możecie podawać swoje propozycje książek, które chcielibyście, aby były zakupione do biblioteki.Tytuły, autorów zapisujemy na kartce i przynosimy do biblioteki lub wrzucamy do pudełka stojącego w czytelni.

strona: