Informujemy, że świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy zawodowe można już odbierać w sekretariacie szkoły.
Informujemy, że świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy zawodowe można już odbierać w sekretariacie szkoły.
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Prawo do poprawkowego egzaminu maturalnego ma zdający wg nowej formuły, który nie zdał jednego egzaminu obowiązkowego (ustnego lub pisemnego) w 2017 roku, natomiast ma zdane wszystkie pozostałe egzaminy obowiązkowe i przystąpił do co najmniej jednego egzaminu dodatkowego w latach 2015-2017.
Prawo do poprawkowego egzaminu maturalnego ma zdający wg starej formuły, który nie zdał jednego egzaminu obowiązkowego (ustnego lub pisemnego) w 2017 roku, natomiast ma zdane wszystkie pozostałe egzaminy obowiązkowe w latach 2012-2017.
Część pisemna: 22 sierpnia 2017 roku (wtorek), godz. 9:00
Część ustna: 23-25 sierpnia 2017 roku
UWAGA:
www.oke.waw.pl 44
26 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli starostwa piaseczyńskiego i jako gości specjalnych absolwentów: p.Kazimierza Orłowskiego i p.Łukasza Sobieraja. Obaj przypomnieli swoją szkolną historię, cofając się w czasie o 34 i 15 lat, oraz przybliżyli własne dalsze losy. Zachęcali młodych ludzi do marzeń i podejmowania życiowych wyzwań.
Następnie do abiturientów zwrócili się wychowawcy: p.Iwona Lipińska, p.Zofia Bazyl i p.Jarosław Adwent. Nie szczędzili im mądrych i ciepłych słów. Wszystkich wzruszyła ujmująca wypowiedź przedstawicielki samorządu uczniowskiego: Wiktorii Mikielskiej.
Na zakończenie części oficjalnej każdy abiturient otrzymał pamiątkowy dyplom.
W części artystycznej wystąpił Jakub Szlązak, który rozbawił widownię swoim repertuarem.
Całość w niezwykle profesjonalny sposób prowadziły uczennice: Wiktoria Dworakowska kl. II c, Wiktoria Mikielska kl. I Lo s. Zdjęcia wykonał uczeń klasy II e: Daniel Siczek.
Uroczystość przebiegła w radosnej i pełnej wzruszeń atmosferze.
Scenariusz zrealizowany został według autorskiego pomysłu p. Beaty Grudzień.
Autor artykułu B.G.
Dziś maturzyści rozpoczynają swój egzamin dojrzałości.
Za wszystkich Was trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia, optymizmu oraz połamania piór
Zapraszamy po odbiór świadectw ukończenia szkoły od 4 maja w godzinach pracy sekretariatu.
Moduł Dla kandydatów został zmodyfikowany
Uczniowie naszej szkoły wybrali nauczycieli z klasą:
1 miejsce - Iwona Niedziółka (matematyka)
2 miejsce - Anna Lipczyńska (p.zawodowe, matematyka)
SERDECZNIE GRATULUJEMY !
12 kwietnia 2017r w ZSZ im Marszałka F. Bielińskiego odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na etapie gminnym. Wzięli w nich udział reprezentanci trzech szkół.
Wśród dziewcząt najlepszymi okazały się zawodniczki naszej Szkoły. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z ZSZ im E. Gierczak a trzecie przedstawicielki Zespołu Szkół z Konstancina.
Pierwsze miejsce grupie męskiej zajął Konstancin, drugie zawodnicy z ZSZ im Marszałka F. Bielińskiego a trzecie reprezentanci ZSZ im E. Gierczak.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach.
Zawody prowadził Pan Ryszard Molak.
Przez 5 dni, od 3 do 7 kwietnia w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia trwało 3.Szkolenie instruktorsko-metodyczne dla nauczycieli klas mundurowych zajmujących się problematyką przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa.
Zasadniczym celem, jaki postawili przed sobą organizatorzy, było ujednolicenie procesu szkolenia młodzieży klas mundurowych w oparciu o zajęcia programowe na podstawie „Minimum programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych wymaganych dla podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia”. Inne ważne elementy to przygotowanie nauczycieli do organizowania i prowadzenia zajęć programowych z młodzieżą klas mundurowych oraz wskazanie właściwego przygotowania młodzieży klas mundurowych do odbycia skróconej służby przygotowawczej, a także zapoznanie nauczycieli z metodyką szkolenia.
Inicjatorem i współorganizatorem szkolenia był Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Główny ciężar organizacyjny przedsięwzięcia wzięli na siebie żołnierze Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, a jego pozostali współorganizatorzy to, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Kurs instruktorsko - metodyczny realizowany było między innymi w formie zajęć teoretycznych, praktycznych oraz metodycznych zajęć pokazowych oraz instruktaży.
Czterdziestu dziewięciu nauczycieli przebywających w CSAiU uczestniczyło w zajęciach na temat przebiegu szkolenia instruktorsko – metodycznego, roli i zadań Centrum w systemie szkolenia żołnierzy czynnej służby, a także instruktażach w zakresie warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, przestrzegania warunków ppoż. na terenie kompleksów wojskowych, w tym na Ośrodku Szkolenia. W trakcie szkolenia strzeleckiego uczyli się posługiwać bronią małokalibrową oraz korzystali z trenażerów do broni. Uczestniczyli także w zajęciach z terenoznawstwa, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, łączności, obrony przed bronią masowego rażenia i szkolenia medycznego.
Doskonalących swoje umiejętności nauczycieli obserwował Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, pan Sławomir Frątczak, Zastępca Szefa Wydziału Współpracy ze Społeczeństwem Departamentu Edukacji, Dziedzictwa i Kultury płk Artur Gałecki oraz Szef Oddziału Kształcenia Zawodowego Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Włodzimierz Chupka.
Dodatkowo w ramach pobytu w Toruniu mieli oni możliwość uczestnictwa w prezentacji możliwości wykorzystania sprzętu optoelektronicznego w realizacji zajęć ze szkolenia bojowego oraz strzelaniach artyleryjskich w ramach treningu indywidualnych umiejętności (TIUS) kadry Centrum
Z naszej szkoły oddelegowany do szkolenia został Pan Robert Sobieraj nauczyciel Informatyki i Wychowania Fizycznego.
Zdobyte umiejętności instruktorsko-metodyczne podniosły Jego kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych teoretycznych oraz ćwiczeń praktycznych z naszymi kadetami w klasach mundurowych.
więcej zdjęć na stronie CSAiU:
http://www.csaiu.torun.pl/Albumy/2017_04_07/index.html
23 marca 2017 od godziny 10:00 do godziny 14:00 nasza szkoła była otwarta dla uczniów klas gimnazjalnych.
Dla gości przygotowano stoiska prezentujące poszczególne typy szkół. Nasi uczniowie informowali potencjalnych kandydatów o systemie kształcenia , wymaganiach nauczycieli, a także przedmiotach dotyczących poszczególnych zawodów. Gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić wszystkie zakamarki szkoły i sale lekcyjne , bogato wyposażoną bibliotekę ,odnowiony internat, a także nowoczesny salon fryzjerski.
Uczniowie klasy pożarnictwa oferowali przyspieszony kurs pierwszej pomocy , wykorzystując do tego celu profesjonalny fantom .
Adepci sztuki fryzjerskiej mogli po raz pierwszy wziąć udział w konkursie w który prezentowali swoje umiejętności .Ich prace oceniały jury, a efekt końcowy miał uwzględniać upięcie i fale.
Pierwsze miejsce : Katarzyna Mrowińska- nagroda, szkolenie fryzjerskie
Drugie miejsce: Natalia Kamińska – nagroda prostownica
Trzecie miejsce :Karolina Sadowska – nagroda komplet kosmetyków do pielęgnacji włosów
Konkurs został przygotowany przez pasjonatkę zawodu fryzjerskiego Panią Kamilę Wierzbicką-Hyb
Stoiska pozostałych typów szkół oferowały ulotki i pełną informację edukacyjną.
I tak prezentowały się :
1 liceum :
-zarządzanie informacją
-pożarnictwo
-straż graniczną
-służba policyjna
2 technikum:
-budownictwo
-ekonomista
-organizacja reklamy
Szkoła branżowa 1 stopnia przygotowująca do wykonania zawodów
-fryzjer
-kierowca mechanik
-elektromechanik pojazdów samochodowych
-monter zabudowy i robót wykończeniowych
W czasie gdy szkoły prezentowały się na stanowiskach promocyjnych , w sali gimnastycznej odbywały się dwa konkursy :
Maraton ruchowy pt.:,, lekcja wychowania fizycznego dla wyjątkowych uczniów '' ,przygotowany przez Panią Beatę Grudzień.
Wzięło w min udział 19 uczestników(przedstawicieli różnych klas).
Zmagania oceniało jury w składzie:
-Pan Dariusz Falana : dyrektor ośrodka G.K.
-Pani Iwona Lipińska : dyrektor ZS w Brześcach
-Pani Danuta Basa – nauczyciel wychowania fizycznego
Jury oceniało zaangażowanie , sprawność , kreatywność i walory artystyczne . Efektem było wręczenie pucharów i przyznanie wyróżnień.
1 miejsce : Paulina Chałęcka kl.2 T
2 miejsce: Kinga Redzik kl 4 T
3 miejsce: Piotr Milewski kl 1LOS
wyróżnienia : Łukasz Tkaczyk kl. 3 C , Tomasz Żebrowski 3 kl. LOS , Patrycja Grabarczyk
Zmagania uczestników konkursu publiczność nagrodziła ogromnymi owacjami
Oprawę muzyczną przygotował P. Robert Sosnowski
Po krótkiej przerwie rozpoczęła się potyczka strong men.
W trójboju wystartowało 10 odważnych . Na wynik składało się wyciskanie sztangi , podciąganie na drążku i pompki.
P. Robert Sosnowski , który przygotował ta część konkursu , skrupulatnie zliczał punkty, aby w efekcie wyłonić mistrzów i wręczyć im puchary.
1 miejsce: Edgar Kołodziejczyk kl. 1 LOS który zdobył łącznie 88 pkt.
2 miejsce : Dominik Setniewski kl. 3 LOS z ilością 86 pkt.
3 miejsce: Kacper Lubecki kl. 1 LOS 83 pkt.
Rekordzistą w wyciskaniu sztangi okazał się Grzegorz Maliszewski (40 razy) uczeń kl. 3LOS
Wszystkim uczestnikom zmagań przekazano słowa uznania za udział w konkursie.
Fotoreporterem DNIA OTWARTEGO BYŁ uczeń klasy 2 E Daniel Siczek
Wyniki ustanowione podczas Dnia Otwartego Szkoły 23.03.2017
Trójbój siłowy (wyciskanie sztangi 50 kg, pompki, podciąganie na drążku)
1. Kołodziejczyk Edgar 1los 15+69+4 = 88
2. Setniewski Dominik 3los 23+55+8 = 86
3. Lubecki Kacper 1los 20+50+13=83
4. Maliszewski Grzegorz 3loi 40+33+7 = 80
5. konarzewski Adrian 1los 19+46+13=78
6. Złotkowski Patryk 1loi 2 +12+12=61
7. Gryszko Adrian 3los 18+32+5 = 55
8. Gontarczyk Emil 3los 10+40+4 = 54
9. Lichmira Łukasz 3c 15+30+1 =46
10. Augustyniak Mikołaj 3los 17+25+0 =42
Powered by aSc EduPage