• Mamy bilet do etapu regionalnego – Turbolandeskunde!!! 


     • 25 marca br. odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu z języka niemieckiego: Turbolandeskunde. Tegoroczna edycja (już 7.) dotyczyła w tym roku Niemiec. Wiedza, którą musiała wykazać się młodzież naszej szkoły była niezwykle rozległa- od pytań dot. geografii i polityki, po kulinaria, znane osobistości, historię. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Utworzono 6 zespołów po 3 osoby. Praca –w tej edycji grupowa- wymagała zaangażowania każdego uczestnika. Co cieszy- widać było ogromną werwę do pracy, przestrzeganie zasady fair play i dużą wiedzę krajoznawczą naszych uczniów. To, co zobaczyłyśmy, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dojrzałego podejścia do konkursu, świetnego przygotowania i umiejętności pracy w zespole. Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom. Oto lista osób, która wzięła udział w zawodach:
      Stefan Szczepek, Dominika Żołądek, Weronika Żołądek, Weronika Jaworska, Piotr Milewski, Karolina Kuliga, Jakub Zulczyk, Kacper Kazmierczak, Karol Lempkowski, Paulina Pogoda, Amelia Bobis, Julia Sobczyk, Wiktoria Badowska, Norbert Kotrys, Kevin Adler, Julianna Balcerzak, Krystian Król, Jan Łuczak. 
      Z przyjemnością zawiadamiamy, że do etapu regionalnego, który odbędzie się 22 kwietnia 2022 r., zakwalifikowali się Dominika Żołądek, Weronika Jaworska i Piotr Milewski.

      Trzymamy mocno kciuki i życzymy połamania długopisów.


      Nauczyciele języka niemieckiego

     • Spotkanie z aktywistką z Niemiec

     • W ramach projektu Deutsch Plus, którego nasza szkoła ma przyjemność realizować, uczniowie klasy I Lop, II Lop i II Loh spotkali się z aktywistką, panią Sabrina Laue z Monachium.  Aktywiści to młode osoby pochodzące z Niemiec, które prezentują uczniom niemiecką kulturę w formie warsztatów przeprowadzanych w szkołach. W formie prezentacji i interaktywnej zabawy opowiadają o swoim życiu i aktualnym obrazie Niemiec. Warsztaty pt. „Mein Hobby” odbyły się poprzez platformę Zoom i jak podkreślają uczniowie- „było super”. Młodzież naszej szkoły poradziła sobie doskonale z zadaniami proponowanymi przez aktywistkę, wykorzystywała wiedzę i umiejętności wprowadzane na zajęciach języka niemieckiego. Mam wrażenie, że trema i ewentualne bariery językowe siedziały tylko w ich przekonaniach.

      Dziękuję moim uczniom za zaangażowanie i otwartość a pani Sabrine za wspaniałą lekcję.

      Joanna Matysiak

  • Galeria zdjęć

    brak danych