• POGOTOWIE BIBLIOTECZNE
    • POGOTOWIE BIBLIOTECZNE

    • UWAGA, UWAGA,  Nauczyciele Bibliotekarze postanowili uruchomić dla Was tzw.

     POGOTOWIE BIBLIOTECZNE

     W określonych godzinach będziemy do Waszej dyspozycji, aby pomagać Wam w wyszukiwaniu  w Internecie:

     • wartościowych treści/nagrań lektur,
     • materiałów różnego typu – dokumenty, obrazy, filmy - do nauki różnych przedmiotów, także technicznych, ekonomicznych itp.,
     • ciekawych artykułów, materiałów na tematy, które Was interesują,
     • wydarzeń kulturalnych dostępnych online i nie tylko,
     • i innych materiałów, które okażą się dla Was przydatne.

     DYŻURY BĘDZIEMY PEŁNIĆ W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:

     Poniedziałek:          09:00 - 10:00           - p. Jadwiga Pawlak

     Wtorek:                   10:30 - 11:30           - p. Magdalena Klich-Kułakowska

     Środa                       10:45 – 11:30         - p.  Jadwiga Pawlak

     Czwartek                 11:30 - 12:30          - p. Magdalena Klich-Kułakowska

     piątek                      11:30 – 12:30          - p. Magdalena Klich-Kułakowska

     Komunikować się z nami można za pomocą przede wszystkim
     Ms TEAMS (Zespół „Biblioteka” lub czat ogólny)
     oraz za pomocą wiadomości w dzienniku elektronicznym.

     W innych godzinach też możecie pisać i prosić o pomoc w wyszukiwaniu materiałów, ale wtedy, być może, będziecie musieli dłużej poczekać na odpowiedź, ponieważ wykonujemy w tym czasie inne obowiązki szkolne i biblioteczne.

     ZAPRASZAMY

    • Święto Konstytucji

    • 3 maja 1791 roku Sejm Wielki dokonał przełomowej rzeczy jaką było uchwalenie konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Ustawa zmieniła zasady ustrojowe państwa na monarchię dziedziczną, znosiła liberum veto, doprowadziła do politycznego zrównania mieszczan i szlachty oraz wprowadziła ochronę państwa nad chłopami, dzięki czemu miały zostać złagodzone nadużycia w pobieraniu pańszczyzny. Konstytucja wprowadziła także podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

     Uchwalenie konstytucji wywołało jednak zdecydowaną reakcję carycy Katarzyny II, która z częścią magnaterii zawiązała w Targowicy konfederację, na której uznano Ustawę Rządową z dnia 3 maja za symbol zdrady narodowej. Doprowadziło to do wybuchu wojny polsko-rosyjskiej w 1792 roku skutkującej drugim rozbiorem Polski. Niedługo też nasz kraj zniknął z map świata.

     Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość na mocy uchwały Sejmu Ustawodawczego. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku, kiedy doszło do masowych demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania i organizowania obchodów 3 Maja. Wszelkie próby manifestowania były w tych dniach tłumione przez milicję.

     Doceniając znaczenie ustrojowe Konstytucji uchwalonej w 1791 r. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócone zostało dopiero w 1990 roku.

    • DRODZY ABSOLWENCI!

    • DRODZY ABSOLWENCI!

     Fragment Waszej drogi życiowej, związany z tą szkołą, powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kończy się okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Chciałabym, abyście chwile i sytuacje, które w tej szkole były dla Was trudne, puścili w niepamięć, a zostawili w pamięci te najbardziej przyjemne. Wierzę, że tych miłych zdarzeń było zdecydowanie więcej.

     Życzyłabym sobie, abyście dobrze wspominali naszą szkołę, nauczycieli i pracowników oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki.Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. My, nauczyciele, przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów, i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminów maturalnych i zawodowych, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Mam nadzieję, że będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem; że oprócz dat, wzorów czy reguł zapamiętacie również życiowe rady, jakie dawali Wam nauczyciele, i będziecie umieli korzystać z nich w życiu.

     Podziękowania należą się Waszym Wychowawcom za trud i wysiłek włożony w pracę z Wami. Jej efekty są poparte nie tylko świadectwami ukończenia szkoły. Podejmowane przez Nich działania wychowawcze, opiekuńcze, patriotyczne, obywatelskie będą z całą pewnością owocować w Waszym dorosłym życiu.

     Życzę Wam pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów.

      

     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

     ZSZ im. Marszałka F. Bielińskiego

     w Górze Kalwarii

    • BIBLIOTEKA SZKOLNA W DOBIE PANDEMII

    • Niestety biblioteka szkolna jest nieczynna do odwołania, ale to wcale nie znaczy, że nie pracujemy...

     ZAPRASZAMY SERDECZNIE

       do współpracy, dyskusji, kontaktów online za pomocą dziennika elektronicznego
     lub za pomocą aplikacji Ms TEAMS, z której korzystacie podczas lekcji. Założyłyśmy dla Was zespół o nazwie "BIBLIOTEKA" do którego można dołączyć za pomocą linku:

     https://teams.microsoft.com/l/team/19%3aa316d6b1ac2848728b27a497dd1cbf6b%40thread.tacv2/conversations?groupId=c003a757-d07a-4cae-9681-e295931fa1fc&tenantId=8a987015-4da7-44c3-9ce0-c6f574509128

     Można umówić się na spotkanie lub po prostu zostawić wiadomość w wolnej chwili. Możecie też zostawiać tam propozycje zakupu książek lub opowiedzieć innym o ciekawych książkach, filmach, które właśnie  przeczytaliście, obejrzeliście.

     Po nowe informacje związane z biblioteką zaglądajcie do naszego działu na stronie szkolnej:
     O szkole / Biblioteka

     ZAPRASZAMY.

     AKCJA "MOJA BIBLIOTEKA" W DOBIE PANDEMII

     Jak wiecie, od dłuższego czasu w naszej Bibliotece trwa akcja " MOJA BIBLIOTEKA" w ramach, której sami wybieracie jakie książki kupujemy do biblioteki szkolnej. Wystarczy napisać na karteczce tytuł
     i autor i wrzucić tę karteczkę do pudełka w czytelni.

     Teraz też możecie decydować o zakupach nowych książek. Tym bardziej, że macie więcej czasu na przeglądanie propozycji różnych wydawnictw w Internecie. Zapraszamy do przesyłania swoich propozycji w wiadomościach do nauczycieli bibliotekarzyw dzienniku elektronicznym.

     Jak tylko to będzie możliwe, zakupimy wybrane przez Was książki i z przyjemnością wypożyczymy je Wam ;-)

    • POWODZENIA MATURZYŚCI !

    • Drodzy Maturzyści,okoliczności ukończenia przez Was szkoły średniej są niewątpliwie smutne i bardzo niecodzienne.

     Zapiszą się one w historii jako czas globalnego spowolnienia świata pogrążonego w pandemii, ale też jako czas dający nam ważną lekcję.Wasza matura zbiega się z innym egzaminem jaki wszyscy dziś zdajemy. Egzaminem szczególnym i wcale niełatwym. Spróbujcie przejść przez niego ze spokojem i ufnością, że świat odbuduje się mądrzejszy i bardziej uważny na potrzeby człowieka, potrzeby natury, bardziej troskliwy wobec Waszych pragnień i marzeń.

     Powodzenia na wszystkich egzaminach, jakie przyjdzie Wam w życiu zdawać!

    • Pedagog podpowiada....Jak osiągać cele.

    •  Dlaczego tak często planujemy, marzymy, a nie zawsze udaje nam się to osiągnąć. Czemu postanowienia noworoczne przedawniają się zwykle już 2 stycznia? Jak ustalać cel, by mieć większą szansę na jego realizację. Wskazówki poniżej:)

    • I zrobione!!!

    • Praca dla WIELKICH LUDZI!!! Jej autorem jest uczennica klasy mundurowej.

     Dziękuję w imieniu Adresatów!!!!

    • Pedagog proponuje

    •  Dla TYCH , którzy niosą pomoc, dla TYCH , którzy dbają o nasze bezpieczeństwo . Podziękujmy IM.

     Osoba do kontaktu: Renata Ozimek

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych