• Ćwiczenie dla całej rodziny❤️ Metoda „Przyłapany”
    • Ćwiczenie dla całej rodziny❤️ Metoda „Przyłapany”

    • Sama nazwa, przewrotnie, nie brzmi zbyt przyjemnie, bowiem przyłapywanie zwykle kojarzy nam się z zauważaniem tego, co nie koniecznie jest fajne. Tym razem będę Cię zachęcać do czegoś całkiem innego. Tu, dla odmiany, przyłapywać będziemy się tylko na tym co miłe i przyjemne. Przyrównać to można do pracy detektywa, który jest bardzo czujny i potrafi wychwycić nawet najmniejsze drobiazgi.

      

     To teraz szczegóły. Jak konkretnie to robimy?

      - Każda osoba dostaje swój własny słoiczek, najlepiej ozdobiony własnoręcznie przez nią samą lub przynajmniej podpisany jej imieniem. Nie pomijamy tu żadnej osoby. Jeśli metodę stosujemy w domu – każdy mieszkaniec dostaje naczynie. Jeśli w klasie – tu również nie pomijamy nikogo (nauczyciel również dostaje swój słoik).

      - Przygotowujemy dużo małych karteczek oraz łatwo dostępne przybory do pisania.

      

      - Na karteczkach zapisujemy (lub rysujemy) POZYTYWNE rzeczy, na których przyłapaliśmy inną osobę z rodziny lub siebie samego – tak często jak tylko to jest możliwe. Karteczkę wrzucamy do słoika osoby przez nas chwalonej.

      

      - Raz w tygodniu wszyscy spotykamy się by przeczytać zapisy na karteczkach, które znajdują się w pojemniku. Dobrze jeśli towarzyszy temu rozmowa na temat tego co nas szczególnie ucieszyło, co zdziwiło, czego nowego dowiedzieliśmy się o sobie.

     Tak jak już wspominałam, metoda z powodzeniem może zostać zastosowana zarówno w domu jak i w klasie.

     To co ważne, to by w słoiczku faktycznie znajdowały się kartki dodane nie tylko przez innych ale także te dodane przez siebie. To bowiem prowadzi do budowania samooceny nie tylko w oparciu o opinię innych osób, ale także przez to, co sami dostrzegamy w samych sobie.

      

    • Pedagog radzi...

    • Drodzy Rodzice w obecnej sytuacji, gdzie wdziera się chaos i przesyt informacji warto przede wszystkim zadbać o poczucie bezpieczeństwa u dzieci. To co ma ogromne znaczenie w budowaniu bezpieczeństwa i minimalizowaniu stresu to schematy, czynności wykonywane codziennie wręcz rutynowo, a także wzmacnianie w młodych ludziach ich poczucia wartości, uświadamianie im jak duży wpływ na przyszłość ma ich działanie. Szczególnego podejścia i wsparcia wymaga również proces nauczania w jakim uczestniczymy...​​​​​​​

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

      

     Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

      

     Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

     • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
     • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
     • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
     • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
     • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
     • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

      

     Rodzicu,

     • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
     • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
     • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
     • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
     • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
     • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     Uczniu,

     • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
     • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
     • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
     • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      

     Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

     Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

      

     Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

     • dziennik elektroniczny;
     • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
     • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

     Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      

     Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
     • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

     Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      

     Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

     Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      

     Departament Informacji i Promocji

     Ministerstwo Edukacji Narodowej

    • Zarządzenie nr 05/2020 z dnia 11.03.2020 r.

    • Szanowni Państwo,

     Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od dnia 12 marca br. do dnia 25 marca br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone.

     Dotyczy to również szkół specjalnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.W szczególnych przypadkach podyktowanych sytuacją rodzinną, szkoły podstawowe w dniach 12 marca br. oraz 13 marca br. mogą zorganizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z zachowaniem szczególnej ostrożności.

     Zawieszenie zajęć to czas szczególnej ostrożności zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. W związku z tym przekazujemy szczegółowych wytycznych dotyczących zasad postępowania ogłoszonych na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

     link do ogłoszenia:

     https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

    • Złoto dla pań i złoto dla panów.

    • Gratulacje dla naszych Szczypiornistek i Szczypiornistów !

     Wywalczyli dziś dwie pierwsze lokaty na Mistrzostwach gminnych i tym samym za tydzień wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego w piłce ręcznej.

     Życzymy powodzenia !

    • NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ

    • 4 marca w naszej szkole odbylo sie spotkanie pod tytułem ,,Narkotyki i dopalacze zabijają" prowadzone przez Rzecznika Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosława Sawickiego a w ktorym uczestniczyly I klasy mundurowe.

     Policja uświadamia swoich młodych słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

     Ponadto podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

     Nadkomisarz Sawicki przestrzegał kadetów by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.

    • Jesteśmy w dziesiątce najlepszych szkół w kraju !

    • W dniach 28.02 – 1.03.2020 odbywały się ogólnopolskie finały olimpiady BUDUJ z PASJĄ.

     Impreza miała miejsce podczas targów budowlanych na Arenie Gliwice. Wśród 16 drużyn ze szkół budowlanych z całego kraju wyłonionych  w zawodach regionalnych znaleźli się nasi uczniowie: Marek Rzepiński i Mikołaj Paprotny. W tegorocznych zmaganiach kibicował chłopcom Starosta Piaseczyński Ksawery Gut.

     Nasi uczniowie zajęli IX miejsce. Gratulujemy!

    • Akcja ochrona środowiska.

    •  

     Czy wiesz, że produkcja 1 pary dżinsów kosztuje środowisko blisko 14 tys. litrów wody? ??To 19 lat dostępu do pitnej wody dla jednego człowieka!! Plantacje bawełny odpowiadają za 25 proc. pestycydów i 10 proc. innych chemikaliów używanych przy uprawie roślin. Do produkcji tkanin syntetycznych wykorzystuje się włókna ropopochodne, które nie rozkładają się.

     Tylko przemysł paliwowy truje bardziej niż moda. Co sekundę na wysypisko trafia śmieciarka pełna ubrań.

     Dlatego Samorząd Szkolny proponuje:

     - zrób porządek w swojej szafie

     - ubrania, w których już nie chodzisz, a są nadal pełnowartościowe przynieś do szkoły od 2 do 6 marca (sala 31)

     - w dniach 10, 11 marca zaszalej z modą - wymień, sprzedaj, oddaj, zamień swoją garderobę.

     Pomóż środowisku! Środowisko to TY!

     *Ubrania muszą być czyste, kompletne (nie porwane) i nadające się jeszcze do chodzenia.

    • Dziewczyny lubią brąz.

    • Dziewczyny lubią brąz.... podobnie jak chłopaki z Budowlanki.

     Mistrzostwa powiatu piaseczyńskiego w piłce siatkowej szkół ponadpodstawowych zakończone dwa razy na podium.

      

     Serdecznie gratulujemy !

    • Buduj z Pasją

    • 30 stycznia 2020 w naszej szkole miała miejsce olimpiada budowlana BUDUJ z PASJĄ. Od 9 lat jesteśmy organizatorem etapu regionalnego w woj. mazowieckim. Olimpiada cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem wśród młodzieży szkół budowlanych. W tym roku uczniowie zmierzyli się z tematyką robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Na wyniki tych zmagań musimy poczekać, ponieważ sprawdzanie prac odbędzie się na poziomie ogólnopolskim, ale jak podkreślił pan Starosta Ksawery Gut już dzisiaj wszyscy są wygranymi, ponieważ wybrali dobrą szkołę. Jako absolwent technikum potwierdził, że jest to szkoła, która daje szeroki wachlarz możliwości ciekawej pracy. Jako główny sponsor Pan Starosta wręczył wszystkim uczestnikom tegorocznej olimpiady nagrody, a zespół z naszej szkoły został dodatkowo wyróżniony nagrodą specjalną - płatnym stażem w Starostwie Powiatowym. Impreza przebiegała w miłej atmosferze między innymi dzięki sponsorom, którzy przybyli na uroczystość. Obecni byli : właściciel firmy EKO-DOMY- p. Sławomir Wojtun, właściciel zakładu robót elektrycznych - p. Marek Taraszewski, przedstawiciel firmy Weber – p. Michał Barejko. Podsumowując etap regionalny przewodnicząca olimpiady – p. Elżbieta Smereczyńska zaprosiła wszystkich na X –jubileuszową edycją za rok.

    • Zimowy Narodowy

    • W dniu 28 stycznia odbyła się wycieczka na lodowisko w ramach akcji Zimowy Narodowy. Już po raz trzeci uczniowie klas II LOs ckw, I GS, II Lpo, I PS1, I GP, III Lpo i I PP2 pod opieką pani Katarzyny Maciąg, pana Roberta Sobieraj i pani Dominiki Szlązak mieli okazję nie tylko pojeździć na łyżwach na okazałej tafli lodu, ale również porywalizować.

     Sport to zdrowie!!!

    • Planetarium

    • W dniach 27-28 stycznia w naszej szkole gościliśmy mobilne planetarium. Była to okazja, aby  w murach szkoły przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu.

     Zajęcia prowadzili wykształceni astronomowie posiadający certyfikat jakości Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. 

    • KARNAWAŁ

    • 22 stycznia, na zakończenie pierwszego półrocza, odbyła się w naszej szkole impreza karnawałowa. Jak karnawał, to przebranie.    

          Imprezę poprowadził uczeń klasy pierwszej technikum Damian Anisiewicz, który próbuje swoich sił jako DJ. Dobór utworów spowodował, że wszyscy bawili się znakomicie. DJ miał wsparcie Damiana Gwardysa ,również ucznia pierwszej klasy. Damian próbuje swoich sił jako reporter życia szkoły. Trzecim debiutantem był Patryk Wasążnik dzięki któremu możemy oglądać relacje fotoreporterską z imprezy.  

       Organizatorami balu byli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy chcieli w ten sposób zintegrować młodzież oraz zachęcić do aktywności ruchowej. Wyłoniliśmy i nagrodziliśmy pucharami najaktywniejszych tancerzy. Osoby, które zachwyciły nas swoim nietuzinkowym wizerunkiem, również otrzymały drobne upominki.

     Zapraszamy wszystkich na kolejne imprezy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677 Administrator IT tel. +48 506 616 616
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych