• Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

    • To już po raz trzydziesty czwarty w Technikum Architektoniczno-Budowlanym w Warszawie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Tradycyjnie uczniowie z naszego Technikum wzięli udział w zawodach.

    • Deutsch Plus

    • Drodzy Uczniowie,

     z radością informujemy, że weszliśmy do projektu Deutsch Plus i tym samym znaleźliśmy się w gronie 250 szkół z całej Polski. Projekt daje Wam ogromne możliwości rozwoju na szczeblu języka niemieckiego, ułatwi dostęp do wielu cennych materiałów, jak również ułatwi odbycie fantastycznych spotkań z młodzieżą z Niemiec. Dzięki współpracy z Instytutem Goethego w ramach projektu będziecie mogli nawiązywać wirtualne przyjaźnie z uczniami z Niemiec, uczestniczyć w różnych projektach, szkoleniach, konferencjach, konkursach i koncertach. W ofercie jest również możliwość zdawania u nas w szkole certyfikatu poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomach A1-B2. Wszystkie materiały zapewnia Deutsch Plus. Certyfikat jest doskonałym dokumentem poświadczającym znajomość języka niemieckiego, honorowanym w całej Unii Europejskiej. Stanowi niepodważalny załącznik do Waszego CV i tym samym ułatwia Wasz start na rynku pracy. Bardzo cieszymy się na nowe możliwości, jakie oferuje nam Deutsch Plus. Dostać się do programu było dość trudno, spełniliśmy szereg kryteriów i teraz możemy w pełni korzystać z przywilejów członka Deutsch Plus. O wszystkim będziemy Was informować na lekcjachJ Warto uczyć się języków obcych, dzięki nim można tylko zyskać. Czy wiecie, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów pobudzania pracy mózgu jest nauka języków obcych? Wszystko w Waszych rękach! Do dzieła, liczymy na Waszą aktywność.

     Joanna Matysiak

     Katarzyna Maciąg

     Ewa Gromadzka

    • „Fiktive Familie”

    • Joanna Matysiak

     eTwinning-owa rodzina w natarciu

     W najbliższym czasie na lekcji języka niemieckiego realizowany będzie krajowy projekt eTwinning „Fiktive Familie”. Projekt realizowany jest we współpracy z 35 innymi szkołami
     z całej Polski. Będzie magicznie- uczniowie stworzą własne awatary, zadbają o logo, zaprezentują się szerszej widowni na padlecie, stworzą członków fikcyjnej rodziny
     z wykorzystaniem narzędzi TIK. Projekt jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania niezapomnianych relacji z uczniami z innych szkół, wreszcie do podsumowania swoich umiejętności językowych. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej. Uczniowie stworzą wewnątrz własnych grup wirtualne książeczki o rodzinie, nauczą się opowiadać o sobie
     i krewnych oraz przeprowadzać wywiad.
     Inicjatywa przewidziana jest do połowy kwietnia br. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i życzymy gute Unterhaltung!

      

     Joanna Matysiak

    • „Adventskalender”

    • Konkurs rozstrzygnięty

     Z wielką radością zawiadamiam, że uczennica klasy 2PS2 Karolina Kuliga zdobyła zaszczytne wyróżnienie w konkursie „Adventskalender”. Rywalizacja była zacięta, do konkursu przystąpiło wiele szkół z okręgu radomskiego. Pracę Karoliny cechowały staranność, dokładność, estetyka, co znalazło uznanie Komisji Konkursowej złożonej z organizatorów – członków Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (Radom). Karolinie składam serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Niezmiernie ważne jest uczestniczenie w konkursach, angażowanie się w wiele inicjatyw – każda aktywność przynosi wiedzę, rozwija pasje, tworzy bagaż doświadczeń.

     Joanna Matysiak

    • Akademia czujnego rodzica

    • Drodzy Rodzice i Opiekunowie, 

     Zapraszamy Państwa na kolejne spotkania w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Nadal możliwa jest niestety tylko formuła online, ale ufamy, że jesteście Państwo gotowi z niej skorzystać. Warto w proponowanym dniu i godzinie usiąść wygodnie w fotelu, z filiżanką dobrej kawy lub herbaty i posłuchać o tym co ważne dla nas i naszych dzieci. Formuła online okazuje się zatem całkiem użyteczna, pozwala bowiem na wygodny fotel, choć rozumiem, że wielu z nas jest zmęczonych ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera. Zachęcam jednak bardzo do zarezerwowania czasu 23 lutego i 16 marca i skorzystania z wykładów, które dla Państwa przygotowaliśmy w I kwartale roku 2021.     

      

     23 lutego 2021 - wtorek - godz. 17.30; platforma ZOOM

     Temat : Dziecko i stres – w poszukiwaniu przyczyn trudnych zachowań u dzieci

     Poniżej link:

     Feb 23, 2021 05:30 PM Warsaw

     https://zoom.us/j/93960067876

     Meeting ID: 939 6006 7876

      

     O czym będzie wykład:

     - stres- czym jest, co się dzieje kiedy go odczuwamy, jakie są jego skutki

     - co stresuje dzieci?

     - jak wspierać budowanie odporności na stres u dziecka

     - intensywne emocje, konflikty - jak rozumieć i wspierać dziecko gdy jest trudno

      

     Prowadząca: Kamila Szulc - psycholożka i trenerka, wspiera rodziców i dzieci w budowaniu bliskich relacji

    • Budowa hali sportowej

    •  W środę 20 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na  celu wprowadzenie wykonawcy na plac budowy.

     Pan Starosta Ksawery Gut oraz Pani Dyrektor Elżbieta Smereczyńska podpisali stosowne dokumenty rozpoczynające prace związane z inwestycją. 

      Za kwotę 6 340 000,00 zł w terminie do 30 czerwca przyszłego roku firma Wojtpol z Kozienic wybuduje nam: nową halę sportową, która będzie dwa razy większa od starej sali gimnastycznej i będzie dzieliła się na trzy sektory, przebuduje starą sale gimnastyczną na warsztaty szkolne dla zawodów budowlanych, powstanie tez nowe zaplecze sanitarne dla hali sportowej i warsztatów, wszystko zostanie połączone łącznikiem, który będzie zapewniał komunikację między budynkami szkoły, warsztatów, hali sportowej i internatu. 

     Cały kompleks szkolny zyska również jedną spójną kolorystykę elewacji. 

    • Konkurs kolęd i pastorałek

    • Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale wracamy z akcentem świątecznym jeszcze na chwilę.

     Ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu kolęd i pastorałek, który właśnie został rozstrzygnięty!!!

      

     I miejsce - Aleksandra Chołuj z kl. II GP

     II miejsce - Dominika Żołądek z kl. I LOh

     III miejsce - Kinga Kania z kl. I Loh.

      

     Dziękujemy za poświęcony czas i gratulujemy serdecznie.

     Poniżej zamieszczamy nagrania.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych