• Rekrutacja WAŻNE

• Absolwencie szkoły podstawowej pamiętaj !!!!

Przed złożeniem kopii świadectwa w naszej szkole wprowadź swoje oceny ze świadectwa ukończenia szkoły do arkusza osiągnięć w systemie VULCAN

• Zamek książąt mazowieckich w Czersku

• Moja mała ojczyzna i integracja...

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie technikum ekonomicznego i liceum o specjalności ochrona granicy państwowej udali się do dawnej stolicy południowego Mazowsza.

Wzięli udział w grze historycznej, dzięki której w ciekawy sposób zwiedzili ruiny gotyckiego zamku, poznali postacie związane z historią warowni i Mazowsza oraz odkryli zachowany historyczny układ urbanistyczny Czerska.

Po porannym spacerze ulicami, którymi niegdyś chodzili ludzie średniowiecza, słoneczne przedpołudnie spędzili nad Jeziorem Czerskim.

• ,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”.

• Dziś tj 21.06.2021 w stołówce szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy ,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do konkursu o tym wspaniałym człowieku.

Po sprawdzeniu prac konkursowych przez komisję, której przewodniczył Pan Henryk CHromiński wyniki wyglądają następująco:

I miejsce zdobywa Wiktoria Badowska tuż za nią II miejsce Magdalena Milewska a na III miejscu Jakub Falkowski. Cała trójka to uczniowie 2 klasy LO z naszej szkoły.

Uroczysta dekoracja i wręczenie statuetek odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Serdfecznie gratulujemy

• ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/21

• 25 czerwca 2021 (piątek)

Godz.9.00 – uroczyste mianowanie kadetów klas pierwszych mundurowych.

Godz.10.30 – uroczyste zakończenie roku szkolnego wszystkich klas LO.

Godz. 12.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego Technikum i Szkoły Branżowej.

• Survival

• Survival, czyli sztuka przetrwania, od lat fascynuje młodych ludzi. Poznawanie technik samodzielnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z dala od cywilizacji, to nie lada przygoda! Na obozie nauczyliśmy się wszystkiego, co potrzebne jest do przetrwania w leśnej głuszy: zbudowaliśmy szałasy, nauczyliśmy się rozpalać ognisko i bezpiecznie poruszać w najtrudniejszym terenie dzięki mapie, busoli i bacznej obserwacji natury. Obóz survivalowy to doskonałe miejsce dla żądnych przygód twardzielek i twardzieli jakimi są kadeci z naszego LO!

Dziękujemy naszym instruktorom za pełen profesionalizm i opiekę oraz przede wszystkim za to że wróciliśmy do domu cali i zdrowi.

Dziękujemy Paweł Szlendi - Polecamy i zapraszamy na ich kanał na youtube !

• ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU

• W poniedziałek dnia 15 czerwca klasy 2Pp1 i 2Gp były na wycieczce w ramach edukacji historycznej.

Celem było poznanie historii małej Ojczyzny. Uczniowie odwiedzili średniowieczny zamek książąt mazowieckich w Czersku oraz jego okolice.

Historia czerskiego zamku jest związana z patronem naszej szkoły Marszałkiem Franciszkiem Bielińskim, który w 1762 roku podjął próbę jego remontu. Chciał tam umieścić sąd grodzki i ziemski. Drugim celem wycieczki była integracja zespołów klasowych poprzez różne gry i zabawy.

• Konkurs wiedzy o Kazimierzu Górskim

• Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy

,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 21.06.2021r (poniedziałek).

Regulamin  konkursu znajduje się poniżej.

Regulamin_k_Kazimierz_Gorski.pdf

Na zwycięzców czekają puchary.

Zapraszamy do udziału!