• Inspirujące spotkanie

• Chętni uczniowie klas I i II pod nadzorem nauczycieli języka niemieckiego pani Katarzyny Maciąg i pani Joanny Matysiak wzięli udział w spotkaniu on-line z panią Anna Lisa Tuczek z Bonn. Spotkanie organizowane w ramach projektu Deutsch Plus, moderowane przez panią Justynę Ciecharowską z Instytutu Goethego, było świetną okazją do podszkolenia języka niemieckiego, odnalezienia się w konkretnej sytuacji komunikacyjnej jak również stanowiło bazę do poznania nowych, niespotykanych dotąd treści. Prowadząca jest profesjonalną poetry slamerką, występującą na wielu scenach w Niemczech. Na swoim koncie posiada wiele dowodów uznania. Niezwykle utalentowana, serdeczna, otwarta a co najważniejsze zarażająca pasją do twórczości literackiej. Uczniowie poznawali zasady pisania „poetry slam - tekstów”, jakże popularnych w Niemczech,  uczyli się prezentowania ich na scenie, poznali gamę ważnego słownictwa. „Było super, warsztaty były świetne, większość zrozumiałam”, brzmiały niektóre opinie uczestników. Tego typu warsztaty z pewnością motywują do systematycznej pracy, urzeczywistniają język i nadają realnego sensu temu, co ma miejsce na lekcjach języka obcego. Warsztaty z Native Speakerem to dla wielu niesamowite przeżycie. W obecnych wirtualnych czasach takie spotkania stanowią wartość dodaną. W jednej chwili można być jednocześnie w Polsce i w Niemczech, współtworzyć coś niesamowitego. Zachęcamy zatem do aktywnego udziału w projektach wszystkich uczniów.

Nauczyciele języka niemieckiego

• Olimpiada Buduj z Pasją - etap okręgowy

• 22 kwietnia przeprowadzone zostały w całym kraju zawody okręgowe Olimpiady Buduj z Pasją. Organizatorem etapu okręgowego dla Mazowsza od 10 lat jest nasza szkoła. Gościliśmy uczniów ze szkół budowlanych z Warszawy, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Włocławka, Nowego Dworu Mazowieckiego i Góry Kalwarii. Impreze uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa (głównego sponsora) Pani Ewa Lubianiec - członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pani Magdalena Boniecka - Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy . Nie zabrakło również sponsorów - Sławomir Wojtun z firmy EKODOMY i Damian Majcher z firmy MIDAS.

• Pokaz iluzji

• Drodzy Uczniowie –pasjonaci j. niemieckiego!

Zapraszamy na pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Szumnego. Pozwólcie się oczarować językowi niemieckiemu :D Pokaz odbędzie się we wtorek (13.04) o godz. 18.00. Przesyłamy link do YT-Livestream: https://youtu.be/0is2K2JMtrU. A oto lista potrzebnych rzeczy:

a) talia kart (nie musi być kompletna)

b) ołówek

c) gumka recepturka

d) ręcznik np. do wycierania naczyń (nie papierowym tylko z tkaniny)

e) dobry humor:)

Bądźcie tam razem z nami, liczymy na Was!!!

Nauczyciele języka niemieckiego

• Goethe-Institut

• Uwaga Maturzyści!!!

Wirtualny tydzień drzwi otwartych - wydarzenie online