• Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

• To już po raz trzydziesty czwarty w Technikum Architektoniczno-Budowlanym w Warszawie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Tradycyjnie uczniowie z naszego Technikum wzięli udział w zawodach.

• Deutsch Plus

• Drodzy Uczniowie,

z radością informujemy, że weszliśmy do projektu Deutsch Plus i tym samym znaleźliśmy się w gronie 250 szkół z całej Polski. Projekt daje Wam ogromne możliwości rozwoju na szczeblu języka niemieckiego, ułatwi dostęp do wielu cennych materiałów, jak również ułatwi odbycie fantastycznych spotkań z młodzieżą z Niemiec. Dzięki współpracy z Instytutem Goethego w ramach projektu będziecie mogli nawiązywać wirtualne przyjaźnie z uczniami z Niemiec, uczestniczyć w różnych projektach, szkoleniach, konferencjach, konkursach i koncertach. W ofercie jest również możliwość zdawania u nas w szkole certyfikatu poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomach A1-B2. Wszystkie materiały zapewnia Deutsch Plus. Certyfikat jest doskonałym dokumentem poświadczającym znajomość języka niemieckiego, honorowanym w całej Unii Europejskiej. Stanowi niepodważalny załącznik do Waszego CV i tym samym ułatwia Wasz start na rynku pracy. Bardzo cieszymy się na nowe możliwości, jakie oferuje nam Deutsch Plus. Dostać się do programu było dość trudno, spełniliśmy szereg kryteriów i teraz możemy w pełni korzystać z przywilejów członka Deutsch Plus. O wszystkim będziemy Was informować na lekcjachJ Warto uczyć się języków obcych, dzięki nim można tylko zyskać. Czy wiecie, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów pobudzania pracy mózgu jest nauka języków obcych? Wszystko w Waszych rękach! Do dzieła, liczymy na Waszą aktywność.

Joanna Matysiak

Katarzyna Maciąg