• Instrukcja prosta - wykonanie może okazać się wyzwaniem...

    • office 365 A1 - dla uczniów i nauczycieli

    • Uczniowie ZSZ w Górze Kalwarii.

     Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany założeniem konta na platformie office 365 (licencji szkolnej office 365 A1)

     Prosze o kontakt za pośrednictwem dziennika elektronicznego Uonet+ z administrtaorem szkoły Robert Sobieraj.

    • Jak zmotywować się do systematycznej nauki po za szkołą?

   • Ćwiczenie dla całej rodziny❤️ Metoda „Przyłapany”
    • Ćwiczenie dla całej rodziny❤️ Metoda „Przyłapany”

    • Sama nazwa, przewrotnie, nie brzmi zbyt przyjemnie, bowiem przyłapywanie zwykle kojarzy nam się z zauważaniem tego, co nie koniecznie jest fajne. Tym razem będę Cię zachęcać do czegoś całkiem innego. Tu, dla odmiany, przyłapywać będziemy się tylko na tym co miłe i przyjemne. Przyrównać to można do pracy detektywa, który jest bardzo czujny i potrafi wychwycić nawet najmniejsze drobiazgi.

      

     To teraz szczegóły. Jak konkretnie to robimy?

      - Każda osoba dostaje swój własny słoiczek, najlepiej ozdobiony własnoręcznie przez nią samą lub przynajmniej podpisany jej imieniem. Nie pomijamy tu żadnej osoby. Jeśli metodę stosujemy w domu – każdy mieszkaniec dostaje naczynie. Jeśli w klasie – tu również nie pomijamy nikogo (nauczyciel również dostaje swój słoik).

      - Przygotowujemy dużo małych karteczek oraz łatwo dostępne przybory do pisania.

      

      - Na karteczkach zapisujemy (lub rysujemy) POZYTYWNE rzeczy, na których przyłapaliśmy inną osobę z rodziny lub siebie samego – tak często jak tylko to jest możliwe. Karteczkę wrzucamy do słoika osoby przez nas chwalonej.

      

      - Raz w tygodniu wszyscy spotykamy się by przeczytać zapisy na karteczkach, które znajdują się w pojemniku. Dobrze jeśli towarzyszy temu rozmowa na temat tego co nas szczególnie ucieszyło, co zdziwiło, czego nowego dowiedzieliśmy się o sobie.

     Tak jak już wspominałam, metoda z powodzeniem może zostać zastosowana zarówno w domu jak i w klasie.

     To co ważne, to by w słoiczku faktycznie znajdowały się kartki dodane nie tylko przez innych ale także te dodane przez siebie. To bowiem prowadzi do budowania samooceny nie tylko w oparciu o opinię innych osób, ale także przez to, co sami dostrzegamy w samych sobie.

      

    • Pedagog radzi...

    • Drodzy Rodzice w obecnej sytuacji, gdzie wdziera się chaos i przesyt informacji warto przede wszystkim zadbać o poczucie bezpieczeństwa u dzieci. To co ma ogromne znaczenie w budowaniu bezpieczeństwa i minimalizowaniu stresu to schematy, czynności wykonywane codziennie wręcz rutynowo, a także wzmacnianie w młodych ludziach ich poczucia wartości, uświadamianie im jak duży wpływ na przyszłość ma ich działanie. Szczególnego podejścia i wsparcia wymaga również proces nauczania w jakim uczestniczymy...​​​​​​​

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

      

     Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

      

     Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

     • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
     • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
     • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
     • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
     • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
     • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

      

     Rodzicu,

     • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
     • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
     • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
     • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
     • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
     • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     Uczniu,

     • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
     • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
     • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
     • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      

     Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

     Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

      

     Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

     • dziennik elektroniczny;
     • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
     • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

     Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      

     Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
     • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

     Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      

     Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

     Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      

     Departament Informacji i Promocji

     Ministerstwo Edukacji Narodowej

    • Zarządzenie nr 05/2020 z dnia 11.03.2020 r.

    • Szanowni Państwo,

     Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od dnia 12 marca br. do dnia 25 marca br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone.

     Dotyczy to również szkół specjalnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.W szczególnych przypadkach podyktowanych sytuacją rodzinną, szkoły podstawowe w dniach 12 marca br. oraz 13 marca br. mogą zorganizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z zachowaniem szczególnej ostrożności.

     Zawieszenie zajęć to czas szczególnej ostrożności zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. W związku z tym przekazujemy szczegółowych wytycznych dotyczących zasad postępowania ogłoszonych na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

     link do ogłoszenia:

     https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

    • Złoto dla pań i złoto dla panów.

    • Gratulacje dla naszych Szczypiornistek i Szczypiornistów !

     Wywalczyli dziś dwie pierwsze lokaty na Mistrzostwach gminnych i tym samym za tydzień wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego w piłce ręcznej.

     Życzymy powodzenia !

    • NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ

    • 4 marca w naszej szkole odbylo sie spotkanie pod tytułem ,,Narkotyki i dopalacze zabijają" prowadzone przez Rzecznika Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosława Sawickiego a w ktorym uczestniczyly I klasy mundurowe.

     Policja uświadamia swoich młodych słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

     Ponadto podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

     Nadkomisarz Sawicki przestrzegał kadetów by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.

    • Jesteśmy w dziesiątce najlepszych szkół w kraju !

    • W dniach 28.02 – 1.03.2020 odbywały się ogólnopolskie finały olimpiady BUDUJ z PASJĄ.

     Impreza miała miejsce podczas targów budowlanych na Arenie Gliwice. Wśród 16 drużyn ze szkół budowlanych z całego kraju wyłonionych  w zawodach regionalnych znaleźli się nasi uczniowie: Marek Rzepiński i Mikołaj Paprotny. W tegorocznych zmaganiach kibicował chłopcom Starosta Piaseczyński Ksawery Gut.

     Nasi uczniowie zajęli IX miejsce. Gratulujemy!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria www.zsz-gk.pl sekretariat@zsz-gk.pl
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

  • Dzień Technikum Ekonomicznego
  • Dzień KObiet w internacie
  • Wigilia w internacie
  • Antyterroryści w Naszej szkole.
  • Dzień Otwarty w "Budowlance"
  • Dzień Kadeta 2018
  • Mogiła strażników granicznych w Górze Kalwarii.
  • Dzień Chłopaka w Internacie
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-18
  • Pożegnanie klas maturalnych, rocznika 2018
  • Buduj z Pasją - Zabrze - Finał