• Przegląd kolęd i pastorałek.

• 23 stycznia 3 uczennice naszej szkoły brały udział w IX Przeglądzie kolęd i pastorałek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii. Wioletta Cicheck a i Emilia Słupek w duecie zaśpiewała pastorałkę "Maleńka przyszła miłość" a Angelika Subda zaprezentowała solo "Kolędę dla nieobecnych".

Nasz duet zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

• Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

• Uczniowie Technikum ekonomicznego, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Kalwarii zakwalifikowali się do II etapu w ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Serdecznie gratulujemy!

• Zimowy Narodowy.

• W poniedziałek 21 stycznia uczniowie z klas I Los, I Lop, II Lpo, III T, IV T, II Los, , II Bkf, III LO wybrali się wraz z p. Katarzyną Maciąg, p. Dominiką Szlązak i p.Robertem Sobieraj na lodowisko w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Zabawa była przednia, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Nie obyło się bez upadków, ale wszyscy wrócili cali i zdrowi

• Siatkarskie Igrzyska.

• Wczoraj III miejsce naszych siatkarzy w gminnych zmaganiach a dzisiaj I lokata i awans do Mistrzostw Powiatowych naszych pięknych siatkarek.

GRATULUJEMY !

• Konkurs KSP rozstrzygnięty.

• 9 stycznia 2019 w Komendzie Stolecznej Policji odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniajęcej patrona Stołecznej Policji podinspektora Policji Państwowej Mariana Kozielewskiego. W uroczystości udział wzieli kadeci klasy ILop. Następnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, ml.kadet Natalia Dmowska odebrała nagrodę za wygrany konkurs plastyczny na wizerunek podinspektora Kozielewskiego a

Dyrektor Jarosław Adwent odebrał od Komendanta podziękowania i życzenia sukcesów dla przyszłych adeptów policji z naszego LO.

Gratulujemy !

• Szlachetna paczka

• Dziś kadeci klasy II Lpo wcielili sie w role Św Mikołaja i przekazali paczkę darów dla potrzebujacej rodziny.

• Wyniki szkolnego konkursu kolęd i pastoralek.

• I miejsce Andżelika Subda

II miejsce - duet Wioletta Cichecka i Emilia Słupek

III miejsce - duet - Jakub Rygalski i Patryk Szynal.

GRATULUJEMY!!!

• Puchar o Mistrza Internatu w siatkówce został u wychowawców.

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Szkolny konkurs kolęd i pastoralek odbędzie się w piatek 14 grudnia na 6 godzinie lekcyjnej 12.45-13.30 w sali nr 5.

Chętnych solistów, duety i zespoły zapraszam do zgłaszania się do pani Maciąg do sali nr 5 lub przez messengera.

Proszę zadbać o podkłady muzyczne.

Zapraszamy!!!

• Muzeum Kazimierza Pułaskiego

• Po uroczystości mianowania uczniów na kadetów przedstawiciele wszystkich klas mundurowych wzieli udział w wycieczce do Warki. W 188 rocznice wybuchu Powstania Listopadowego uczcili pamięć Piotra Wysockiego składając wiązankę kwiatów na grobie bohatera. Następnie uczestniczyli w doskonałej lekcji historii zwiedzając muzeum Kazimierza Pułaskiego - bohatera dwóch narodów - polskiego i stanów zjednoczonych. Na zakończenie złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego.

• Dzień Kadeta

•  W rocznicę Nocy Listopadowej, w obecności dyrekcji, kadry pedagogicznej szkoły oraz licznie przybyłych gości – przedstawicieli władz powiatowych, gminnych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego o profilu Ochrona Granicy Państwowej, Służba Policyjna oraz Pożarnictwo otrzymali patent młodszego kadeta.

Tak uroczyste spotkanie było również okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań. Za pomoc oraz wsparcie udzielone szkole.

W trakcie uroczystości podpisano oficjalne porozumienie o współpracy pomiędzy 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej reprezentowaną przez: - Zastępce Dowódcy Brygady Pana ppłk. Krzysztofa Wrzesińskiego, Powiatem Piaseczyńskim reprezentowanym przez:-członka Zarządu, Powiatu Piaseczyńskiego, Panią Ewę Lubaniec- oraz Zespołem Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego reprezentowanego przez Dyrektora Pana Jarosława Adwenta.

Podczas obchodów Dnia Kadeta, funkcjonariusze NwOSG zaprezentowali sprzęt specjalistyczny i różnego rodzaju broń służbową wykorzystywaną do działań specjalnych, a także zaprezentowali wyszkolenie psa służbowego wykorzystywanego do wykrywania materiałów wybuchowych.

Wszystkim kadetom serdecznie gratulujemy, i życzymy satysfakcjonującej realizacji wyznaczonych celów.

• Stypendia Prezesa Rady Ministrów

• W dniu 26 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Najzdolniejsi uczniowie z Warszawy i powiatów okołowarszawskich otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Osoby, które otrzymały stypendia musiały wykazać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, otrzymać promocję z wyróżnieniem lub uzyskać najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Wśród wyróżnionych osób byli też nasi uczniowie:

Paulina Chajecka oraz Edgar Kołodziejczyk. Gratulujemy !

• Zbiórka słodyczy i środków czystości.

• Samorząd Szkolny organizuje zbiórkę słodyczy i środków czystości* dla dzieci z Domów Dzieci w Łbiskach koło Piaseczna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o przynoszenie darów serca do 14 grudnia w salach 13 internat i w sali 31 w budynku szkoły .

Zróbmy słodką niespodziankę dzieciakom w tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia! * perfumy, żele pod prysznic, wody toaletowe, dezodoranty wyłącznie w kulce , pasty do zębów, proszki do prania itp.

• Wicemistrzynie powiatu w piłce koszykowej.

•  GRATULUJEMY !!! GGRATULUJEMY !!! GRATULUJEMY !!! GRATULUJEMY !!! RATULUJEMY !!!