• VIII edycji Olimpiady Budowlanej "Buduj z pasją"

• Uczniowie naszego Technikum :  Mikołaj Paprotny  i  Marek Rzepiński  zajęli II miejsce w finale ogólnopolskim olimpiady budowlanej

BUDUJ z PASJĄ.

Gratulujemy!  Niebawem pojawi się film i zdjęcia z przebiegu finału olimpiady, który w tym roku odbył się w CKP w Staszowie.

• Survival

• W dniu 29.05.2019 kadeci z naszego LO brali udział w szkoleniu Survival.
          Na tym obozie przeszli prawdziwą szkołę przetrwania! Tu sprawność fizyczna nie była  najważniejsza. Liczyła  się umiejętność współpracy i odpowiednia motywacja.

40 kadetów, 4 nauczycieli i 2 wspaniałych instruktorów Survival. W takim składzie w lasach pod Sulejówkiem uczyliśmy się sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych.

Pogoda nam dopisała i wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi z uśmiechami na twarzach i bogatsi o nowe doświadczenia.

Dziękujemy naszym instruktorom, których wiedza i profesionalizm zapewnił nam bezpieczne ukończenie szkolenia. Szczerze polecamy i mamy nadzieje że jeszcze nie raz przyjdzie nam się ogrzać przy  tym samym ognisku.

• Zakład produkcyjny WEBER

• Młodzież z Technikum Budowlanego, jak co roku, odwiedziła zakład produkcyjny WEBER. Była prezentacja firmy, zwiedzenie linii produkcyjnej oraz zajęcia w laboratorium.

To były bardzo ciekawe zajęcia!

• Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

• Nasze srebrne medalistki w tenisie stołowym na arenie powiatowej.

Gratulujemy !!!

• XI Powiatowy Konkurs Recytatorski

•     Poezja Cypriana Kamila Norwida była motywem przewodnim XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, którego celem  było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży. Komisji konkursowej  przewodniczył Grzegorz Emanuel, aktor filmowy i teatralny,  któremu w jury towarzyszyły poetka Katarzyna Sioćko i przedstawiciel Wydziału Edukacji w Piasecznie.

Do konkursu zostali zgłoszeni uczniowie ze wszystkich szkół powiatowych. Zespół Szkół Zawodowych im. Marsz. F. Bielińskiego reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Tomala z II klasy technikum ekonomicznego i Wioletta Cichecka z II klasy liceum policyjnego.

Gratulujemy obu uczestniczkom konkursu!

• Pułk ochrony w Warszawie

• W dniu 26 kwietnia klasy mundurowe ILOp i I LOs z wychowawcami wzięły udział w Dniu Otwartych Koszar w Pułku Ochrony w Warszawie. Uczniowie mieli okazję poznać sprzęt i umundurowanie, jakim posługują się żołnierze WP oraz poznać ich działanie. Poza tym, pod nadzorem żołnierzy  uczniowie mieli lekcje pierwszej pomocy oraz lekcje posługiwania się najnowszym sprzętem w terenie.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.

• Wszystkim Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów, pamiętajcie że edukacja jest najlepszą inwestycją. Inwestujcie w siebie i poszerzajcie swoje horyzonty, bo „wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”

Grono Pedagogiczne

ZSZ im. Marszałka Franciszka Bielińskiego

w Górze Kalwarii.

• Warszawa -Grochów - Areszt Śledczy

• Pod koniec marca 2019 roku uczniowie II klasy kierunku "Ochrona granicy państwowej" i o profilu „Policyjnym” Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii uczestniczyli w wizycie studyjnej w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie.

Grupa uczniów, licząca 37 osób, została zapoznana ze specyfiką pracy w szeregach Służby Więziennej. Uczniom przedstawiono ogólne zasady funkcjonowania polskiego systemu penitencjarnego, przepisy dotyczące wykonania kary pozbawienia wolności i ich realizację w praktyce. Kadra aresztu zaprezentowała młodzieży również praktyczny wymiar osadzenia w izolacji penitencjarnej poprzez umożliwienie obejrzenia miejsc zakwaterowania i zatrudnienia osób pozbawionych wolności oraz miejsc rekreacji i prowadzonych zajęć kulturalno-oświatowych.

Zdjęcia : Rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie – Grochowie

• "Zwolnieni z teorii" - FINAŁ

• GRATULACJE!!!

24.04.2019 odbył się w Warszawie Wielki Finał Olimpiady „Zwolnieni z teorii” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Nasi uczniowie z Technikum nr 2 od listopada 2018 do marca br. realizowali swój autorski projekt pt. „Bilet do szczęścia seniorów”, za co zostali specjalnie wyróżnieni zajmując 7 miejsce w rankingu 150 szkół biorących udział w olipmiadzie.

Tym samym nasza szkoła znalazła się w rankingu Rzeczypospolitej jako szkoła kompetencji przyszłości!!!

Najbardziej podniosły moment Wielkiego finału odbył się podczas Gali w obecności Pani Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, przedstawicieli Google, Totalizatora Sportowego, Allegro, Coca Cola oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

• Powrót do szkoły po świętach.

• Informujemy, że 24.04.2019 r. odbędą się w szkole zajęcia dydaktyczne dla wszystkich klas.

• Komunikat.

• Szkoła podczas strajku zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo wychowawcze.

• Mistrzostwa KSP w pływaniu.

• W Mistrzostwach Komendy Stołecznej Policji w pływaniu na basenie w Górze Kalwarii w tym roku do rywalizacji przystąpili kadeci klasy policyjnej naszej szkoły.

Najlepszy okazał się mł. kadt. Karol Szewczyk.