Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowadniają, że mają wielkie serca. Z inicjatywy młodzieży, pod kierunkiem pedagoga szkolnego, rozpoczynamy zbiórkę na rzecz zwierząt przebywających w schronisku Prima-Vet w Czaplinku. Celem akcji jest wsparcie czworonogów, które każdego dnia czekają na opiekę, ciepło i odpowiednie warunki do życia.
Każdy z nas może pomóc! Schronisko zgłosiło zapotrzebowanie na konkretne artykuły, które są niezbędne w codziennej opiece nad zwierzętami. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do włączenia się w akcję oraz dostarczania rzeczy z poniższej listy:
Lista potrzebnych darów:
· sucha karma dla psów (najlepiej marki Brit)
· ręczniki papierowe
· płyny do mycia podłóg
· rękawiczki jednorazowe
· podkłady chłonne
· mydło w płynie
· pojemniki zamykane na karmę (o pojemności minimum 20 litrów)
· worki na śmieci: 35 l, 60 l, 120 l oraz 160 l (te największe – tzw. worki na gruz)
· olej jadalny
Dary można dostarczać do specjalnie oznaczonego miejsca w szkole – hol główny przy bibliotece. Zbiórka potrwa do 11.12.2025.
Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić jak najwięcej potrzebnych rzeczy i realnie poprawić codzienne warunki życia zwierząt z Prima-Vet. Każdy gest ma znaczenie — nawet drobny dar może stać się ogromnym wsparciem.
Zachęcamy do udziału! Razem możemy więcej. 🐾
Joanna Matysiak