• " Młody Elektromechanik"

     • W dniu 02.02.2023 r., na terenie szkoły odbył się konkurs z wiedzy elektromechanicznej " Młody Elektromechanik" . W konkursie brali udział uczniowie ze szkoły branżowej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych. 

      Konkurs obejmował zagadnienia związane z tendencjami rozwojowymi elektromechaniki samochodowej. 

      Zwycięscy konkursu: 

      I miejsce Aleksander Adamiec III Bel

      II miejsce Piotr Sipak II Bel

      III miejsce Dominik Januszewski III Bel

      Serdecznie gratulujemy !

      _____________________________________________________________________

     • Awanse w klasach mundurowych.

     • W dniu 31 stycznia 2022 roku kadeci klas mundurowych Liceum Ogólnokształćącego im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii zostali mianowani na kolejne stopnie służbowe (na zdjęciu kadet Jan Suwiński).

      Zgodnie z funkcjonującym w szkole Regulaminem klas mundurowych uczeń może awansować trzy razy. Stopień młodszego kadeta otrzymuje po złożeniu ślubowania, a następnie po każdym semestrze może być kolejno awansowany na stopień kadeta, starszego kadeta. O tym czy i kiedy uczeń otrzymuje awans decydują jego wyniki w nauce i zachowanie. Każda „belka” na pagonach kadetów to powód do dumy dla nich i ich rodziców.

      Gratulujemy !

      _____________________________________________________________________

     • Nasza ekipa niezawodna!

     • Znamy już wyniki konkursu na kalendarz adwentowy (Adventskalender) zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Radom.

      Z przyjemnością zawiadamiam, iż uczennica Weronika Jaworska (kl. 3 LOH) zdobyła II miejsce, uczennica Oliwia Dytmar (kl. 3 LOP) zdobyła wyróżnienie. Kalendarze prezentowane były na holu szkoły.

      Jestem dumna z wszystkich prac, które otrzymałam. Dziękuję za Waszą pracę, zaangażowanie, pomysł i kreatywne podejście.  Do konkursu zapraszam za rok.

      Joanna Matysiak

      _____________________________________________________________________

     • UWAGA MATURZYŚCI!!!

     • Nowe możliwości dla uczniów.


      Mamy przyjemność poinformować, że Pan Starosta uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe, intensywne kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów!
      Dzięki podpisanemu porozumieniu naszego samorządu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 70 % zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.


      Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla maturzystów!


      To doskonała okazja dla młodzieży, by:
      • powtórzyć materiał omawiany w szkole,
      • dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
      • omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
      • nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.


      Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 2 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.


      Co o kursach mówią nauczyciele prowadzący zajęcia? - Nauka może być fajna a egzaminy proste. Ważne, żeby się nie przejmować a bawiąc edukować. Razem z nami odkryjesz praktyczne podejście do nauki - metody zdawania egzaminów połączone z ciekawym przedstawieniem wiedzy!


      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą intensywnych kursów z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego na stronie https://www.lecturusjunior.pl/ oraz z dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na https://sklep.lecturus.pl/.
      Kanał Lecturus Junior na YT
      https://www.youtube.com/@lecturusjunior/

      Więcej informacji o Fundacji Miasto https://fundacjamiasto.pl/ oraz Lecturus https://lecturus.pl/

      _________________________________________________________________________________________

     • Zaproszenie PPP - konferencja dla nauczycieli i rodziców 16.01.2023

     •  

      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piasecznie zaprasza nauczycieli i rodziców na konferencję „Współpraca z lekarzem psychiatrą w terapii zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, depresją, anoreksją i zaburzeniami zachowania"

      Konferencja odbędzie się 16 stycznia 2023 r., godz.10.00 - 13.30, w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55.

      _____________________________________________________________________

       

     • Wyniki konkursu swiatecznego

     • Miejsce 1- Natalia Ż. 1 lop

      Miejsce 2 - Basia M. 1Te

      Miejsce 3 - ex aequo Ewelina R. 1TE oraz Oskar J. 1 lop

      Wyróżnienia: Oliwia D. 3lop oraz Martyna B. 1 lop

      _____________________________________________________________________

       

       

     • "Zwolnieni z teorii"

     • Gratulujemy przejścia do kolejnego etapu Olimpiady "Zwolnieni z teorii"

      Projekt społeczny "Kaczki dziwaczki" realizowany przez uczennice: Weronikę Żołądek, Dominikę Żołądek, Martynę Groszek, Alicję Szaran i Natalię Cytryniak przeszedł do kolejnego etapu Olimpiady. 

      _____________________________________________________________________

     • Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

     • Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego

      Śpiew, muzyka, taniec i cudowna atmosfera. Tak wspominają wczorajszą wycieczkę uczestnicy wyjazdu. Młodzież naszej szkoły miała przyjemność zobaczyć niezwykłe widowisko oparte na dramacie Lucjana Rydla „Betlejem Polskie” w wykonaniu fenomenalnego zespołu Mazowsze. To przedstawienie, w którym bierze udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Przeżyliśmy wczoraj podróż patriotyczną, sentymentalną, historyczną. Podróż w głąb naszej swojskości, polskości, tradycji. Wątki historyczne, biblijne, zatopione w realiach polskiej wsi, akcentujące najważniejsze wydarzenia zapisane na kartach polskiej historii. Więcej nie zdradzamy, to po prostu trzeba zobaczyć.

      Prawdziwa uczta dla oczu, uszu, zmysłów. Profesjonalne występy, piękne głosy, scenografia w punkt. A do tego kunszt i świetna zabawa.

      _____________________________________________________________________

     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

     • Uwaga!!!

      Szkolny konkursu kolęd i pastorałek! W środę 21 grudnia o godz. 13,30 w sali nr 5 odbędą się eliminacje do szkolnego konkursu kolęd i pastorałek. Proszę o wcześniejszą informację na dziennik, kto byłby chętny oraz podanie tytułu koledy lub pastorałki. Zainteresowane osoby musza mieć podkład na pendrive lub płycie i będą wykonywać piosenkę w sali nr 5 przed jury. Piosenkę można wykonać solo, w duecie lub zespołowo.

      Gorąco zachęcam do udziału.

      Katarzyna Maciąg

       

      _________________________________________________________________________________________

       

     • Konferencja Naukowa - Straż Graniczna wczoraj i dziś

     • W dniu 14 grudnia kadeci klas mundurowych II i III LOg wraz z opiekunami wzięli udział w I Konferencji Naukowej - Straż Graniczna wczoraj i dziś w Akademii Sztuki Wojennej. Konferencja dotyczyła tematu „Bezpieczeństwo granicy państwowej w dobie współczesnych zagrożeń”. Głównymi celami tej konferencji są: Poznanie kontekstu historycznego i roli ochrony i obrony państwa w dobie współczesnych zagrożeń. Konferencja ta składała się z panelu historycznego oraz panelu plenarnego.

      _____________________________________________________________________

     • Szkolenie strzeleckie w Warce

     • W ramach kolejnego szkolenia strzeleckiego, kadeci i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności na Warceckiej strzelnicy.

      Tym razem zajęcia skupione były na doskonaleniu oddania celnego i powtarzalnego strzału ( strzelanie na celność i skupienie).

      Na to aby oddać celny strzał składa się wiele czynników :- właściwa postawa strzelecka,- odpowiednie złożenie się do strzału,- wycelowanie,- ściąganie języka spustowego,- oddychanie,- wzrok.

      Mimo zimowej aury za oknem, sporej ilości śniegu na strzelnicy wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o nowe umiejętności strzeleckie.

      _________________________________________________________________________________________

     • Zajęcia na naszych warsztatach

     •  

      Ostatnie trzy dni gościliśmy w szkole przedstawicieli firmy Kubala.

      Firma wyposażyła nasze warsztaty w super narzędzia. Uczniowie technikum pracowali na warsztatach szkolnych stosując narzędzia firmy Kubala pod czujnym okiem pana Łukasz i Damiana. Pan Łukasz i Damian polubili naszą młodzież z klas technikum budowlanego i obiecali odwiedzić nas w tym roku szkolnym na kolejnych zajęciach ćwiczeniowych.

      Cieszymy się na tą współpracę.

      _________________________________________________________________________________________

     • Przedstawiciele naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Gminy

     • Sukces przedstawicieli naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Gminy w gminie

      Góra Kalwaria!!!!!!

      Mikołaj Zalewski wybrany przewodniczącym MRG, a Alicja Szaran wiceprzewodniczącą.

      Młodzieżowa Rada Gminy (MRG) to reprezentacja miejscowej młodzieży. W skład 21-osobowego ciała wchodzą przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w gminie Góra Kalwaria, wybrani przez uczniów.

      Rada ma za zadanie m.in. • przekazywać gminnemu samorządowi głos młodzieży w sprawach, które nastolatków dotyczą, • podejmować inicjatywy na rzecz młodych mieszkańców, • zachęcać młodzież do uczestnictwa w życiu publicznym.

      Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 października 2022 r., nastoletni rajcy złożyli ślubowanie i odebrali akty powołania. Na pierwszym swoim posiedzeniu, 6 grudnia, wybrali przewodniczącego, dwóch jego zastępców, sekretarza oraz rzecznika. Kadencja młodzieżowej rady potrwa dwa lata. Funkcję jej opiekuna pełni Aleksandra Fedynicz-Komosa, przewodnicząca Rady Miejskiej i nauczycielka w górskokalwaryjskiej podstawówce.

      _____________________________________________________________________

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIASECZYŃSKIEGO W PIŁCE KOSZYKOWEJ PANÓW.

     •  7 grudnia hala IV LO w Piasecznie zamieniła się w arenę rozgrywek powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców.Wszystkie rozegrane mecze wzbudziły wiele emocji, ponieważ koszykówka jest dziedziną bardzo widowiskową, więc publiczność również dopisała.

      Reprezentacja naszej szkoły jak zawsze godnie reprezentowała szkołę i Górę Kalwarię w rozgrywkach sportowych.Czterech finalistów z całego powiatu i III miejsce naszcyh chłopców pokazuje że mimo cięzkich ostatnich lat (pandemia, budowa hali sportowej) młodzież z "Budowlanki" wraca do strefy medalowej i mocno akcentuje swoją pozycje.

      Gratulujemy zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

      _____________________________________________________________________

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria Poland
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych