• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

          • Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

            Gratulujemy wszystkim wyróżnionym zarówno za wyniki w nauce, a także osiągnięcia sportowe oraz na olimpiadach. Dzisiejszy dzień był też ostatnim dniem dla dwóch klas branżowej szkoły I stopnia klasy 3BEL i 3BFW absolwentom życzymy powodzenia, a pozostałym uczniom niezapomnianych oraz bezpiecznych wakacji!

            Do zobaczenia we wrześniu! ❤️

          • IPA Anti-terrorist Poland

          • Przedstawiciele IPA Regionu Anti-terrorist Poland

            (byli policjanci oddziałów antyterrorystycznych)

            - mł.insp. Marek Płazowski

            - nadkom. Krzysztof Wieczorek

            - asp.szt. Jacek Kustra

            Tekst podziękowań wygłaszał najwyższy rangą odpowiadający stopniowi pułkownika

            - mł.insp. Marek Płazowski:

            PODZIĘKOWANIE na "ręce dyrekcji szkoły" dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii za współpracę podczas organizacji VI edycji zawodów strzeleckich byłych funkcjonariuszy pododdziałów antyterrorystycznych policji o Puchar Tygrysa.

            Podziękowanie szczególne dla Roberta Sosnowskiego założyciela Szkolnej Sekcji Strzeleckiej ZSZ/KŻR LOK Warka za wspólne działania.

            Podziękowania z jednoczesnym zaproszeniem do dalszej owocnej współpracy.

          • Spływ kajakowy klas 3log oraz 3tbe

          • W środę klasy 3LOg i 3TBE wraz z wychowawcami i panią ratownik wybrały się na spływ kajakowy po Pilicy, który był przedsmakiem wakacji. Aura wspaniale dopisała, humory również. Zabawy i gry w pięknych okolicznościach przyrody sprawiły, że wszyscy wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.

          • Pokaz Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego

          • Uczniów klasy 1 LO ochrona granicy państwowej spotkało szczególne wyróżnienie. Dzieki zaproszeniu prezesa stowarzyszenia „Klubu Jeździeckiego Legia Kozielska” uczestniczyli w próbie generalnej pokazu dynamicznego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, który wchodzi w skład Batalionu Reprezentacyjnego i jest kontynuatorem 1000-letniej tradycji Jazdy Polskiej.

            Ułani zaprezentowali wspaniały pokaz jazdy konnej oraz umiejętności władania białą bronią. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Po pokazie uczniowie mogli nakarmić konie, które zostały odprowadzone do stajni.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Klubie Jeździeckim Legii Kozielskiej w Warszawie, gdzie kadeci zapoznali się z zadaniami koni policyjnych oraz sami mogli wypróbować swoje umiejętności jeździeckie. Wizytę zakończyła biesiada przy grillowanych kiełbaskach. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na Wojskowych Powązkach, gdzie uczniowie mieli odnaleźć mogiły ,,Zośki” i „Rudego”.

          • Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

          • Dawno, dawno temu w odległej galaktyce zawierającej od 100 do 400 miliardów gwiazd, a zwanej Drogą Mleczną miało dojść do niezrozumiałych w pełni kontinuów pewnych zdarzeń, których ostatecznym efektem było powstanie układu planetarnego zwanego Układem Słonecznym. Układu, składającego się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich: ośmiu planet, co najmniej 205 ich księżyców, pięciu planet karłowatych i miliardów innych małych ciał, do których zalicza się planetoidy, komety i meteoroidy, a także pył międzyplanetarny.

            Tymczasem - w tymże układzie - na trzeciej planecie licząc od Słońca, zwanej Ziemią (łac. Terra), na przestrzeni kilku tysięcy lat: Filolaos z Knidos, Tales z Miletu, Arystrach z Samos, Posejdonis z Rodos, Klaudiusz Ptolemeusz, Agryppa, Zhang Heng, Menelaos z Aleksandrii, Arjabhata, Liu Xin, Mikołaj Kopernik, Galileusz, Johannes Kepler, Jan Heweliusz, Edmond Halley, James Bradley, Carl  Friderich Gauss, Edwin Hubble oraz .... uczniowie pierwszych klas Technikum i Liceum naszej szkoły zostali powiązani metafizyczną nicią głębi wszechświata.

            Wszyscy oni (wraz z innymi nieznanymi z imienia i nazwiska naukowcami) zaciekawieni tym, co "ponad nami" stworzyli różne modele Układu Słonecznego chcąc zrozumieć to, co wcześniej nie było zrozumiane, lub to, co da się jeszcze pojąć. Wszakże wszechświat jest nie tylko gdzieś tam nieuchwytnie daleko, ale także (metafizycznie - zgodnie z ideą antropocentryzmu) tu, gdzie każdy człowiek. Autorzy modeli odebrali myślami coś, czego - tak naprawdę - nie widzieli własnymi oczami, tworząc za pomocą różnych metod, narzędzi i rzeczy Układ Słoneczny po to, by inni mogli zoobrazować sobie rzeczywistość, która nas otacza. Chcieli zrozumieć, że każdy z nas, mimo iż jest niczym krótki niewidzialny z kosmosu błysk, to stanowi również konieczną część ogólnego Wszechświata, nadając wspólnie z innymi sens jego istnienia.

            Prace uczniów naszej szkoły można było podziwiać w holu głównym od 01.06.2024 do 14.06.2024. Ogrom i zainteresowanie przerosło nie tylko samych uczniów, ale i organizatora wystawy, a dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć jak urzeczywistnia się fantazja, prezentujemy kilka zdjęć. Oczywiście, kto nie miał możliwości podziwiać prac, niech żałuje, bo zdjęcia nie są w stanie w pełni oddać piękna twórczości i pomysłowości uczniów, co z nieukrywaną szczerością sami przyznajemy.

            Niech moc będzie z Wami:)

          • Kierunek: Toruń

          • W dniach 10-12.06.2024 uczniowie klas I uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej, poznając przy tym piękne zakątki województwa kujawsko-pomorskiego. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, ciekawi przygód, wyposażeni w dobry humor i otwarci na nowe. Integracja rozpoczęła się już w autokarze. Były głośne śpiewy. Na tapet poszły największe polskie hity, tj. „Przez twe oczy”, „Ruda tańczy jak szalona” i inne. Najpierw byliśmy w Gnieźnie –zwiedzaliśmy katedrę wsłuchani w opowieści pana przewodnika. Później pojechaliśmy do Biskupina, gdzie nie tylko poznaliśmy historię pierwszych osadników, gościliśmy w ich domach, obserwowaliśmy życie w osadzie oraz odpoczywaliśmy na  łonie bogatej przyrody. Pogoda w pełni nam dopisywała. Dzień był intensywny, acz przyjemny. Na obiadokolację pojechaliśmy do hotelu „Halo Toruń”, gdzie mieliśmy również zamieszkać na czas naszego pobytu w Toruniu. Przydzieleni do pokoi integrowaliśmy się. Spędzaliśmy czas na rozmowach, grach w karty, spacerach. Wszyscy zgodnie przyznajemy, że te wieczory w hotelu były nam bardzo potrzebne. Na drugi dzień poznawaliśmy Toruń. Nasza pani przewodnik pokazała nam najpiękniejsze zakątki tego urokliwego, pełnego zabytków i śladów historii miasta. A i dla odważnych się coś znalazło. Krzywa Wieża pokazała kto grzeszy, a kto nie. Chętnych do sprawdzenia własnego sumienia nie brakowało. Nie wszyscy jednak przeszli test przy wieży pomyślnie:) Na koniec kilkugodzinnego zwiedzania braliśmy udział w grze miejskiej. Prawie wszyscy rozszyfrowali hasło „Katarzynki”. Zdali zatem egzamin
            z czytania mapy, orientacji w terenie, spostrzegawczości a czasami i liczenia żab przy fontannie z flisakiem. Była też okazja do kupienia prawdziwych, tradycyjnych pierników. Pychota. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Skoncentrowany na kilku piętrach obiekt nastawiony był na interdyscyplinarną edukację. Empirycznie pogłębialiśmy wiedzę z dziedziny fizyki, chemii, biologii. Mogliśmy sprawdzić własny refleks, umiejętność logicznego myślenia, wytrzymałość, kreatywność. Trzeciego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach wypiekania pierników. Pod czujnym okiem mistrzów sztuki cukierniczej poznawaliśmy tajniki udanych wypieków. Każdy z nas upiekł własnego piernika, co więcej, mógł go udekorować i zabrać do domu. W Toruniu zwiedzaliśmy również Twierdzę  Fort IV. Trasa zwiedzania wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której widzieliśmy stanowiska ochrony dna fosy, ochotnicy własnoręcznie obrócili 200 kilogramową kopułą. Drogę oświetlały nam pochodnie. A to wszystko pod komendą pruskiego żołnierza, który przybliżał swoimi opowieściami historię końca XIX w. Wycieczkę uważamy za udaną.

            Joanna Matysiak

            Monika Królak

            Sebastian Matysiak

          • Taktyka i techniki interwencji

          • Jak co roku o tej porze kadetów naszego LO szkolą instruktorzy jak wykorzystywać środki przymusu bezpośredniego w interwencji - sami zobaczcie jak im idzie.

          • Siła tradycji z wizją przyszłości - Święto Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.

          • Obecnością na uroczystych obchodach święta ASzWoj zaszczycili dostojni goście na czele z ministrem Stanisławem Wziątkiem.

            Licznie przybyła generalicja, kadra kierownicza MON, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych, uczelni wojskowych, przedstawiciele duchowieństwa, władz Rembertowa, byli rektorzy – komendanci, kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy administracji, studenci i uczniowie klas mundurowych w tym kadeci naszego LO.

            Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z pokazem sprzętu wojskowego, uzbrojenia i umundurowania na placu apelowym uczelni. Swoje stanowiska promocyjne wystawiły także zaprzyjaźnione jednostki wojskowe. Dla wszystkich dostępny był także tradycyjny żołnierski poczęstunek – grochówka i chleb wypiekany przez wojskowych

          • Uroczystości CPKP BOA

          • 24 kwietnia br. w siedzibie Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" w Warszawie odbyła się uroczystość ku czci podkom. Piotra Molaka, który zginął tragicznie podczas operacji Policyjnej 28 lat temu na stacji benzynowej przy ul. Ostrobramskiej.

            Uczniowie klasy policyjnej ZSZ im. MArszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii po raz kolejny zostali wyróżnieni i zaproszeni przez Kierownictwo Jednostki oraz Policji na tą wyjątkową uroczystość.

            Udzial uczniów klas mundurowych o profilu policyjnym, w tego typu przedsięzięciach, stał sie już stałym elementem realizowanego programu kształcenia i wpisuje się coraz mocniej w kalendarz uroczystości organizowanych przez Kierownictwo Policji oraz organizacji zrzeszających obecnych i byłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

          • Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

          • 6 czerwca 2024 roku, m. in. w ramach obchodów Dnia Dziecka, promowania zdrowego stylu życia i sportu drużynowego odbył się Szkolny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców. Zgłosiło się 5 drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

            I miejsce zajęła drużyna - JŻS,

            II miejsce – LKS „Aligator”

            III miejsce – GS

            Rywalizacja przebiegła zgodnie z zasadą „fair play” i zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów przez panią Dyrektor.

          • Zawody Strzeleckie o Puchar TYGRYSA Warka 2024

          • W dniu 8 czerwca 2024 r. na strzelnicy w Warce zostały przeprowadzone VI zawody strzeleckie byłych funkcjonariuszy pododdziałów antyterrorystycznych policji o „Puchar Tygrysa”.

            Organizatorami zawodów był między innymi Klub Żołnierzy Rezerwy, a więc i strzelcy z naszego ZSZ.

            Dzieki perfekcyjnej organizacji był czas na korzystanie z przygotowanych atrakcji, których tego dnia nie zabrakło na Wareckiej strzelnicy.

          • Ćwiczenia terenowe z geodezji.

          • Na ćwiczeniach terenowych z geodezji uczniowie klasy 1TBG poziomowali i centrowali nad punktem teodolity optyczne na czas.

            W dalszej części zajęć młodzież wykonywała pomiar kątów poziomych metodą kierunkową przy użyciu teodolitu elektronicznego Zipp02. Teodolit #GeoMax Zipp02 to instrument do wszystkich zadań ogólnobudowlanych wymagających dokładnego pomiaru kąta.

          • I Trójbój Strzelecki

          • W dniu 22 maja 2024 r. przeprowadzone zostały zawody w ramach I Trójboju Strzeleckiego.

            Ich organizatorem była Sekcja Strzelecka KŻR LOK działająca w naszej szkole, UKS "Budowlani" Góra Kalwaria oraz oczywiście nasz ZSZ.

            We współzawodnictwie uczestniczyło 25 osób, które wzieło udział w 3 konkurencjach (strzelanie do tarczy, strzelanie dynamiczne oraz beep test).

            W zmaganiach zwycięzył Ksawery Żmijewski z 3log a na kolejnych miejscach podium uplasowali się Nikodem Bezak z 3lop oraz Bartosz Skłodowski z 2bel.

            Statuetki dla najlepszych oraz medale dla wszystkich zawodników wręczała Pani Dyrektor ZSZ Elbieta Smereczyńska, Prezesi KŻR LOK w Warce i UKS "Budowlani" w Górze Kawarii.

            Zachęcamy do obejrzenia zdjąć w naszym albumie.

          • Marsz terenowy do PARKU LINOWEGO

          •  

            Dnia 15.05.2024 klasa 2 i 3 naszego LO wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę pieszą do Parku Linowego w Pęcłąwiu.

            Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy. Mimo kilku otarć czy nieudanych prób przejścia  dzień przeminął w miłej atmosferze.

            Głównym celem wycieczki był marsz w terenie leśnym oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych oraz oczywiście integracja klasowa. 

            Na wstępie pracownik Parku Linowego zapoznał kadetów z regulaminem. Uczniowie spróbowali swoich sił, pokonując 3 trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

            Po wspólnych zmaganiach  zjedliśmy kiełbaski z grila na łonie natury i pozwoliliśmy sobie na  chwilę relaksu oraz wytchnienia.

  • Galeria zdjęć

      brak danych