• Dlaczego warto postawić na Budowlankę?

    •  Bo uczy zawodu i konsekwencji w dążeniu do celu!

     Nasz absolwent Adrian Krawczyk, trzy lata temu wygrał staż w Wydziale Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

     Dzisiaj poleca Budowlankę każdemu, kto ma chęci i nie chce martwić się o przyszłość.

    • Erasmus +

    • Serdecznie pozdrawiamy ze słonecznej Grecji Dyrekcję szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów 😉

     Pogoda jest piękna, zdążyliśmy nawet wybrać się na plażę i zamoczyć nogi w morzu!🌞

    • Rekrutacja do naszej szkoły wystartowała !

    • Tak jak w roku ubiegłym odbywa się ona przy wykorzystaniu elektronicznego systemu:

     http://warszawa.edu.com.pl

     W dniach 17 maja 2021 - 21 czerwca 2021 wypełnione i podpisane przez kandydata i przynajmniej jednego rodzica (opiekuna prawnego) wnioski można składać na trzy sposoby:

     - osobiście w sekretariacie szkoły (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa)

     - przesłać skan wniosku na adres: sekretariat@zsz-gk.pl

     - wrzucić do urny umieszczonej przy wejściu do szkoły (wniosek należy zapakować w kopertę, zakleić i opisać ją imieniem i nazwiskiem kandydata

    • Akcja Rekrutacja - Elektroniczne nabory w trakcie pandemii 2021

    • Rozpoczynamy 3 edycję Akcji Rekrutacji!

     Z tej okazji zapraszamy na bezpłatną transmisję online, na której zaprezentujemy etapy rekrutacji do szkół ponadpostawowych w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawimy kandydatom tegoroczny harmonogram naboru, opowiemy na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo przejdziemy przez proces wyboru placówek i podpisywania elektronicznego wniosku.

     Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

    • Nauczanie hybrydowe

    • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      

     Od 10 maja do 14 maja - kontynuujemy nauczanie zdalne.

      

     Od 17 maja przechodzimy na nauczanie hybrydowe.

     Od 17 maja do 21 maja - nauka w szkole będzie dla wszystkich klas pierwszych i trzecich. Klasy drugie kontynuują naukę zdalnie.

     Od 24 maja do 28 maja - nauka w szkole dla wszystkich klas drugich. Pozostałe klasy mają nauczanie zdalne.

      

     Do zobaczenia w szkole!

      

     Pozdrawiam

     E. Smereczyńska

    • Projekt Deutsch Plus

    • Drodzy Uczniowie!

     Projekt Deutsch Plus oferuje Wam wiele możliwości rozwoju. Tym razem macie możliwość skorzystania z niesamowitej oferty edukacyjnej. Jeśli myślicie o zdawaniu w przyszłości certyfikatu językowego Instytutu Goethego poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomie A1-B1  (certyfikat ten jest powszechnie ceniony i uznawany na arenie międzynarodowej)– zgłoście się na spotkania online przygotowujące do niego. Certyfikat jest płatny (ale Wy macie zniżkę), a przygotowanie do niego w pełni dla Was bezpłatne. Spotkania poprowadzone będą przez fachowców z Instytutu Goethego i oscylować będą wokół następujących obszarów: Czytanie, Pisanie, Mówienie, Słuchanie. Podszkolicie wiedzę i będzie poprowadzeni w kierunku dobrze zdanego egzaminu. Znajomość języków obcych jest kwestią istotną na rynku pracy. Zrobienie takiego certyfikatu po szkole wiązałoby się z dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami.

     Każdy zgłasza się indywidualnie – należy wejść w link: https://bit.ly/3eGz6K1 i wypełnić formularz.

      

     Zachęcamy do korzystania z szansy, jaką daje Wam udział szkoły w projekcie.

     Informacji udziela nauczyciel języka niemieckiego Joanna Matysiak.

    • Inspirujące spotkanie

    • Chętni uczniowie klas I i II pod nadzorem nauczycieli języka niemieckiego pani Katarzyny Maciąg i pani Joanny Matysiak wzięli udział w spotkaniu on-line z panią Anna Lisa Tuczek z Bonn. Spotkanie organizowane w ramach projektu Deutsch Plus, moderowane przez panią Justynę Ciecharowską z Instytutu Goethego, było świetną okazją do podszkolenia języka niemieckiego, odnalezienia się w konkretnej sytuacji komunikacyjnej jak również stanowiło bazę do poznania nowych, niespotykanych dotąd treści. Prowadząca jest profesjonalną poetry slamerką, występującą na wielu scenach w Niemczech. Na swoim koncie posiada wiele dowodów uznania. Niezwykle utalentowana, serdeczna, otwarta a co najważniejsze zarażająca pasją do twórczości literackiej. Uczniowie poznawali zasady pisania „poetry slam - tekstów”, jakże popularnych w Niemczech,  uczyli się prezentowania ich na scenie, poznali gamę ważnego słownictwa. „Było super, warsztaty były świetne, większość zrozumiałam”, brzmiały niektóre opinie uczestników. Tego typu warsztaty z pewnością motywują do systematycznej pracy, urzeczywistniają język i nadają realnego sensu temu, co ma miejsce na lekcjach języka obcego. Warsztaty z Native Speakerem to dla wielu niesamowite przeżycie. W obecnych wirtualnych czasach takie spotkania stanowią wartość dodaną. W jednej chwili można być jednocześnie w Polsce i w Niemczech, współtworzyć coś niesamowitego. Zachęcamy zatem do aktywnego udziału w projektach wszystkich uczniów.

     Nauczyciele języka niemieckiego

    • Olimpiada Buduj z Pasją - etap okręgowy

    • 22 kwietnia przeprowadzone zostały w całym kraju zawody okręgowe Olimpiady Buduj z Pasją. Organizatorem etapu okręgowego dla Mazowsza od 10 lat jest nasza szkoła. Gościliśmy uczniów ze szkół budowlanych z Warszawy, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Włocławka, Nowego Dworu Mazowieckiego i Góry Kalwarii. Impreze uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa (głównego sponsora) Pani Ewa Lubianiec - członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pani Magdalena Boniecka - Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy . Nie zabrakło również sponsorów - Sławomir Wojtun z firmy EKODOMY i Damian Majcher z firmy MIDAS.

    • Pokaz iluzji

    • Drodzy Uczniowie –pasjonaci j. niemieckiego!

      

     Zapraszamy na pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Szumnego. Pozwólcie się oczarować językowi niemieckiemu :D Pokaz odbędzie się we wtorek (13.04) o godz. 18.00. Przesyłamy link do YT-Livestream: https://youtu.be/0is2K2JMtrU. A oto lista potrzebnych rzeczy:

     a) talia kart (nie musi być kompletna)

     b) ołówek

     c) gumka recepturka

     d) ręcznik np. do wycierania naczyń (nie papierowym tylko z tkaniny)

     e) dobry humor:)

      

     Bądźcie tam razem z nami, liczymy na Was!!!

      

     Nauczyciele języka niemieckiego

    • Goethe-Institut

    • Uwaga Maturzyści!!! 

      Wirtualny tydzień drzwi otwartych - wydarzenie online

     Już w nadchodzącym tygodniu w dniach 13.-16.04.2021 zapraszamy uczniów ostatnich klas na  Wirtualny tydzień drzwi otwartych, organizowany wspólnie przez Goethe-Institut, DAAD, Ambasadę Niemiec i Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Gościem Goethe-Institut będzie Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej. Podczas kolejnych spotkań zaprezentowane zostaną oferty dot. studiowania w Niemczech (DAAD) oraz możliwości zawodowych związanych ze znajomością języka niemieckiego (Ambasada Niemiec i AHK Polska). Spotkania odbędą się w języku polskim. Dalsze informacje znajdują się na stronie internetowej Goethe-Institut: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/unt/for/gia/fka.cfm?event_id=22163644&fuseaction=events.detail& a także na Facebooku: https://fb.me/e/2355VX69q

     Joanna Matysiak

     Katarzyna Maciąg

     Ewa Gromadzka

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych