• BIBLIOTEKA SZKOLNA W DOBIE PANDEMII

• Niestety biblioteka szkolna jest nieczynna do odwołania, ale to wcale nie znaczy, że nie pracujemy...

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

do współpracy, dyskusji, kontaktów online za pomocą dziennika elektronicznego
          lub za pomocą aplikacji Ms TEAMS, z której korzystacie podczas lekcji. Założyłyśmy dla Was zespół o nazwie "BIBLIOTEKA" do którego można dołączyć za pomocą linku:

Można umówić się na spotkanie lub po prostu zostawić wiadomość w wolnej chwili. Możecie też zostawiać tam propozycje zakupu książek lub opowiedzieć innym o ciekawych książkach, filmach, które właśnie  przeczytaliście, obejrzeliście.

Po nowe informacje związane z biblioteką zaglądajcie do naszego działu na stronie szkolnej:
          O szkole / Biblioteka

ZAPRASZAMY.

AKCJA "MOJA BIBLIOTEKA" W DOBIE PANDEMII

Jak wiecie, od dłuższego czasu w naszej Bibliotece trwa akcja " MOJA BIBLIOTEKA" w ramach, której sami wybieracie jakie książki kupujemy do biblioteki szkolnej. Wystarczy napisać na karteczce tytuł
          i autor i wrzucić tę karteczkę do pudełka w czytelni.

Teraz też możecie decydować o zakupach nowych książek. Tym bardziej, że macie więcej czasu na przeglądanie propozycji różnych wydawnictw w Internecie. Zapraszamy do przesyłania swoich propozycji w wiadomościach do nauczycieli bibliotekarzyw dzienniku elektronicznym.

Jak tylko to będzie możliwe, zakupimy wybrane przez Was książki i z przyjemnością wypożyczymy je Wam ;-)

• POWODZENIA MATURZYŚCI !

• Drodzy Maturzyści,okoliczności ukończenia przez Was szkoły średniej są niewątpliwie smutne i bardzo niecodzienne.

Zapiszą się one w historii jako czas globalnego spowolnienia świata pogrążonego w pandemii, ale też jako czas dający nam ważną lekcję.Wasza matura zbiega się z innym egzaminem jaki wszyscy dziś zdajemy. Egzaminem szczególnym i wcale niełatwym. Spróbujcie przejść przez niego ze spokojem i ufnością, że świat odbuduje się mądrzejszy i bardziej uważny na potrzeby człowieka, potrzeby natury, bardziej troskliwy wobec Waszych pragnień i marzeń.

Powodzenia na wszystkich egzaminach, jakie przyjdzie Wam w życiu zdawać!

• Pedagog podpowiada....Jak osiągać cele.

•  Dlaczego tak często planujemy, marzymy, a nie zawsze udaje nam się to osiągnąć. Czemu postanowienia noworoczne przedawniają się zwykle już 2 stycznia? Jak ustalać cel, by mieć większą szansę na jego realizację. Wskazówki poniżej:)

• I zrobione!!!

• Praca dla WIELKICH LUDZI!!! Jej autorem jest uczennica klasy mundurowej.

Dziękuję w imieniu Adresatów!!!!

• Pedagog proponuje

•  Dla TYCH , którzy niosą pomoc, dla TYCH , którzy dbają o nasze bezpieczeństwo . Podziękujmy IM.

Osoba do kontaktu: Renata Ozimek

• office 365 A1 - dla uczniów i nauczycieli

• Uczniowie ZSZ w Górze Kalwarii.

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany założeniem konta na platformie office 365 (licencji szkolnej office 365 A1)

Prosze o kontakt za pośrednictwem dziennika elektronicznego Uonet+ z administrtaorem szkoły Robert Sobieraj.

• Ćwiczenie dla całej rodziny❤️ Metoda „Przyłapany”

• Sama nazwa, przewrotnie, nie brzmi zbyt przyjemnie, bowiem przyłapywanie zwykle kojarzy nam się z zauważaniem tego, co nie koniecznie jest fajne. Tym razem będę Cię zachęcać do czegoś całkiem innego. Tu, dla odmiany, przyłapywać będziemy się tylko na tym co miłe i przyjemne. Przyrównać to można do pracy detektywa, który jest bardzo czujny i potrafi wychwycić nawet najmniejsze drobiazgi.

To teraz szczegóły. Jak konkretnie to robimy?

- Każda osoba dostaje swój własny słoiczek, najlepiej ozdobiony własnoręcznie przez nią samą lub przynajmniej podpisany jej imieniem. Nie pomijamy tu żadnej osoby. Jeśli metodę stosujemy w domu – każdy mieszkaniec dostaje naczynie. Jeśli w klasie – tu również nie pomijamy nikogo (nauczyciel również dostaje swój słoik).

- Przygotowujemy dużo małych karteczek oraz łatwo dostępne przybory do pisania.

- Na karteczkach zapisujemy (lub rysujemy) POZYTYWNE rzeczy, na których przyłapaliśmy inną osobę z rodziny lub siebie samego – tak często jak tylko to jest możliwe. Karteczkę wrzucamy do słoika osoby przez nas chwalonej.

- Raz w tygodniu wszyscy spotykamy się by przeczytać zapisy na karteczkach, które znajdują się w pojemniku. Dobrze jeśli towarzyszy temu rozmowa na temat tego co nas szczególnie ucieszyło, co zdziwiło, czego nowego dowiedzieliśmy się o sobie.

Tak jak już wspominałam, metoda z powodzeniem może zostać zastosowana zarówno w domu jak i w klasie.

To co ważne, to by w słoiczku faktycznie znajdowały się kartki dodane nie tylko przez innych ale także te dodane przez siebie. To bowiem prowadzi do budowania samooceny nie tylko w oparciu o opinię innych osób, ale także przez to, co sami dostrzegamy w samych sobie.

• tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677 Administrator IT tel. +48 506 616 616