• Konkurs świąteczny z języka niemieckiego
    • Konkurs świąteczny z języka niemieckiego

    • Choinka, prezenty, święty Mikołaj… Tegoroczne święta są inne, przepełnione troską o zdrowie własne i naszych bliskich. Zróbmy jednak wszystko, aby choć trochę poczuć magię świąt. Magię, na którą tak wszyscy czekamy przez cały rok.

     Drodzy Uczniowie! Proponuję Wam konkurs nie do odrzucenia! Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego/ oddz. Radom/ zaprasza do skonstruowania własnego kalendarza adwentowego (Adventskalender). Praca powinna być przestrzenna, wykonana samodzielnie. Następnie należy zrobić 3 zdjęcia dokumentujące proces powstania kalendarza (bez ujmowania wizerunku osoby biorącej udział w konkursie). Wszystkich zainteresowanych poproszę o kontakt ze mną poprzez dziennik elektroniczny. Poza trzymaniem kciuków oferuję pomysły i podpowiem co nieco.

     Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka (drzwiczki, przegródki, pojemniczki itp.) z niespodziankami (słodycze, drobne przedmioty, obrazki, słówka, zwroty, zadania do wykonania itd.).

     Co równie ważne -wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

     Kalendarze należy wykonać do 7 grudnia. Zachęcam - czekają nagrody, a i odpowiednia ocena wpadnie😊

     Joanna Matysiak

    • 11 Listopada - Święto Niepodległości

    • 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny.

     Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

    • Konkurs pieśni patriotycznych!

    • Zapraszam do udziału w konkursie pieśni patriotycznych, który z racji pandemii może się odbyć w nieco odmiennej formie.

     Każdy z uczestników nagrywa film z prezentacją pieśni i wysyła plik do mnie na chat prywatny (TEAMS) do 11 listopada.

     Może być wykonanie indywidualne oraz duet. Miłe widziany ubiór w barwach patriotycznych.

      

     Serdecznie zapraszam do udziału.

     Organizator: Katarzyna Maciąg

    • Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc!

    • To, w naszej szkole nie pusty slogan!

     Uczniowie technikum uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym przez nauczycieli Uniwersytetu Warszawskiego i Narodowy Bank Polski.

     Na początek był wykład na temat zarządzania naszymi finansami a w drugiej części warsztaty w formie gry decyzyjnej, w której uczyliśmy się podejmowania kluczowych dla naszej przyszłości decyzji dotyczących edukacji, inwestycji i ich konsekwencji.

    • ZDALNA NAUKA

    •  Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Zakaz wychodzenia z domów młodzieży, zdalna nauka od 4 klasy podstawowej.

      Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Zakaz wychodzenia z domów młodzieży, zdalna nauka od 4 klasy podstawowej, zamknięte restauracje. Jakie zasady będą nas obowiązywać od soboty?

    • NAUCZANIE HYBRYDOWE

    • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 2020 r. z dnia 16 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

     OD DNIA 19.10.2020 SZKOŁA PRZECHODZI W NAUCZANIE HYBRYDOWE

     • W dniach 19.10 – 23.10.2020 - klasy, które pozostają w NAUCZANIU STACJONARNYM:

     4TBE, 3LOS, 3LPO, 3TBE, 3BKF, 2PTB, 2PTE, 2GBE, 1BEL, 1BKF, 1LOG, 1LOH, 1LOP, 1TB, 1TE

     • W dniach 19.10-23.10.2020 klasy, które przechodzą w NAUCZANIE ZDALNE:

     2PB1, 2PP1, 2PP2, 2PS1, 2PS2, 2GB1, 2GP, 2GPS, 2GS

     Pracujemy zgodnie z planem lekcji.

     Wszystkie lekcje (w tym zdalne) rozpoczynają się zgodnie z planowaną według obowiązującego planu lekcji godziną rozpoczęcia.

     Lekcje na platformie TEAMS trwają do 30 minut.

     Podstawowym narzędziem komunikacji między nauczycielami i uczniami pozostaje DZIENNIK ELEKTRONICZNY.

     Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się zgodnie z planem lekcji w systemie stacjonarnym.

    • Biegi przełajowe

    • W dniu 15 października 2020r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Rejonu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Piasecznie. Młodzież startowała w kat. dziewcząt i chłopców w dwóch rocznikach 2003 i 2004/05 i młodsi.

     Reprezentantami naszej szkoły byli:

     - Klaudia Błachnio - 1 m

     - Martyna Baczyńska - 2 m

     - Jan Majowski - 1 m

     - Aleksander Szurgot - 4 m

     - Igor Rączka - 6 m

     - Dariusz Dziedziak

     - Stefan Szczepek

     Uczniowie którzy zajęli miejsca 1-6 będą reprezentować szkołę na Mistrzostwach Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się na wiosnę.

     Serdecznie gratulujemy zawodnikom za wysiłek włożony w dzisiejszą imprezę sportową. Życzymy wytrwałości w budowaniu formy.

     Trzymamy kciuki!

    • WYBORY

    • 24 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

     W wyniku głosowania i decyzją Samorządów Klasowych w bieżącym roku szkolnym Zarząd będzie 5 osobowy, w nastepującym składzie:

     1. Kalbarczyk Milena

     2. Chołuj Aleksandra

     3. Szymański Piotr

     4. Kulig Karolina

     5. Hrysta Wiktor

    • Placówka SG w Mielniku.

    • Placówkę SG w Mielniku odwiedzili 6 października uczniowie II klas mundurowych naszego LO. Wizyta odbyła się w ramach szkolnego programu innowacji pedagogicznej mającego na celu wychowanie uczniów w duchu patriotyzmu, pielęgnowaniu tradycji narodowych i pamięci walk w obronie granic i niepodległości Polski oraz kształtowaniu postaw obywatelskich.

     W trakcie spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zaprezentowano również  sprzęt na co dzień używany w służbie oraz zademonstrowano pokaz umiejętności psa służbowego  „ IPO” .Wizyta zakończyła się wyjazdem w okolice granicy państwowej, gdzie omówione zostały zasady poruszania się i zachowania w strefie nadgranicznej oraz przebieg i oznakowanie linii granicy państwa. W drodze powrotnej młodzież miała okazję zapoznać się walorami turystycznymi Mielnika i okolic. Odwiedzili miedzy innymi Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej - Muzeum w Mielniku oraz odkrywkową kopalnie kredy . Następnie pojechali na Świętą Górę Grabarka czyli miejsce, gdzie od stu­leci podążają prawosławni pielgrzymi.

     Na koniec tej wyprawy odbyło się integracyjne ognisko na którym nie zabrakło pysznych pieczonych kiełbasek i słodkości. 

     Po regeneracji w godzinach wieczornych wróciliśmy do Góry Kalwarii z poczuciem spełnienia - to był dobry dzień. 

    • Wycieczka do Lublina

    • 1 października klasy policyjne 2PP1 i 1 LOP w ramach edukacji historycznej odbyły wycieczkę do Lublina. Zwiedzanie zaczęli od Muzeum Państwowego na Majdanku, które pielęgnuje pamięć i rozwija wiedzę historyczną o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Uczniowie zapoznali się z historią obozu oraz wystawami umieszczonymi w obozowych barakach: Przybyli do getta… Odeszli w nieznane …,  ekspozycją kilkuset tysięcy butów ofiar, multimedialną wystawą Więźniowie Majdanka, ekspozycją warunków bytowych. Bardzo duże wrażenie na zwiedzających wywarł budynek krematorium oraz mauzoleum z prochami ofiar obozu.

     Kolejnym etapem zwiedzania było stare miasto w Lublinie: Zamek Lubelski, Brama Grodzka. Plac po Farze, Trybunał Koronny, renesansowe kamienice na rynku, Bazylika i klasztor oo. Dominikanów z salą unii lubelskiej, Katedra z salą akustyczną i kryptami. Po Majdanku i lubelskiej starówce oprowadzał ksiądz Paweł Śmierzchalski, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

     Ostatnim etapem było Muzeum Wsi Lubelskiej – skansen, na terenie którego znajdują się zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Uczniowie podzieleni na dwie grupy zwiedzili sektory: Wyżyna Lubelska,  RoztoczePowiśle LubelskiePodlasieNadbuże oraz sektor dworski i miasteczkowy. 

    • Wirtualna Gazetka Szkolna w naszej szkole.

    • Wirtualna Gazetka Szkolna to elektroniczny ekran zamontowany na korytarzu, jest nowoczesnym odpowiednikiem tablicy korkowej.

     Wirtualna gazetka jest nie tylko narzędziem ułatwiającym komunikację w szkole, ale także podnoszącym atrakcyjność naszej placówki. Na ekranie pojawiają się najważniejsze informacje z różnych dziedzin, komunikaty, konkursy i akcje prowadzone w naszej szkole oraz zdjęcia z uroczystości szkolnych, wycieczek.

     Odtwarzacz multimedialny ze specjalnym oprogramowaniem pozwala na podawanie non stop najprzeróżniejszych wiadomości, zdjęć i filmów. Oprócz tego w pamięci tego urządzenia wpisane są gotowe slajdy, np. zegar odmierzający czas do wakacji, losowanie „szczęśliwego numerka”, kronika historyczna, fiszki językowe, przyrodnicze, przedmiotowe.

     Mamy nadzieję, że ta forma komunikowania się przypadnie wszystkim do do gustu.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677 Administrator IT tel. +48 506 616 616
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • uks-budowlani@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych