• Dzień kadeta klasy 1LOG

     • Dziś odbyło się uroczyste nadanie patentu oraz stopnia kadeta uczniom klasy 1LOG. Dowódcami uroczystości byli uczniowie klasy 3PS1, asystę honorową wystawiła klasa 3GS, pododdziałami asystującymi byli uczniowie klas 2LOG i 2LOP. Po uroczystości dzięki uprzejmości Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej nastąpił pokaz psa służbowego oraz broni.

     • Depresja?

     • Uzależnienia, uwarunkowania genetyczne, stres, izolacja społeczna, konflikty w rodzinie czy traumatyczne wydarzenia to tylko niektóre z czynników mogących „wywołać” depresję. To poważna i coraz częściej występująca choroba, także wśród młodzieży. Nie należy jej bagatelizować ani traktować jak zwykłego pogorszenia samopoczucia, chwilowego smutku czy sezonowej chandry. Trudno ją leczyć i dlatego tak ważna jest profilaktyka, o której mówiła pani Urszula Sarnecka – coach i trener rozwoju osobistego, na zajęciach dla uczniów z klas: 2 Bel, 2 TB, 2 Bkf, 3GP, 3 Pte, 2 LOg, 1TBE naszej szkoły. Ten niezwykle ważny temat wywołał pewne kontrowersje, ale najważniejsze, że rozpoczął dyskusję o tym problemie.

     • Szkolny Konkurs kolęd i pastorałek!!!

     • Zbliża się pora Adwentu i Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam do wejścia w świąteczny klimat dzięki corocznemu konkursowi kolęd i pastorałek. Zapraszam do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie kolęd i pastorałek.

      Regulamin:

      Solistów, duety i zespoły zapraszam do przesłania nagrania kolędy z linią melodyczną w wersji online. Można przesłać nagranie przez Teams na mój chat prywatny (Katarzyna Maciąg) lub dostarczyć nagrania na pendrive do dnia 01 grudnia (środa). Możliwa jest również prezentacja w sali nr 5 w wersji stacjonarnej

      Rozstrzygnięcie konkursu -5 grudnia

      Udział w konkursie będzie premiowany pochwałą a dla trzech pierwszych miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody!

      Oceniany będzie dobór repertuaru, sposób wykonania oraz ubiór związany ze Świętami Bożego .

      Czekam na Wasze zgłoszenia i zapraszam do wejścia w magię Świąt w imieniu swoim i jury!!!🙂

      Katarzyna Maciąg

     • Niezwykła lekcja wf

     • Zajęcia wychowania fizycznego dla klasy II LO h, II TB, II LO g, które odbyły się  10 listopada w Hangarze 646 to był wysiłek fizyczny połączony ze świetną zabawą i zdrową rywalizacją. Rekreacja  połączona z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi w nowoczesnym wydaniu sprawiła, że NIKT nie przyniósł zwolnienia.

     • Akademia Czujnego Rodzica

     • Szanowni Państwo,

      Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Temat spotkania: „Oswoić dziecięce lęki”.

      Podczas spotkania porozmawiamy o tym czego boją się dzieci, skąd się biorą dziecięce lęki oraz o tym, jak wesprzeć dziecko w trudnych dla niego chwilach i czy tak samo działać w przypadku strachu przed czymś realnym, jak lęku przed tym, co naprawdę nie istnieje. Spróbujemy zastanowić się nad tym, co dzieje się z rodzicem towarzyszącym zalęknionemu dziecku. Poszukamy sposobów na rozwijanie w sobie obszarów spokoju i pewności oraz podpowiemy kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty w radzeniu sobie ze strachem.

      Spotkanie poprowadzi Iwona Osik, psycholog, pedagog, mediator rodzinny. Wspiera dzieci i dorosłych w poszukiwaniu sposobów konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami i odkrywaniu własnej drogi rozwoju.

      Wtorek, 23 listopada, w godzinach 17:30-19:30.

     • Drodzy Uczniowie – konkurs z języka niemieckiego!

     • Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najlepszy, najpiękniejszy, najbardziej wymyślny kalendarz adwentowy (Adventskalender). Konkurs jest organizowany przez PSNJN oddz. Radom i skierowany do wszystkich chętnych, kreatywnych uczniów. Przedmiotem Konkursu są prace przestrzenne (Adventskalender) wykonane samodzielnie.

      Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka (drzwiczki, przegródki, pojemniczki itp.) z niespodziankami (słodycze, drobne przedmioty, obrazki, słówka, zwroty, zadania do wykonania itd.).

      Prace powinny być wykonane indywidualnie. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

      Konkurs składa się z dwóch etapów

      • Etap szkolny  -  Uczestnik przynosi pracę do swojej szkoły oraz jej 3 zdjęcia (bez osoby wykonującej): 1 zdjęcie  z procesu powstawania pracy i 2 gotowego kalendarza (zdjęcia powinny pokazywać pracę w różnych ujęciach). Jeśli kalendarz zawiera elementy niewidoczne, należy je również zaprezentować  na zdjęciu. 
      • Do Finału przechodzą 3 prace ze szkoły. Biorą one udział w rywalizacji na szczeblu międzyszkolnym. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z dowolnych materiałów, w dowolnym formacie.

      Komisja konkursowa, zarówno ta szkolna jak i międzyszkolna ocenia:

      - zgodność pracy z podanymi wymaganiami

      - pomysłowość i oryginalność pracy

      - estetykę i technikę wykonania pracy

      - sposób zaprezentowania pracy na zdjęciach.

      Dodatkowym atutem będzie wykorzystanie w pracy języka niemieckiego.

      Prace, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnicy przynoszą do szkoły do dnia 01 grudnia 2021 i przekazują nauczycielowi języka niemieckiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 grudnia 2021.

       

       

     • Lekcja ZUS

     • W dniach 19 i 20 października br. uczniowie Technikum ekonomicznego brali udział w lekcjach ZUS będących wstępem do przygotowania Olimpiady ZUS. Podczas zajęć uczniowie poznali historię ubezpieczeń społecznych oraz najważniejsze zadania, jakie ZUS wykonuje wobec ubezpieczonych, świadczeniobiorców i płatników składek. Każdy z uczestników spotkania otrzymał podręcznik z ćwiczeniami.

     • List od Ambasadora

     • 3 października 1990 r. to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Niemiec. Niemiecka Republika Demokratyczna (NRD) dołączyła do Republiki Federalnej Niemiec (RFN) – dwa kraje stały się jednym po 41 latach podziału. W związku z tym wydarzeniem każdego 3. dnia października obchodzi się w Niemczech Dzień Jedności Niemiec – jedno z najważniejszych świąt narodowych. Z tej też okazji, mając na uwadze kształtowanie pozytywnych relacji polsko-niemieckich, uczniowie wraz z nauczycielem j. niemieckiego napisali list do ambasadora Niemiec w Polsce, pana Arndta Freytag von Loringhoven. W liście przesłanym do ambasady znajdowały się życzenia oraz przesłanie do budowania poprawnych stosunków międzysąsiedzkich, bo tylko takie mogą przynieść coś dobrego. Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom, gdy przyszła odpowiedź od samego ambasadora. W odpowiedzi znajdowały się podziękowania i radość z tak bogatej świadomości historii, potrzeby nauki języków obcych, która w dzisiejszych czasach jest kluczowa. Jak podaje pan ambasador Arndt Freytag von Loringhoven jesteśmy „partnerami i przyjaciółmi”, jest zadowolony, że uczniowie tak pilnie uczą się języka niemieckiego. W dalszej części listu zachęca do dalszego budowania pozytywnych relacji a tym samym do „budowania mostów”, które w przestrzeni międzynarodowej są pożądane.

       

      Joanna Matysiak

  • Galeria zdjęć

    brak danych