• Szkolny konkurs pieśni patriotycznej!

     • Zachecam do udziału w konkursie pieśni patriotycznej. Szczegóły w regulaminie.

      Zapraszam serdecznie!!!

      Regulamin konkursu

      Chętnych solistów i duety zapraszam do przesłania nagrania pieśni patriotycznej z linią melodyczną w wersji online.

      Można przesłać nagranie przez Teams na mój chat prywatny (Katarzyna Maciąg) lub dostarczyć nagrania na pendrive do dnia 03 listopada.

      Rozstrzygnięcie konkursu - 8 listopada

      Udział w konkursie będzie premiowany pochwałą a dla trzech pierwszych miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody!

      Oceniany będzie dobór repertuaru, sposób wykonania oraz ubiór związany ze Świętem Niepodległości.

      Podziel się swoim talentem i wyraz swój patriotyzm!!!

      Zapraszam w imieniu swoim i jury

      Katarzyna Maciąg

     • Wycieczka do Oświęcimia

     • 7 październik młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Częstochowy na Jasną Górę i do Oświęcimia, w którym znajduje były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady „KL Auschwitz – Birkenau”.

      Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które wraz z przewodnikami z Muzeum odbyli kilkugodzinny „spacer pamięci” po największym cmentarzysku jaki pozostał po zagładzie kilku narodów, dokonanym przez nazistowskie Niemcy (III Rzeszę) rządzone podczas II wojny światowej przez Adolfa Hitlera.

      Pierwsza część dotyczyła zwiedzania głównych miejsc obozu w Auschwitz: brama wjazdowa z napisem: Arbeit macht frei (Praca czyni wolnym), miejsce obozowej orkiestry, plac apelowy, szubienice dla więźniów – uciekinierów, Block 6 – wystawa jak wyglądało życie więźnia, „Ściana straceń”, celę ojca bł. Maksymiliana Kolbe, krematorium, miejsce stracenia Rudolfa Höss – założyciela i Komendanta obozu, baraki obozowe, gdzie przebywali więźniowie, pomieszczenia gdzie pozostały oprawki okularów, buty, kule i protezy, walizki, naczynia kuchenne, i inne przybory. Uczniowie uzupełnili wiedzę historyczną nt. polityki niemieckich nazistów w obozie, m.in.: jaka była dawka żywieniowa na 1/osobę (1500-1700 kcal), że tylko więźniom z KL Auschwitz tatuowano nr obozowy, o tym że nosili specjalne ubrania „pasiaki”, prawie każdemu robiono zdjęcia identyfikacyjne, dowiedzieli się także, że występowały specjalne oznaczenia kategorii więźniów, o czasie pracy w obozie (10-11h dziennie), a także o eksperymentach pseudomedycznych dr Mengele.

      Następnie udaliśmy się oddalonego o kilka km – drugiego Obozu Auschwitz II Birkenau – Brzezinka, do którego Niemcy przywozili i więzili później głównie jeńców radzieckich, ostatecznie jednak stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady Żydów w ramach tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Wchodząc na jego teren przekroczyliśmy wartownię SS tzw. „Bramę śmierci”, potem udaliśmy się na rampę kolejową, gdzie Niemcy dzielili – poprzez selekcję – więźniów na tych, którzy szli prosto na śmierć i na tych którzy nadawali się do pracy, widzieliśmy ruiny krematoriów, baraki drewniane i murowane; jeden z takich murowanych widzieliśmy także od środka.

     • Rozkład jazdy autobusów

     • Szanowni Państwo,

      Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuję, że na prośbę Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego została dokonana zmiana w kursowaniu linii autobusowej L30. Od najbliższego poniedziałku tj. 11.10.2021 r. kursy:- 15:30 (Góra Kalwaria - Czarny las)- 16:30 (Góra Kalwaria - Czarny las)

      - 7:00 (Czarny Las - Góra Kalwaria)- 750 (Czarny Las - Góra Kalwaria)

      będą zatrzymywać się na przystanku przy cmentarzu w Górze Kalwarii.

      W związku z powyższym zmianie uległ również rozkład jazdy, który został zamieszczony na stronie www.wtp.waw.pl w zakładce rozkłady jazdy (należy wybrać przystanek autobusowy, z którego pasażer będzie chciał skorzystać i zmienić datę na 11.10)

     • WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Hrytsa Viktor - przewodniczący 

      Siadaczko Gabriela- zastępca przewodniczącego

      Kania Kinga - członek

      Kuliga Karolina - członek

      Wiadrowska Zuzanna - członek

      Włosińska Aleksandra - członek

     • PSG w Łodzi

     • W dniu 28 września br. kadeci naszej szkoły z klas 2 Log oraz 3 PS2 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Placówki Straży Granicznej w Łodzi.

      Siedziba PSG w Łodzi mieści się na terenie międzynarodowego Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta, znajdującego się w samym centrum Polski niedaleko skrzyżowania autostrad A1 i A2. Zlokalizowany około 6 km od centrum Łodzi. Lotnisko obsługuje loty rejsowe krótkiego i średniego zasięgu tanich linii lotniczych do miast europejskich.Zasięg terytorialny Placówki Straży Granicznej w Łodzi obejmuje całe województwo łódzkie tj. trzy miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice oraz powiaty/gminy: kutnowski, łęczycki, łowicki, zgierski, wieruszowski, poddębicki, zduńsko wolski, sieradzki, wieluński, łaski, pajęczański, bełchatowski, radomszczański, piotrkowski, pabianicki, opoczyński, rawski, tomaszowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki. Funkcjonariusze z PSG w Łodzi wykonują więc swoje ustawowe zadania na obszarze ponad 18 200 km2, zamieszkiwanym przez ponad 2,5 mln osób.Kadeci mieli okazję poznać infrastrukturę terminala Portu Lotniczego im. Reymonta. Następnie zapoznali się z zadaniami Straży Granicznej realizowanymi w porcie lotniczym takimi jak odprawa graniczna podróżnych, poddani zostali kontroli bezpieczeństwa wchodząc do strefy zastrzeżonej terminala oraz mieli możliwość obejrzeć i przymierzyć sprzęt wykorzystywany w działaniach minersko – pirotechnicznych.Następnie kadeci autokarem do przewozu pasażerów udali się do siedziby Lotniskowej Straży Pożarnej gdzie mogli zobaczyć specjalistyczne pojazdy Straży Pożarnej przystosowane do gaszenia statków powietrznych.Kolejnym punktem wizyty w Łodzi było zwiedzanie nowo otwartego Centrum Nauki i Techniki EC1. Dokładne obejrzenie całości ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1 może zająć nawet... dwa dni. Absolutne minimum to 3 godziny, Na prawie 8,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w EC1- Zachód stanęły trzy ścieżki edukacyjne, których aranżacja kosztowała 45,6 mln zł. Pierwsza ścieżka edukacyjna dotyczy przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy i cywilizacji, a trzecia pozwala zgłębić tajemnice mikro- i makroświata. Pobyt w centrum zakończono „wizytą w kosmosie” tzn. w planetarium.

  • Galeria zdjęć

    brak danych