• Ogólnopolski Dzień Budowlańca

     • W dniach 24-25 września uczniowie IV klasy technikum budowlanego: Marcin Adamek, Patryk Kołaciński i Bartłomiej Sadurski wraz z nauczycielami Mariuszem Kunką i Anną Lipczyńską uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIM DNIU BUDOWLAŃCA w Tarnobrzegu.

      Reprezentanci szkół branży budowlanej z CAŁEJ POLSKI przybyli do Tarnobrzega na dwudniowe zmagania. W piątek były zajęcia z firmami KUBALA, FESTOOL i BLUE DOLPHIN. Popołudniu uczestnicy zwiedzili Muzeum Przemysłu Siarkowego i odbyli spacer nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W sobotę odbyły się rywalizacje szkół w sześciu konkurencjach.

      Nasi UCZNIOWIE zajęli III miejsce.

      Gratulujemy!!!

     • Spotkanie z językiem niemieckim

     • 20 września uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielkami Katarzyną Maciąg i Joanną Matysiak udali się do Warszawy na lekcję pt. „Spotkanie z językiem niemieckim”. Przebojem wydarzenia był kiosk przeniesiony żywcem z Niemiec, gdzie można było zaopatrzyć się w lubiane i znane artykuły produkowane w Niemczech np.: misie Haribo. W rolę sprzedawcy wcielili się niemieckojęzyczni pracownicy Instytutu. „Dla uczniów to niepowtarzalna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe a walutą były tym razem nie euro lub złoty, ale punkty za poprawnie rozwiązane zadania oczywiście związane z niemieckim. Na imprezie „Spotkaj się z niemieckim w Warszawie” liczy się przede wszystkim dobra zabawa” – wyjaśniała Karin Ende, dyrektorka działu językowego Goethe Institut w Warszawie. Uczniowie wyposażeni w kartę z zadaniami udawali się od stoiska do stoiska i realizowali poszczególne wyznaczone zadania. Wszystko oczywiście po niemiecku i za pieczątki, które później wymieniali na upominki. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami bez problemu. Pomimo niesprzyjającej pogody, bo było dość chłodno, zabawa była udana. Uczniów rozgrzewały gorące rytmy muzyki -  występ zespołu MunichSuperCrew okazał się strzałem w dziesiątkę. Chcąc nie chcąc nogi aż wyrywały się do tańca. Ciekawy okazał się również występ popularnego magika Piotra Szumnego, którego początki kariery zawodowej są związane właśnie z Niemcami.

      Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele niemieckiej ambasady, konsulatów, a także takich organizacji jak DAAD i ZfA.

      Były quizy, zabawy, rebusy. Już teraz piszemy się na następne tego typu spotkania. Taka lekcja języka niemieckiego uzmysławia uczniom jak ważna jest nauka, poznawanie słownictwa i przede wszystkim wyzbycie się barier językowych. Uwieńczeniem wycieczki był gorący hamburger w pobliskim McDonalds.

      Dziękujemy Wam, drodzy Uczniowie, spisaliście się na medal!

       

      K. Maciąg, J. Matysiak

     • KONKURS PLAKATU TURYSTYCZNEGO - EDJ 2021

     • Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego corocznie 26 września, Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Plakatu Turystycznego.

      Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać samodzielnie plakat przedstawiający wybrane miasto lub region w Europie, które odwiedzili lub chcieliby odwiedzić. Praca powinna zawierać nie tylko zdjęcia lub obrazy kojarzące się z tym miejscem, ale przede wszystkim jego opis w języku angielskim lub niemieckim.

      Opis ma zawierać:

      1. Podstawowe informacje geograficzne dotyczące wybranego miasta lub regionu.

      2. Własne wrażenia z pobytu, informacje o ciekawych wydarzeniach i miejscach w odwiedzonych lokalizacjach. Ewentualnie - w przypadku opisu celu wymarzonego wyjazdu - opis zamierzeń i oczekiwań odnośnie podróży oraz pobytu w wybranym mieście lub regionie.

      Prace wykonane dowolną techniką na papierze w rozmiarze co najmniej A3, należy dostarczyć w dniach 27-28 września 2021 do nauczyciela języka obcego w swojej grupie lub klasie.

      Plakaty będą oceniane przez nauczycieli językowców w ramach przynależnych im grup pod kątem pomysłowości, estetyki, treści, spójności, poprawności i zakresu użytych środków językowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami odpowiednio z języka angielskiego lub niemieckiego, a także wystawione na tablicach w klasach lub na korytarzach.

       

                                                                                                                Dominik Krywiński

     • Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

      organizuję zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki w Majdanach k/Kozienic. Zapraszam wszystkich do udziału.

      Schronienie w Domu Samotnej Matki mogą znaleźć  kobiety z dziećmi, które nie mają gdzie się podziać lub uciekły przed swoimi oprawcami.

      Dom Samotnej Matki w Majdanach jest prowadzony przez fundację „Bez Mamy i Taty”. Jej prezesem jest Antoni Świderek, który jest wychowankiem domu dziecka. Jak przyznaje, swoją działalnością chce odwdzięczyć się za dobro, które otrzymał w dzieciństwie.

      Parasol ochronny Fundacji rozpościera się nad głowami około 250 osób w całym kraju. W Majdanach docelowo tymczasowe lokum ma znaleźć 13 kobiet z dziećmi.

      W Polsce przemoc domowa dotyka wielu kobiet, dla których ośrodek taki jak ten w Majdanach to azyl, gdzie mogą się schronić z dala od swojego oprawcy. Dlatego w Domu Samotnej Matki pod Kozienicami spotkamy kobiety z całego kraju.

       

      Placówka potrzebuje wszystkiego, absolutnie wszystkiego od sztućców po talerze, kubki, chemię i żywność (długoterminową)

      .

      Za każdą możliwość pomocy będziemy wdzięczni, zbiórka jest ciągła.

      Oferowane dary proszę składować w wyznaczonym miejscu przy sekretariacie szkoły.

      Pierwszą turę pomocy zaplanowano do 1 października.

      Z góry dziękuję,

      Joanna Matysiak

     • Odznaka jakości

     • Z ogromną radością zawiadamiam, iż Krajowe Biuro eTwinningu przyznało nam odznakę jakości za projekt pt. „Fiktive Familie” realizowany od stycznia do czerwca.

      Drodzy Uczniowie – dziękuję Wam za pracę i pełne zaangażowanie. Jestem dumna, że mogliśmy razem współpracować przy tym projekcie. Życzę Wam, aby pasja, jaka się w Was zrodziła do nauki języka niemieckiego rosła w siłę. Mam nadzieję, że wyczekujecie kolejnych projektów i że są one dla Was rozwojowe i kreatywne. Zapraszam po odbiór imiennych odznak jakości. Do zobaczenia przy następnym projekcie! Bis zur nächsten ProjektarbeitJ

      Joanna Matysiak

     • Pod palmami

     • Dnia 9 września 2001 roku klasa 2 LOg wybrała się pieszo do parku linowego " Pod palmami" w Pęcławiu.

      Pogoda od godzin porannych dopisywała, a dobre humory sprawiły że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy.

      Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów nietypowych.

      Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w parku linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

      Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia.

     • Tajemnicza Twierdza Osowiec

     • Już na samym początku roku szkolnego klasa policyjna naszego LO wybrała się na wycieczkę na Podlasie do Twierdzy Osowiec.

      Twierdza znajduje się na terenie jednostki wojskowej i wstęp do niej bez przewodnika jest niemożliwy.

      Naszą wyprawę zaczeliśmy od muzeum twierdzy. To właśnie tutaj można znaleźć:

      -bronie używane w walce,

      -mundury żołnierzy, wiele przedmiotów charakterystycznych dla wojen w tym okresie.

      Tutaj również poznaliśmy historię budowy twierdzy.

      Po wyjściu z muzeum przewodnik zabrał nas na długi spacer po korytarzach twierdzy. Poza zwiedzeniem naziemnej części mieliśmy możliwość zwiedzenia jej rozległych podziemi. To właśnie w ciemnych korytarzach poczuliśmy to, co czuli żołnierze w latach wojny. Poza zimnem i wilgocią zmagali się oni z ciemnościami oraz wiecznym strachem. Dane nam było to poczuć, gdy przewodnik zgasił latarki i zaprosił nas do przejścia korytarza po ciemku. Wówczas zaczeliśmy czuć respekt i odnosić się do tych murów w inny sposób.

      Ważną rolę w twierdzy odgrywały kaponiery i półkaponiery, w których to ulokowane było 67 armat obronnych, kaliber 57 i 76mm. Za czasów świetności Twierdzy Osowiec na jego terenie znajdowały się baraki magazynowe, zespół ceglanych i drewnianych domów, a nawet cerkiew.

      Zwiedzanie twierdzy przebiegło bardzo szybko. Przewodnik opowiadał z wielką pasją i nie było zakazu robienia zdjęć.

      Przy okazji odwiedzenia Osowca zwiedziliśmy równierz Biebrzański Park Krajobrazowy - Centrum Edukacji i Zarządzania

      Takich widoków nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w Polsce

     • Szczepienia uczniów

     • Drodzy rodzice,

      w dniach 13-19.09.2021 r. odbędzie się tydzień szczepień uczniów w szkołach. Do 12.09.2021 r. wychowawcy zbiorą deklarację i zgody od osób chętnych. Szczepienia odbędą się w najbliżsyzm punkcie szczepień lub zostanie on zorganizowany na terenie szkoły.

      Punkty zapewnią m.in. obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.

      Podczas akcji szczepień w szkołach zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły. 

      Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia) złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem (Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19). Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia dziecka. Rodzic może upoważnić inną osobę, która podczas szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę (opiekun faktyczny). W szkole opiekę nad uczniami sprawuje nauczyciel.

      Rodzice zainteresowani szczepieniami proszeni są o bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

      Poniżej list Ministra Zdrowia, materiały edukacyjne dotyczące szczepień, rekomendacje przed szczepieniem, deklaracja oraz kwestionariusz wywiadu.

  • Galeria zdjęć

    brak danych