• Dlaczego warto postawić na Budowlankę?

•  Bo uczy zawodu i konsekwencji w dążeniu do celu!

Nasz absolwent Adrian Krawczyk, trzy lata temu wygrał staż w Wydziale Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Dzisiaj poleca Budowlankę każdemu, kto ma chęci i nie chce martwić się o przyszłość.

• Erasmus +

• Serdecznie pozdrawiamy ze słonecznej Grecji Dyrekcję szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów 😉

Pogoda jest piękna, zdążyliśmy nawet wybrać się na plażę i zamoczyć nogi w morzu!🌞

• Rekrutacja do naszej szkoły wystartowała !

• Tak jak w roku ubiegłym odbywa się ona przy wykorzystaniu elektronicznego systemu:

W dniach 17 maja 2021 - 21 czerwca 2021 wypełnione i podpisane przez kandydata i przynajmniej jednego rodzica (opiekuna prawnego) wnioski można składać na trzy sposoby:

- osobiście w sekretariacie szkoły (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa)

- przesłać skan wniosku na adres: sekretariat@zsz-gk.pl

- wrzucić do urny umieszczonej przy wejściu do szkoły (wniosek należy zapakować w kopertę, zakleić i opisać ją imieniem i nazwiskiem kandydata

• Akcja Rekrutacja - Elektroniczne nabory w trakcie pandemii 2021

• Rozpoczynamy 3 edycję Akcji Rekrutacji!

Z tej okazji zapraszamy na bezpłatną transmisję online, na której zaprezentujemy etapy rekrutacji do szkół ponadpostawowych w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawimy kandydatom tegoroczny harmonogram naboru, opowiemy na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo przejdziemy przez proces wyboru placówek i podpisywania elektronicznego wniosku.

Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

• Nauczanie hybrydowe

• Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Od 10 maja do 14 maja - kontynuujemy nauczanie zdalne.

Od 17 maja przechodzimy na nauczanie hybrydowe.

Od 17 maja do 21 maja - nauka w szkole będzie dla wszystkich klas pierwszych i trzecich. Klasy drugie kontynuują naukę zdalnie.

Od 24 maja do 28 maja - nauka w szkole dla wszystkich klas drugich. Pozostałe klasy mają nauczanie zdalne.

Do zobaczenia w szkole!

E. Smereczyńska

• Projekt Deutsch Plus

• Drodzy Uczniowie!

Projekt Deutsch Plus oferuje Wam wiele możliwości rozwoju. Tym razem macie możliwość skorzystania z niesamowitej oferty edukacyjnej. Jeśli myślicie o zdawaniu w przyszłości certyfikatu językowego Instytutu Goethego poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomie A1-B1  (certyfikat ten jest powszechnie ceniony i uznawany na arenie międzynarodowej)– zgłoście się na spotkania online przygotowujące do niego. Certyfikat jest płatny (ale Wy macie zniżkę), a przygotowanie do niego w pełni dla Was bezpłatne. Spotkania poprowadzone będą przez fachowców z Instytutu Goethego i oscylować będą wokół następujących obszarów: Czytanie, Pisanie, Mówienie, Słuchanie. Podszkolicie wiedzę i będzie poprowadzeni w kierunku dobrze zdanego egzaminu. Znajomość języków obcych jest kwestią istotną na rynku pracy. Zrobienie takiego certyfikatu po szkole wiązałoby się z dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami.

Każdy zgłasza się indywidualnie – należy wejść w link: https://bit.ly/3eGz6K1 i wypełnić formularz.

Zachęcamy do korzystania z szansy, jaką daje Wam udział szkoły w projekcie.

Informacji udziela nauczyciel języka niemieckiego Joanna Matysiak.