• Centrum Nauki Kopernik

• Klasy 3 i 4 LOg wraz z opiekunkami miały dzisiaj okazję przenieść się w przyszłość oraz dowiedzieć się m.in o początkach sztucznej inteligencji i jej zastosowaniach, oraz poznać roboty najnowszej generacji na ciekawych i pouczających wystawach w Centrum Nauki Kopernik. Największą atrakcją był piesek- robot, gry i pokazy interaktywne. Prezentacja filmu w Planetarium dotycząca mapy nieba i podróży Voyagera 1 i 2 były dopełnieniem tej edukacyjnej przygody.

• Dzień Otwarty Szkoły

• 19 marca był ciekawym dniem dla Naszej Szkoły, ponieważ odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klas 8 oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą na rok szkolny 2024/2025 liceum, technikum oraz szkoły branżowej I stopnia.

Mamy nadzieję, że odwiedzający już we wrześniu dołączą do naszej społeczności.

• Okręgowe zawody Olimpiady BUDUJ Z PASJĄ

• 14 marca odbyły się w naszej szkole zawody okręgowe Olimpiady BUDUJ z PASJĄ. Szkoła jest siedzibą okręgu mazowieckiego, gościliśmy więc zespoły uczniów ze szkół budowlanych z Mazowsza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Oszczędłowicz i Wiktoria Ejmocka. Czekamy na wyniki zmagań uczestników.

• Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

• W dniach 13-14 marca został rozegrany eliminacyjny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Zawody rozegrane były systemem „każdy z każdym „. Po zaciętej rywalizacji obydwie drużyny żeńska i męska zajęły 2m i awansowały do zawodów powiatowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie

• Mistrzostwa Gminy w Koszykówce 3x3.

• Co tu dużo pisać... nasi panowie wygrali dzis wszystkie swoje mecze i ze złotym medalem Mistrzów Gminy w koszykówce 3x3 meldują się obok naszych dziewczyn na piatkowych Mistrzostwach Powiatowych w Piasecznie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Góraaaaaaaaaaaaaa..... Górą !!!

• Klasy mundurowe z LO w Górze Kalwarii szkolą się razem z Wojskami Obrony Terytorialnej w Książenicach.

• 40 kadetów Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii wzięło udział w kolejnej odsłonie szkoleń.
            Podczas całodziennego szkolenia nasi kadeci poznawali podstawy żołnierskiego rzemiosła.
            Współpraca jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi to ważny element działania Sił Zbrojnych w Polsce. Jej celem jest angażowanie społeczeństwa w sprawy związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.

Właśnie na tej podstawie w dniu 12 marca , odbyło się szkolenie klasy mundurowej naszego LO.
            Dzięki temu możliwa jest współpraca w obszarze szeroko pojętej edukacji w zakresie obronności i kształtowania wśród młodzieży postaw patriotycznych. Z kolei WOT w ten sposób może rekrutować w swoje szeregi uczniów klas mundurowych, dla których służba wojskowa jest naturalną kontynuacją wybranego kierunku edukacji.

Zajęcia, które pozwoliły uczniom poznać niektóre z tajników sztuki wojskowej, przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy z 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach.

• Etap wojewódzki Olimpiady ZUS

• 5 marca 2024 roku na Wydziale Ekonomicznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się wojewódzki etap olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W etapie wojewódzkim wzięło udział 21 zespołów z całego Mazowsza, a w całej Polsce – 333 drużyny.

Przedstawicielami naszej szkoły była trzyosobowa drużyna uczniów technikum ekonomicznego klasy piątej tj. Natalia Cytryniak, Weronika Żołądek i Bartłomiej Kosiński. Uczniowie ci zostali zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady, której I etap odbył się w całej Polsce 28 listopada ubiegłego roku.

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 10 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m.in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które przynosi legalna praca.

• 21. rocznica akcji w Magdalence

• W nocy z 5 na 6 marca br uczniowie klasy 2 LOp wzięli udział w  uroczystościach z okazji 21 rocznicy upamiętnienia wydarzeń w Magdalence.
            W 2003 roku funkcjonariusze Zarządu Bojowego Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, na terenie jednej z posesji w Magdalence, rzeprowadzili akcję zatrzymania grupy szczególnie niebezpiecznych przestępców podczas, której śmierć poniosło dwóch policjantów, a siedemnastu odniosło obrażenia.
            W uroczystości uczestniczyli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster oraz Dowódca Centralnego Pododziału Kontrterrorystycznego Policji BOA insp. Łukasz Pikuła.
            Uczniowie Naszej Szkoły złożyli wieniec przed pomnikiem upamiętniającym poległych funkcjonariuszy i zaciągnęli wartę honorową.

• Akcja #Komórkomania

• Akcja #Komórkomania na dziś zakończona Udało się zarejestrować 20 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dziękujemy za Waszą obecność, wolontariuszom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie

DOBRO POWRACA !

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE 3X3.

• W środę w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w koszykówce 3×3.

Wzięło w nich udział 10 zespołów z klas I, II, III i IV.

Organizacja mistrzostw miała na celu wyłonienie najlepszych zawodników , którzy będą reprezentować naszą szkołę w zawodach gminych a może i powiatowych ;)

Gorące gratulacje dla wszystkich uczestników 🏆🇵🇱🏆🏆

• Kolejny sukces Dominika Jankowskiego z 4 LOG

• 5 marca Dominik uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP, zajmując ponownie 2 miejsce w województwie mazowieckim!

20 kwietnia będzie walczył na etapie centralnym o kolejne indeksy na uczelnie wyższe.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!