• Mistrzostwa Szkoły w TS

• 30.01.2024r. rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego.

Do rywalizacji przystąpiły 4 panie i 38 panów. Panie grały w systemie każdy z każdym.

Panowie grali systemem pucharowym do wyłonienie 6 zawodników a następnie każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1. Rawska Natalia 2 t
            2. Wandel Julia 4 lop
            3. Krupa Maja 2 t
            4. Skonieczna Sonia 2bel

Chłopcy:

1. Sąpór Kamil 4log
            2. Kocyk Mikołaj 3bel
            3. Pawlak Bartłomiej 1lop
            4. Krzyczkowski Krzysztof 2bmw
            5. Kołodziejczak Damian 4log
            6. Bardłowski Dawid 2tg
            7. Oliszewski Nikodem 1bel, Kowalczyk Mateusz 1lop, Kacprzak Jakub 2tg, Orlik Kamil 2bel,
            8. Czapnik Igor 1lop, Luśniak Kacper 2log
            9. Jarosz Krystian 1log, Jarzynka Jakub 1log, Nobis Aleks 1log, Traczyk Mariusz 2tg, Sasin Jakub 2bmw, Szlązak Kacper 2log, Modelski Dawid 3log
            10. Krupa Kacper 1log, Potraski Fabian 1log, Podnajmer Marcin 2bmw, Bogumił Mateusz 4 log
            11. Duda Patryk 1log, Duś Filip 1log, Kuciński Dominik 2bf, Posiewka Adrian 1log, Żelechowicz Kamil 1log, Rozmysłowski Alan 1lop, Żurawski Mikołaj 2tg, Zulczyk Bartek 2log, Zych Mateusz 3log, Gwara Piotr 2log, Rudecki Bartłomiej 1log, Kowalczyk Jakub 2lop, Bugalski Dawid 2bel, Zakrzewski Marcin 3bel, Głaska Patryk 3log
          • Konkurs na Kalendarz Adwentowy rozstrzygnięty

• Z radością informujemy, że uczennica klasy I LOP, Helena Szczypek, zdobyła II miejsce w konkursie na Kalendarz Adwentowy.

Konkurs był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (oddział Radom) i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich z całego okręgu radomskiego i poza radomskiego.

Helenie serdecznie gratulujemy a uczniom, którzy brali udział konkursie, składamy podziękowanie. Wszystkie prace były na świetnym poziomie, i -jak mówi prezes PSNJN Anna Własiuk – „konkurencja była spora. Jury konkursu stało przed trudnym wyborem”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

Nauczyciele języka niemieckiego

• Konkurs " Młody Elektromechanik"

• W dniu 31.01.2024r., w Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii odbyła się druga edycja szkolnego konkursu wiedzy z elektromechaniki samochodowej pt. Młody Elektromechanik.

W konkursie brało udział 14 - stu uczniów z klas branżowych. Spośród nich komisja wyłoniła laureatów konkursu, których prace zostały nagrodzone.

I miejsce Mikołaj Kocyk 3Bel

II miejsce Damian Dombek 2 Bel

III miejsce exquo Szymon Mońko 3 Bel, Piotr Sipak 3 Bel, Dawid Bugalski 2 Bel.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

• 32 Finał WOŚP - Policz się z cukrzycą

• Wielkie podziękowania dla naszych młodych wolontariuszy za bezinteresowną pracę i wzorową realizację zadań podczas 3 Biegu WOŚP w Górze Kalwarii w dniu 28 stycznia 2024r. Każdy finał to wielki dzień, kiedy możemy pomagać i być razem.

• Wyniki konkursu "Merry Chistmas Everyone!"

• Znamy już wyniki szkolnego konkursu "Merry Chistmas Everyone!" jak co roku pomysłowość naszych uczniów nie zna granic a poziom wykonania ozdób jest bardzo wysoki. Po burzliwych obradach 1 miejsce zajęła uczennica klasy 2TE Maja K za wianek ze skrzatem, 2 miejsce uczennica klasy 1LOP Agata R za ręcznie udekorowaną bombkę, natomiast 3 miejsce uczennica klasy 2TE Ewelina R za nowoczesnego skrzata. Komisja przyznała również dwa wyróznienia dla Barbary M uczennicy klasy 2TE za wykonanie łąńcucha z ozobami z włóczki oraz dla ucznia klasy 2LOP Macieja Sz za papierową bombkę.

Wszystkim uczniom dziękujęmy za udział w konkursie.

• Lodowisko tuz obok

• Korzystając z okazji, że mamy blisko lodowisko, klasa 3 LOg z opiekunami skorzystała z okazji do zaprezentowania swoich umiejętności łyżwiarskich. Ruch to zdrowie, więc korzystajmy.

• Blue Dolphin

• Blue Dolphin - to firma z nowoczesnymi rozwiązaniami do malowania. Przedstawiciel tej firmy poprowadzil zajęcia warsztatowe dla naszych budowlańców. To byla fajna lekcja.

• TENIS STOŁOWY

• Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym pań i panów., któe odbędą się po feriach 30 stycznia (wtorek) o godz: 12:30 .Zapisy do 29.01.2024 u nauczycieli WF.

• Wizyta w Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego

• W ubiegłym tygodniu dzięki wsparciu p. Marka Bąka, grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego, prowadzone przez Stowarzyszenie - Grupę Historyczną Zgrupowania "Radosław". Była to niezwykła lekcja historii, opowiedziana z prawdziwą pasją i poparta wieloma eksponatami zgromadzonymi przez członków Stowarzyszenia. Dla uczniów była to cenna lekcja, bo opowiadała o tragicznych losach ich rówieśników, którym przyszło żyć w trudnych czasach.

• Sukces w Olimpiadzie ZUS!!!!

• Uczniowie technikum ekonomicznego: Natalia Cytryniak, Weronika Żołądek i Bartłomiej Kosiński zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady ZUS "Wszystko, co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń społecznych"
            Serdeczne gratulacje!!! Brawo!!!
            Trzymamy kciuki :)