• Erasmus 2023 - (dzień 2)

• Następny słoneczny dzień ekonomiści zaczęli od praktyk, na których zgłębiali wiedzę dotyczącą rodzajów podatków występujących w Grecji. Porównywali systemy rozliczeń w Polsce i Grecji oraz kalkulowali i rozliczali różne podatki oraz składki. Podczas gdy, ekonomiści tworzyli i wypełniali odpowiednie dokumenty dotyczące składek na ubezpieczenie społeczne/ zdrowotne i emerytalne, technicy fryzjerstwa uczyli się odpowiednio stosować narzędzia fryzjerskie, zapoznali się ze stosowanymi preparatami chemicznymi do koloryzacji, pielęgnacji włosów czy ich stylizacji, a także konserwacją urządzeń fryzjerskich.

Natomiast technicy budownictwa rozpoznawali obiekty budowlane, rozróżniali ich konstrukcję i technologię ich wykonania. Rozpoznawali materiały budowlane, a także planowali prace budowlane oraz tworzyli harmonogram.

Pierwsze dwa dni dały nam chwilę wytchnienia, ale to dopiero początek nauki oraz wrażeń jakie czekają naszych uczniów w kolejnych dwóch tygodniach. Jesteśmy zmobilizowani do dalszych wyzwań.

Projekt pt. „Budowanie na podstawie europejskiej praktyki zawodowej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

• Kalimera! Wracamy na greckie szlaki...

• Po raz kolejny Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego rozpoczął swoją przygodę. Grupa 30 uczniów specjalizująca się na kierunkach technik ekonomista, technik budownictwa oraz fryzjer wyjechało na straż zagraniczny realizowany w ramach projektu nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000070338.

Po południu 29 października dojechaliśmy do hotelu Poseidon Palace położonego w miejscowości Leptokarya na Riwierze Olimpijskiej, gdzie przywitała nas piękna pogoda oraz Morze Egejskie. Po zakwaterowaniu oraz obiedzie, mieliśmy jeszcze chwilę na spacer po okolicy i odpoczynek.

W kolejnym dniu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym, na którym poznali najważniejsze zasady praktyk oraz reguły panujące w hotelu. Następnie odbyli szkolenie BHP, podczas którego zapoznali się ze stanowiskami pracy i sprzętem oraz z zasadami bezpiecznej pracy. Zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poznali również procedury postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia podczas wykonywania obowiązków, zakres uprawnień, a także reguły współpracy w zespole oraz podstawy funkcjonowania w branży. To dopiero początek nauki oraz wrażeń jakie czekają naszych uczniów w kolejnych dwóch tygodniach.

• Zajęcia fotograficzno-przyrodnicze

• W dniu 12 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia fotograficzno-przyrodnicze w terenie. Zostały poprowadzone z udziałem przyrodnika i fotografa z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - panem Pawłem Fabijańskim.

Głównym celem tego programu było zainteresowanie uczestników fotografią przyrody.

Zorganizowano konkurs z nagrodami ksiazkowymi. Pierwsze miejsce w kategorii LIŚĆ otrzymali: Patrycja Ogrodnik i Sebastian Zawiślak z klasy 2 Lop.

Pierwsze miejsce z kategorii DRZEWO otrzymali Joanna Góraj z klasy 3 Lop oraz Magda Szymaniak z 3 Log.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą pracę i zaangażowanie.

Organizatorzy: Alicja Leszczyńska i Aneta Mielczarek