• Informacje dla rodziców

• Internat Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego

·         Miejsce w internacie przyznawane jest na cały rok szkolny i rodzice zobowiązani są do opłacania kosztów zamieszkania przez cały rok szkolny.

·         Internat zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę wychowawczą.

·         W internacie prowadzone są zajęcia wychowawcze. Młodzież uczy się poszanowania i tolerancji dla innych, odpowiedzialności, samorządności, nabywa umiejętność życia w grupie, usamodzielnia się, rozwija osobowość.

·         Wychowankowie mają zapewnione warunki do nauki i wypoczynku.

·         W przypadku choroby wychowanka należy zgłosić ten fakt telefonicznie intendentce bądź wychowawcy dyżurnemu, co pozwoli na odpis żywieniowy dziecka (kartki żywieniowe należy zwrócić po powrocie do internatu).

·         Wyjazd do domu w ciągu tygodnia wymaga zwolnienia się u wychowawcy w internacie. Rodzic potwierdza telefonicznie przyjazd dziecka do domu.

·         W przypadku nieobecności w internacie nie zwraca się kosztów zamieszkania, a koszty wyżywienia podlegają zwrotowi od drugiego dnia licząc od daty zgłoszenia rezygnacji, jeśli zgłoszenie nastąpiło do godz. 10.00.

·         Mieszkańcy internatu mogą korzystać z opieki lekarskiej Nocnej Pomocy Lekarskiej w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii przy ul. Szpitalnej  1.

·         Wychowanek nie powinien posiadać w internacie cennych rzeczy i kosztownych ubrań. W przypadku kradzieży internat nie ponosi odpowiedzialności (dotyczy także rzeczy pozostawionych na weekend).

·         Mieszkańcy internatu podzieleni są na grupy wychowawcze. Z każdą grupą pracuje jeden lub dwóch wychowawców (na zmianę).

·         W internacie obowiązują przepisy BHP, ppoż. oraz regulamin mieszkańca internatu. Z dokumentami tymi wychowankowie zapoznają się w pierwszym tygodniu pobytu w internacie.

·         Nagrodą za wzorowe zachowanie jest pochwała wpisana do karty wychowanka oraz list pochwalny do Rodziców.

·         Za nieprzestrzeganie regulaminu wychowanek może być ukarany naganą wychowawcy, naganą kierownika, naganą kierownika z ostrzeżeniem o skreśleniu z listy mieszkańców lub może zostać skreślony z listy mieszkańców czasowo bądź na stałe.

Dokumenty niezbędne do zakwaterowania:

Ø  Wypełniony wniosek o przyznanie miejsca w internacie

Ø  Umowa w sprawie zamieszkania w internacie

Ø   Dowody wpłaty za wyżywienie