• Mistrzostwa KSP w pływaniu.

• W Mistrzostwach Komendy Stołecznej Policji w pływaniu na basenie w Górze Kalwarii w tym roku do rywalizacji przystąpili kadeci klasy policyjnej naszej szkoły.

Najlepszy okazał się mł. kadt. Karol Szewczyk.

• Olimpiada ZUS - etap II

• W dniu 15 marca 2019 uczennice Technikum nr 2 Kasia Wojciechowska, Julia Pello i Magda Tomala reprezentowały naszą szkołę w II etapie Olimpiady ZUS, który odbył się na terenie Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

• "Śladami Euklidesa"

• "Śladami Euklidesa" to konkurs matematyczny, w którym nasza szkoła bierze udział od wielu lat.

W tym roku szkolnym I etap konkursu odbył się 13 grudnia 2018, wzięło w nim udział 12 uczniów. Do II etapu - 7 marca 2019 - na szczeblu powiatowym zakwalifikowanych zostało 7 uczniów naszej szkoły:Pacuszka Klaudia i Proczek Karol - 1 T,Szcześniak Marta i Przybylska Aleksandra - 2 T,Celejewski Aleksander - 1 Lpo,Węgiełek Sara - 2 Lpo.

Gratulujemy przejścia do ostatniego etapu.

• VIII edycja olimpiady "Buduj z pasją" 2019

• Eliminacje regionalne (mazowieckie)  odbyły się w tym roku w Nowym Dworze Mazowieckim w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w nowo wybudowanych warsztatach szkolnych. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Uczniowie Michał Paprotny oraz Marek Rzepiński otrzymali ciekawe nagrody. Nagrody dla uczestników Olimpiady ufundowali sponsorzy: Starosta Powiatu Piaseczyńskiego, Starosta Powiatu Nowodworskiego. Sponsorami olimpiady byli również Firma Weber Saint- Gobain, Kubala, EKO- DOM. Gratulujemy Michałowi i Markowi i trzymamy kciuki podczas finałów ogólnopolskich.

• Łączy nas sport nie uzależnienia

• W dniu 14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ,,Łączy nas sport nie uzaleznienia".

Spotkanie poprowadzili asp.sztab. Maciejem Blachliński z KPP Piaseczno oraz wielokrotny Mistrz Świata Piotr Bąkowski.

• Mistrz Powiatu w Szczypiorniaku!!!

Chłopcy z naszej szkoły postarali się o wspaniały triumf. 8 marca brali udział w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.

W hali LO w Piasecznie byli bezkonkurencyjni dla rówieśników.Kapitan naszej drużyny po odebraniu złotego medalu powiedział:

-Graliśmy dziś dla naszych pięknych Pań z okazji ich święta, Wszystkiego Najlepszego.

Gratulujemy naszym Mistrzom!!!

• Poznaj swoje prawa w pracy

• 20 lutego 2019 roku w Warszawie odbył się etap regionalny konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Dwoje uczniów z klasy pierwszej Technikum wzięło udział w konkursie. Szkoła otrzymała podziękowanie od Okręgowego Inspektora Pracy za udział w programie Kultura Bezpieczeństwa.

• Na Paluchu

• W ramach działalności zespołu przyrodniczego p. Alicja Leszczyńska i  p. Beata Grudzień zorganizowały zbiórkę akcesoriów i suchej karmy dla zwierząt w schronisku na Paluchu. Finałem była wycieczka 27.02.2019 r. Brali w niej udział uczniowie klas I i II oraz opiekunowie p. Beata Grudzień i p. Danuta Basa. Uczestnikom los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, o czym  świadczyły łzy wzruszenia, a także chęć zastania wolontariuszem w schronisku.

Dzięki profesjonalnej i empatycznej opowieści p. Ani, która na co dzień zajmuje się tymi szczególnymi zwierzętami zyskaliśmy ogromną wiedzę o  charakterach psów oraz o ich zwyczajach. Podczas naszej wycieczki był też ciekawy akcent medialny.
          W drodze do schroniska zatrzymaliśmy się na "górce widokowej " przy lotnisku Okęcie, gdzie można obserwować lądujące i startujące samoloty.  Jakież było nasze zdziwienie, że właśnie w tym czasie kręcony był tam kolejny odcinek programu TV Polsat. Wystąpiliśmy więc jako statyści . Ekipa tworząca materiał chętnie zrobiła sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Niestety nie wiemy kiedy będzie wyemitowany odcinek popularnej serii.

• Srebrni Szczypiorniści

• Srebrny medal wywalczyli szczypiorniści naszej szkoły podczas Mistrzostw Gminnych w Piłce Ręcznej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wasze zwycięstwo na zawodach powiatowych.