• Stolen Memory - Zachować Pamięć

          • Wreszcie nadszedł termin długo oczekiwanej rewizyty. Przed godz. 8.00 dotarli do nas nasi goście z Niemiec.

            Po kilkunastogodzinnej drodze, zmęczeni ale zadowoleni, rozpoczęli realizację projektu Stolen Memory - Zachować Pamięć przy znacznym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Pierwszy dzień był pełen wrażeń i obfitował w moc atrakcji. Rozpoczęliśmy iście po staropolsku - Pani Dyrektor Elżbieta Smereczyńska poczęstowała przybyłych chlebem i solą.

            Po wspólnym śniadaniu pokazaliśmy Niemcom naszą piękną Górę Kalwarię i opowiedzieliśmy o jej powstaniu. Omówiliśmy jej symbolikę oraz bogatą historię. Spacer zaliczamy do udanych. Byliśmy również na zamku w Czersku. Zrobił na wszystkich niemałe wrażenie. Widok z wież widokowych był obłędny i pomimo pochmurnej pogody dało się zauważyć skąpaną we mgle Warszawę. Długo szukaliśmy zgubionych przez Królową Bonę pereł ale niestety... perły jeszcze czekają na odnalezienie.

            Po powrocie z Czerska zaprosiliśmy wszystkich uczestników projektu na film dokumentalny "Świadkowie zbrodni". Film wspaniale nawiązuje do naszej odbytej w październiku wyprawy do Bawarii, a jednocześnie stanowi preludium do tego, nad czym będziemy pracować w Polsce.

            Wieczorem podczas kolacji powitała przybyłych Pani Ewa Lubianiec, reprezentantka Powiatu Piaseczyńskiego- organu prowadzącego szkołę. Życzyła wszystkim owocnej pracy nad projektem a Niemcom wspaniałego pobytu w Polsce. 

            Joanna Matysiak

            Izabela Wasilak

            Mariusz Roszak

          • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

          • Dnia 10 kwietnia 2024r. w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców.

            Cztery najlepsze drużyny z powiatu piaseczyńskiego walczyły o tytuł mistrza. Zawody rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Łącznie rozegrano sześć spotkań. Ambicja, wiara w końcowy sukces i walka o każdą piłkę to atuty, dzięki którym udało się wywalczyć brąz

            Gratulacje

          • Kolejny sukces Dominika Jankowskiego

          • 23 marca Dominik reprezentował naszą szkołę na Centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Olimpiada przyniosła mu tytuł finalisty oraz wolny wstęp na wiele kierunków wielu uczelni i szkół wyższy w Polsce.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Szkolenie ekonomistów

          • Ubiegły tydzień w technikum ekonomicznym obfitował w wykłady i seminaria. Specjaliści ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce pomogli nam uaktualnić wiedzę z zakresu kadr i płac. W ramach Global Money Week uczyliśmy się od najlepszych praktyków jak inwestować nasze pieniądze na giełdzie i funduszach inwestycyjnych.

          • Powitanie Wiosny - Zamiast wagarować byliśmy na edukacji strzeleckiej

          • Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas mundurowych (służba policyjna) odbywali ćwiczenia programowe z podstaw szkolenia taktyczno-strzeleckiego.

            Doskonalili techniki działania w zakresie: przyjmowania pozycji strzeleckich, realizowali ćwiczenia z zakresu rozkładania i składania broni, uczyli się dobrze oraz celnie strzelać.

            Nauka w klasach o profilach mundurowych jest idealnym wyborem dla uczniów aktywnych, wiążących swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych. Dzięki współpracy z Policją Strażą Graniczną, Strażą Pożarną i Wojskiem, uczniowie objęci są szkoleniem pod okiem profesjonalistów. Nabywają wiedzę i umiejętności w zakresie: musztry, wyszkolenia strzeleckiego, a także biorą udział w uroczystościach państwowych i miejskich, konkursach i przeglądach dla klas mundurowych, obozach survivalowych.

            Zajęcia ze strzelectwa sportowego odbywają się na strzelnicy tradycyjnej lub laserowej na terenie szkoły.

          • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - MAROKO

          •     W dniu 18 marca 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem. Pan Piotr Bedliński - podróżnik grupy Trzask.pl w fascynujący sposób przedstawił uczniom Maroko, kraj odległy, oryginalny.

                Prezentację multimedialną uzupełniała zajmująca i barwna narracja, ciekawostki o Maroku, mieszkającym tam ludziach, środowisku przyrodniczym, zwierzętach , roślinności oraz liczne rekwizyty przywiezione z wyprawy. Pokazom licznych fotografii towarzyszył bogaty opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla Maroka informacji, sytuacji, przygód z wyprawy pobudzających wyobraźnię.

                Uczniowie zobaczyli zdjęcia zachwycających miejsc: miasto Fez, meczet Hassana II w Casablance, okolice Agadiru, plac w Marrakeszu Dżam al Fana, najpiękniejszy ogród świata Majorelle - kolorowa perła Marrakeszu, potężne lasy cedrowe i ich mieszkańców - makaki magoty.

                Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak kameleon zmienia kolor skóry, jak powstała Sahara, jak skutecznie targować się w Maroku, jak poprawnie wiązać turban, jaki smak mają owoce opuncji - lokalnej odmiany kaktusa, w jaki sposób sporządzić słynną arabską herbatę miętową, czy też jak przyrządza się ślimaki.

                Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Celem było zachęcenie uczniów do ciągłego kształcenia, czytelnictwa, poznawania świata, zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i realizowania marzeń.

                Dziękujemy Panu Piotrowi za niezapomniane chwile, pełne ciekawostek i inspiracji. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w naszej szkole.

            Alicja Leszczyńska

          • Trzęsienie ziemi w Budowlance?

          • To mogło wydarzyć się kiedykolwiek i gdziekolwiek. Rozegrało się jednak w najbardziej prawdopodobnym miejscu. Budynek w którym doszło do zdarzenia to szkoła. Tak, szkoła, a dokładnie ZSZ im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. To właśnie tam miało miejsce…ale nie wyprzedajmy faktów.

            Nieprzypadkowo tydzień i 1 godzinę przed zenitem Słońca, w dniu 13. marca 2024 o godz. 12:30 miało zdarzyć się coś, czego być może pani dyrektor - Elżbieta Smereczyńska - się nie spodziewała, chociaż, kto wie – „coś” symbolicznie wisiało już w powietrzu. Los niektórych osób wydaje się już przesądzony. To właśnie wtedy, dokładnie po 31 latach od pewnego zdarzenia w Turcji, grupka uczniów niespodziewanie zebrała się przed sekretariatem, aby już oficjalne, bez zbędnych domysłów i niedomówień, podsumować szkolny konkursu kreatywno-fizyczny. Główne przejście do gabinetu pani Dyrektor zostało zablokowane, bo konkurs cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem, iż wzięła w nim udział sporo grupa uczniów. Jego przedmiotem było stworzenie modelu nietuzinkowego, własnoręcznie wykonanego sejsmografu. A i owszem – nie ma co ukrywać – zresztą to było wiadome od początku - liczyła się inwencja. Inwencja twórcza. Oczywiście, model musiał wykazać również swoje fizyczne i prawidłowe działanie. Znając super tajne archiwa, byliśmy świadomi wyobraźni naszych uczniów i wiedzieliśmy, że takie rzeczy robią od ręki. Ich pomysłowość zadziwiła jednak wszystkich, a w szczególności osoby postronne, które miały sposobność podziwiać ich wytwory pracy. Prace były precyzyjnie wykonane i co najważniejsze- wszystkie działały zgodnie z przeznaczeniem.

            Minęła 12:30.

            Kolejne wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Pani dyrektor Elżbieta Smereczyńska pogratulowała naszej twórczej młodzieży, nagrodziła zwycięzców i wręczyła uczestnikom dyplomy.

            Brawa i wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom (kolejność losowa):

            Koszałka Szymon

            Kępka Michał

            Kozłowska Roksana

            Oborski Marcin

            Ryfczyńska Agata

            Dudkiewicz Joanna

            Balcerzak Martyna

            Kawecka Julia

            Krzemińska Patrycja

            Stankiewicz Miłosz

            Cieplak Bartłomiej

            Śnieżek Wiktor

            Wawer Jagoda

            Rudecki Bartłomiej

            Szczypek Helena

            Szymańska Gabriela

            Łojewski Dominik

            Duś Filip

            …a co do dalszych konkursów z fizyki… to nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa

            Sebastian Matysiak

          • Centrum Nauki Kopernik

          • Klasy 3 i 4 LOg wraz z opiekunkami miały dzisiaj okazję przenieść się w przyszłość oraz dowiedzieć się m.in o początkach sztucznej inteligencji i jej zastosowaniach, oraz poznać roboty najnowszej generacji na ciekawych i pouczających wystawach w Centrum Nauki Kopernik. Największą atrakcją był piesek- robot, gry i pokazy interaktywne. Prezentacja filmu w Planetarium dotycząca mapy nieba i podróży Voyagera 1 i 2 były dopełnieniem tej edukacyjnej przygody.

          • Dzień Otwarty Szkoły

          • 19 marca był ciekawym dniem dla Naszej Szkoły, ponieważ odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie klas 8 oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą na rok szkolny 2024/2025 liceum, technikum oraz szkoły branżowej I stopnia.

            Mamy nadzieję, że odwiedzający już we wrześniu dołączą do naszej społeczności.

          • Okręgowe zawody Olimpiady BUDUJ Z PASJĄ

          • 14 marca odbyły się w naszej szkole zawody okręgowe Olimpiady BUDUJ z PASJĄ. Szkoła jest siedzibą okręgu mazowieckiego, gościliśmy więc zespoły uczniów ze szkół budowlanych z Mazowsza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Oszczędłowicz i Wiktoria Ejmocka. Czekamy na wyniki zmagań uczestników.

          • Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

          • W dniach 13-14 marca został rozegrany eliminacyjny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

            Zawody rozegrane były systemem „każdy z każdym „. Po zaciętej rywalizacji obydwie drużyny żeńska i męska zajęły 2m i awansowały do zawodów powiatowych.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie

          • Mistrzostwa Gminy w Koszykówce 3x3.

          • Co tu dużo pisać... nasi panowie wygrali dzis wszystkie swoje mecze i ze złotym medalem Mistrzów Gminy w koszykówce 3x3 meldują się obok naszych dziewczyn na piatkowych Mistrzostwach Powiatowych w Piasecznie.

            Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

            Góraaaaaaaaaaaaaa..... Górą !!!

  • Galeria zdjęć

      brak danych