• DRODZY ABSOLWENCI!

Fragment Waszej drogi życiowej, związany z tą szkołą, powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kończy się okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Chciałabym, abyście chwile i sytuacje, które w tej szkole były dla Was trudne, puścili w niepamięć, a zostawili w pamięci te najbardziej przyjemne. Wierzę, że tych miłych zdarzeń było zdecydowanie więcej.

Życzyłabym sobie, abyście dobrze wspominali naszą szkołę, nauczycieli i pracowników oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki.Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. My, nauczyciele, przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów, i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminów maturalnych i zawodowych, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Mam nadzieję, że będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem; że oprócz dat, wzorów czy reguł zapamiętacie również życiowe rady, jakie dawali Wam nauczyciele, i będziecie umieli korzystać z nich w życiu.

Podziękowania należą się Waszym Wychowawcom za trud i wysiłek włożony w pracę z Wami. Jej efekty są poparte nie tylko świadectwami ukończenia szkoły. Podejmowane przez Nich działania wychowawcze, opiekuńcze, patriotyczne, obywatelskie będą z całą pewnością owocować w Waszym dorosłym życiu.

Życzę Wam pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

ZSZ im. Marszałka F. Bielińskiego

w Górze Kalwarii

• BIBLIOTEKA SZKOLNA W DOBIE PANDEMII

• Niestety biblioteka szkolna jest nieczynna do odwołania, ale to wcale nie znaczy, że nie pracujemy...

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

do współpracy, dyskusji, kontaktów online za pomocą dziennika elektronicznego
          lub za pomocą aplikacji Ms TEAMS, z której korzystacie podczas lekcji. Założyłyśmy dla Was zespół o nazwie "BIBLIOTEKA" do którego można dołączyć za pomocą linku:

Można umówić się na spotkanie lub po prostu zostawić wiadomość w wolnej chwili. Możecie też zostawiać tam propozycje zakupu książek lub opowiedzieć innym o ciekawych książkach, filmach, które właśnie  przeczytaliście, obejrzeliście.

Po nowe informacje związane z biblioteką zaglądajcie do naszego działu na stronie szkolnej:
          O szkole / Biblioteka

ZAPRASZAMY.

AKCJA "MOJA BIBLIOTEKA" W DOBIE PANDEMII

Jak wiecie, od dłuższego czasu w naszej Bibliotece trwa akcja " MOJA BIBLIOTEKA" w ramach, której sami wybieracie jakie książki kupujemy do biblioteki szkolnej. Wystarczy napisać na karteczce tytuł
          i autor i wrzucić tę karteczkę do pudełka w czytelni.

Teraz też możecie decydować o zakupach nowych książek. Tym bardziej, że macie więcej czasu na przeglądanie propozycji różnych wydawnictw w Internecie. Zapraszamy do przesyłania swoich propozycji w wiadomościach do nauczycieli bibliotekarzyw dzienniku elektronicznym.

Jak tylko to będzie możliwe, zakupimy wybrane przez Was książki i z przyjemnością wypożyczymy je Wam ;-)

• POWODZENIA MATURZYŚCI !

• Drodzy Maturzyści,okoliczności ukończenia przez Was szkoły średniej są niewątpliwie smutne i bardzo niecodzienne.

Zapiszą się one w historii jako czas globalnego spowolnienia świata pogrążonego w pandemii, ale też jako czas dający nam ważną lekcję.Wasza matura zbiega się z innym egzaminem jaki wszyscy dziś zdajemy. Egzaminem szczególnym i wcale niełatwym. Spróbujcie przejść przez niego ze spokojem i ufnością, że świat odbuduje się mądrzejszy i bardziej uważny na potrzeby człowieka, potrzeby natury, bardziej troskliwy wobec Waszych pragnień i marzeń.

Powodzenia na wszystkich egzaminach, jakie przyjdzie Wam w życiu zdawać!

• Pedagog podpowiada....Jak osiągać cele.

•  Dlaczego tak często planujemy, marzymy, a nie zawsze udaje nam się to osiągnąć. Czemu postanowienia noworoczne przedawniają się zwykle już 2 stycznia? Jak ustalać cel, by mieć większą szansę na jego realizację. Wskazówki poniżej:)

• I zrobione!!!

• Praca dla WIELKICH LUDZI!!! Jej autorem jest uczennica klasy mundurowej.

Dziękuję w imieniu Adresatów!!!!

• Pedagog proponuje

•  Dla TYCH , którzy niosą pomoc, dla TYCH , którzy dbają o nasze bezpieczeństwo . Podziękujmy IM.

Osoba do kontaktu: Renata Ozimek

• office 365 A1 - dla uczniów i nauczycieli

• Uczniowie ZSZ w Górze Kalwarii.

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany założeniem konta na platformie office 365 (licencji szkolnej office 365 A1)

Prosze o kontakt za pośrednictwem dziennika elektronicznego Uonet+ z administrtaorem szkoły Robert Sobieraj.

• tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677 Administrator IT tel. +48 506 616 616