• Survival

    • Survival, czyli sztuka przetrwania, od lat fascynuje młodych ludzi. Poznawanie technik samodzielnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z dala od cywilizacji, to nie lada przygoda! Na obozie nauczyliśmy się wszystkiego, co potrzebne jest do przetrwania w leśnej głuszy: zbudowaliśmy szałasy, nauczyliśmy się rozpalać ognisko i bezpiecznie poruszać w najtrudniejszym terenie dzięki mapie, busoli i bacznej obserwacji natury. Obóz survivalowy to doskonałe miejsce dla żądnych przygód twardzielek i twardzieli jakimi są kadeci z naszego LO!

     Dziękujemy naszym instruktorom za pełen profesionalizm i opiekę oraz przede wszystkim za to że wróciliśmy do domu cali i zdrowi.

     Dziękujemy Paweł Szlendi - Polecamy i zapraszamy na ich kanał na youtube !

    • ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU

    • W poniedziałek dnia 15 czerwca klasy 2Pp1 i 2Gp były na wycieczce w ramach edukacji historycznej.

     Celem było poznanie historii małej Ojczyzny. Uczniowie odwiedzili średniowieczny zamek książąt mazowieckich w Czersku oraz jego okolice.

     Historia czerskiego zamku jest związana z patronem naszej szkoły Marszałkiem Franciszkiem Bielińskim, który w 1762 roku podjął próbę jego remontu. Chciał tam umieścić sąd grodzki i ziemski. Drugim celem wycieczki była integracja zespołów klasowych poprzez różne gry i zabawy.

    • Konkurs wiedzy o Kazimierzu Górskim

    • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy

     ,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”.

      

     Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 21.06.2021r (poniedziałek).

     Regulamin  konkursu znajduje się poniżej.

     Regulamin_k_Kazimierz_Gorski.pdf

     Na zwycięzców czekają puchary.

      

     Zapraszamy do udziału!

    • Dlaczego warto postawić na Budowlankę?

    •  Bo uczy zawodu i konsekwencji w dążeniu do celu!

     Nasz absolwent Adrian Krawczyk, trzy lata temu wygrał staż w Wydziale Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

     Dzisiaj poleca Budowlankę każdemu, kto ma chęci i nie chce martwić się o przyszłość.

    • Erasmus +

    • Serdecznie pozdrawiamy ze słonecznej Grecji Dyrekcję szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów 😉

     Pogoda jest piękna, zdążyliśmy nawet wybrać się na plażę i zamoczyć nogi w morzu!🌞

    • Rekrutacja do naszej szkoły wystartowała !

    • Tak jak w roku ubiegłym odbywa się ona przy wykorzystaniu elektronicznego systemu:

     http://warszawa.edu.com.pl

     W dniach 17 maja 2021 - 21 czerwca 2021 wypełnione i podpisane przez kandydata i przynajmniej jednego rodzica (opiekuna prawnego) wnioski można składać na trzy sposoby:

     - osobiście w sekretariacie szkoły (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa)

     - przesłać skan wniosku na adres: sekretariat@zsz-gk.pl

     - wrzucić do urny umieszczonej przy wejściu do szkoły (wniosek należy zapakować w kopertę, zakleić i opisać ją imieniem i nazwiskiem kandydata

    • Akcja Rekrutacja - Elektroniczne nabory w trakcie pandemii 2021

    • Rozpoczynamy 3 edycję Akcji Rekrutacji!

     Z tej okazji zapraszamy na bezpłatną transmisję online, na której zaprezentujemy etapy rekrutacji do szkół ponadpostawowych w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawimy kandydatom tegoroczny harmonogram naboru, opowiemy na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo przejdziemy przez proces wyboru placówek i podpisywania elektronicznego wniosku.

     Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

    • Nauczanie hybrydowe

    • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      

     Od 10 maja do 14 maja - kontynuujemy nauczanie zdalne.

      

     Od 17 maja przechodzimy na nauczanie hybrydowe.

     Od 17 maja do 21 maja - nauka w szkole będzie dla wszystkich klas pierwszych i trzecich. Klasy drugie kontynuują naukę zdalnie.

     Od 24 maja do 28 maja - nauka w szkole dla wszystkich klas drugich. Pozostałe klasy mają nauczanie zdalne.

      

     Do zobaczenia w szkole!

      

     Pozdrawiam

     E. Smereczyńska

    • Projekt Deutsch Plus

    • Drodzy Uczniowie!

     Projekt Deutsch Plus oferuje Wam wiele możliwości rozwoju. Tym razem macie możliwość skorzystania z niesamowitej oferty edukacyjnej. Jeśli myślicie o zdawaniu w przyszłości certyfikatu językowego Instytutu Goethego poświadczającego znajomość języka niemieckiego na poziomie A1-B1  (certyfikat ten jest powszechnie ceniony i uznawany na arenie międzynarodowej)– zgłoście się na spotkania online przygotowujące do niego. Certyfikat jest płatny (ale Wy macie zniżkę), a przygotowanie do niego w pełni dla Was bezpłatne. Spotkania poprowadzone będą przez fachowców z Instytutu Goethego i oscylować będą wokół następujących obszarów: Czytanie, Pisanie, Mówienie, Słuchanie. Podszkolicie wiedzę i będzie poprowadzeni w kierunku dobrze zdanego egzaminu. Znajomość języków obcych jest kwestią istotną na rynku pracy. Zrobienie takiego certyfikatu po szkole wiązałoby się z dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami.

     Każdy zgłasza się indywidualnie – należy wejść w link: https://bit.ly/3eGz6K1 i wypełnić formularz.

      

     Zachęcamy do korzystania z szansy, jaką daje Wam udział szkoły w projekcie.

     Informacji udziela nauczyciel języka niemieckiego Joanna Matysiak.

    • Inspirujące spotkanie

    • Chętni uczniowie klas I i II pod nadzorem nauczycieli języka niemieckiego pani Katarzyny Maciąg i pani Joanny Matysiak wzięli udział w spotkaniu on-line z panią Anna Lisa Tuczek z Bonn. Spotkanie organizowane w ramach projektu Deutsch Plus, moderowane przez panią Justynę Ciecharowską z Instytutu Goethego, było świetną okazją do podszkolenia języka niemieckiego, odnalezienia się w konkretnej sytuacji komunikacyjnej jak również stanowiło bazę do poznania nowych, niespotykanych dotąd treści. Prowadząca jest profesjonalną poetry slamerką, występującą na wielu scenach w Niemczech. Na swoim koncie posiada wiele dowodów uznania. Niezwykle utalentowana, serdeczna, otwarta a co najważniejsze zarażająca pasją do twórczości literackiej. Uczniowie poznawali zasady pisania „poetry slam - tekstów”, jakże popularnych w Niemczech,  uczyli się prezentowania ich na scenie, poznali gamę ważnego słownictwa. „Było super, warsztaty były świetne, większość zrozumiałam”, brzmiały niektóre opinie uczestników. Tego typu warsztaty z pewnością motywują do systematycznej pracy, urzeczywistniają język i nadają realnego sensu temu, co ma miejsce na lekcjach języka obcego. Warsztaty z Native Speakerem to dla wielu niesamowite przeżycie. W obecnych wirtualnych czasach takie spotkania stanowią wartość dodaną. W jednej chwili można być jednocześnie w Polsce i w Niemczech, współtworzyć coś niesamowitego. Zachęcamy zatem do aktywnego udziału w projektach wszystkich uczniów.

     Nauczyciele języka niemieckiego

    • Olimpiada Buduj z Pasją - etap okręgowy

    • 22 kwietnia przeprowadzone zostały w całym kraju zawody okręgowe Olimpiady Buduj z Pasją. Organizatorem etapu okręgowego dla Mazowsza od 10 lat jest nasza szkoła. Gościliśmy uczniów ze szkół budowlanych z Warszawy, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Włocławka, Nowego Dworu Mazowieckiego i Góry Kalwarii. Impreze uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa (głównego sponsora) Pani Ewa Lubianiec - członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pani Magdalena Boniecka - Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy . Nie zabrakło również sponsorów - Sławomir Wojtun z firmy EKODOMY i Damian Majcher z firmy MIDAS.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego
   • sekretariat@zsz-gk.pl
   • informatyk@zsz-gk.pl
   • tel. (022) 727-32-36, 727-32-39 tel./fax (022) 727-32-74 Internat tel. +48 510 072 677
   • ul. Budowlanych 14 05-530 Góra Kalwaria Poland
   • informatyk@zsz-gk.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych